Film & Dizi ÖnerisiListeler

Lise Dizileri Sevenlere Netflix’te Bulabilecekleri Gençlik Dizileri Önerisi

instagram takipçi hilesi

İnsanların hayatlarının en hareketli ve eğlenceli zamanları olan lise ve gençlik zamanlarını izlemeyi kim sevmez? İşte en büyük dizi ve film platformlarından biri olan Netflix’te bunu fırsat bilerek bu türe ağırlık vermeye başladı. Son yıllarda en çok bütçesini ayırdığı diziler gençlik dizisi ve lise temalı diziler olmaktadır. Biz de Netflix’te bulabileceğiniz lise yıllarını temel alan gençlik dizisi önerilerini sizler için listeledik. İyi seyirler!

Elite

elite

Netflix’in İspanyol gençlik dizisi olan Elite, yayınlandığından bu yana büyük ses getiren dizilerden olmuştur. 2018’de yapılan dizinin 2019 sonunda ikinci sezonu yayınlanmıştır. Bir diğer popüler olarak dünya çapında ses getiren İspanyol dizisi La Case De Papel’den María Pedraza, Jaime Lorente ve Miguel Herrá, Elite’in kadrosunda yer almaktadır.

Bir deprem sonucu okulu yıkılan üç genç zengin  çocuklarının gittiği okula kaydolunca işler kızışır. İlişkiler, sınıf çatışması, hırs kurbanları, aşk ve entrikalarla dolu bir hikayeyle macera başlar. Bunlar yetmezmiş gibi işlenen bir cinayet ise asıl olayın tam merkezinde yer alır. Peki bu cinayette katil kimdir? İlk sezonuna başladığınız anda bitirebileceğiniz şekilde akıp giden bir dizi olan Elite’de bunun cevabını hızla öğrenebilirsiniz….

The End of the F**cking World

eotfw

Netflix’in, Channel 4’ten aldığı diziyi tüm dünya ile buluşturarak yeni bir fenomen yarattığı dizi, kesinlikle kaçırılmaması gereken mini serilerden biridir. Yaklaşık 20 dakikalık bölümlerden oluşan 8 bölümlük bir İngiliz dizisidir. Akılları pek sıradan çalışmayan yaşadıkları yer ve her şeyden sıkılan ikilinin kaçma planı yapmalarıyla başlayan bir macerayı anlatmaktadır. Alex Lawther ve Jessica Barden başrollerini oynayarak yıldızlarını parlattıkları The End of the Fcking World dizisi 2017’de yayınlanmıştır. 2019 sonunda ise 2. sezonunu yayınlayan Netflix gençlik dizisi , Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanmıştır.

Sex Education

sex educaiton

Fragmanı yayınlandığı günden itibaren olay olan Netflix gençlik dizisi Sex Education, 2019 yılının başında yayına girmiştir. 10 bölümlük komedi/dram dizisi olan Sex Education’ın ikinci sezonu 2020’de yayınlanacaktır.

Annesi seks terapisti olan Otis’in ergenliğinin zirve yaptığı lise yıllarındaki yaşadığı zorlukları, lise hayatını, arkadaşlıkları ve ilişkileri içeren bir dizidir. Otis’in ikna yeteneği çok iyidir. Okulun en akıllı kızı olan Maeve’le bir şekilde arkadaş olduktan  sonra beraber ‘Klinik işi’ olarak adlandırdıkları lisedeki çocuklara okulda cinsel terapiler yapmalarını konu alır. Dizideki her karakterin muhteşem bir izleyici çekme ve konu işlemesiyle sürükleyicilik yaratma özelliği bulunmaktadır. Bir çırpıda bitirilebilecek bir dizi olan Sex Education şiddetle tavsiye edilir…

Insatiable

insatiable

2018 yılının yazında Netflix’te yayınlanmaya başlayan 12 bölümden oluşan Insatiable, isminden de anlatıldığı gibi doyumsuzluğu anlatan bir gençlik dizisidir. Debby Ryan’ın başrolünde olduğu Insatiable, 17 yaşında kilolu bir kız olarak çevresinden gördüğü zorbalıkla hikayenin merkezinde yer almaktadır. Bir gün geçirdiği bir kaza sonucunda fazla kilolarını vererek geri döndüğü okulda bu sefer dalga geçilen değil, yıldızı parlayan bir genç olmaya başlar. İşte burada doyumsuzluğu, hırsı ve popülerliği anlatan tam bir lise gençliğinin maceraları da başlar. Eğlenceli ve komediyi hissetmek ve izlemek isteyenlerin tercih edebileceği bir gençlik dizisidir.

Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina

Archie Comics’in aynı isimli romanından uyarlanan 20 bölümlük Netflix gençlik dizisi  Chilling Adventures of Sabrina, 2018’de yayınlanmaya başlamıştır. Sabrina dizisinin bambaşka bir versiyonuyla karşımıza gelen bu yapım komedi kısmı yerine karanlık kısmının ağır basmasına dikkat etmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=ybKUX6thF8Q&feature=emb_title

13 Reasons Why

13 reasons why

Jay Asher’ın çok satan aynı isimli romanından uyarlanmış, Netflix Orijinal Dizisi ”Ölmek İçin 13 Sebep” ilk gününden beri popülerliğini korumaktadır. Başrol Clay Jensen’ın, bir gün kapısının önünde ona gönderilmiş gizemli bir kutuyu açmasıyla başlayan ve gelişen olayları anlatır. Hoşlandığı ve sınıf arkadaşı olan iki hafta önce intihar eden Hannah Baker’ın ölümünün altında yatan 13 sebep olduğundan bahseden kasetlerle hikaye sürükleyici bir şekilde gelişir. 3 sezondan oluşan diziyi Netflix’te bulabilirsiniz.

Skins

skins 1 685x458

Diğer yapımlarla karşılaştırıldığında en çok tartışma yaratan ve kesinlikle sıradan bir gençlik dizisi olmayan cesur bir yapım isteyenlere: Skins! 7 sezonu bulunan dizi uyuşturucu, antisosyallik, seks, cinsel istismar, homoseksüellik gibi ergenlik ve lise sorunlarına değinen hikayelere sahip bir dizidir. Her bölümde farklı karakterlerin hayatlarının anlatıldığı uzun soluklu bir gençlik dizisi olan Skins’i izlerken sıkılmayacaksınız.

Glee

glee

Müzikal türünde komedi ve drama gençlik dizilerinin en uzun soluklu ve başarılısı olan Glee efsanesi, Amerikan dizileri arasında unutulmaz bir yere sahiptir. Netflix’te de yayınlanmaya başlayan Glee, lise yıllarında müzik ve spor arasında dönen öğrencilerin ergenlik tavırlarından, başarı hırsına kadar ilişki konularından, aile sorunlarına her şeyi içeren bir dizidir. Müzikleriyle ve yetenekli seslerle sizi izlerken eğlendiren, yer geldiğinde duygulandıran ve lise gençlerinin zorbalığıyla baş eden çocuklarla empati yapmanıza sebep olan bu diziyi mutlaka izlemeniz gerekir.

Aşk 101 (Yeli Yapım Netflix Dizisi)

Aşk 101 dizisinin konusu ve oyuncu kadrosunu bakmak için daha önce yazdığımız yazıya buradan bakabilirsiniz.

Control Z

Yine daha öncesinde bu dizi için yazılmış olan oyuncu kadrosu ve konusu hakkında daha fazla detayı buradan ulaşabilirsiniz.

LİSTEMİZ GÜNCELDİR.

Yeni bu tarz içerikler gelince eklenecektir.

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu