Film & Dizi Önerisi

En İyi Gençlik Filmleri

instagram takipçi hilesi

En İyi Gençlik Filmleri Nelerdir? Gençlik filmleri, her yaştan insanın izlediği film türleridir. Gençlik filmleri genel olarak, aşk, romantik komedi ve komedi olmak üzere bir kaç kategoride olabilir. Bu yazımızda sizler için En İyi Gençlik Filmleri listesi hazırladık. İşte listemiz..!

en iyi genclik filmleri 1

En İyi Gençlik Filmleri Nelerdir?

1 – Booksmart

Olivia Wilde’ın 2019 senesinde vizyona çıkan komedi filmi  Booksmart, lisede aniden çalıştıkları için pişmanlık duyan ve derslerin son gününde doğru derslere ağırlık vererek çalışan lise son sınıf öğrencileri olan Beanie Feldstein ve Kaitlyn Dever’i konu almaktadır. İki arkadaş son günlerde çok fazla derse gömüldüklerini ve artık eğlenmeleri gerektiklerini düşünürler ve bir kaç senelik eğlenceyi tek gecede yapmaya çalışırlar.

2 – Çok Fena

Seth Rogen ve Evan Goldberg‘in genç komedisi olan film, 2000’lerin klasiği Emma Stone ve Jonah Hill‘in hayatı ile başlamakta ve feci bir gecenin şehvetli ve komik hikayesini konu almaktadır.

3 – Uğur Böceği

Greta Gerwig, Saoirse Ronan, Beanie Feldstein, Lucas Hedges ve Timothee Chalamet’in rol aldığı 2017 yapımı bir filmdir. Christine McPherson’ın lakabı Uğur Böceğidir. Annesi ile zıtlaşmalar yaşayan Uğur Böceği, üniversite eğitimi için Amerika’ya gider.

4 – Kahvaltı Kulübü

1985 senesinde vizyona giren film John Hughes klasiğidir. Bu filmde bir inek öğrenci modeli, atletik bir sportmen, ucube anarşist, bir entelektüel ve bir sarışın olmak üzere beş öğrenci vardır. Aralarında meydana gelecek ortaklığa doğru yola çıkacaklardır.

https://www.youtube.com/watch?v=9iQOw0dHRZA

5 – Fırlama Kızlar

Jane Austen’in romanı olan Emma kitabından uyarlanan 1995 yapımı komedi, Beverly Hills’te yaşayan bir grup genci konu almaktadır. Cher Horowitz çok popüler biridir. Nerdeyse herkes ona hayrandır. Cher, çevreseinde bulunan asosyal kişileri baştan aşağı değiştirmekte ve topluma kazandırmaktadır. Bu filmde ise Tai isminde bir kişiyi yeniden inşa edecektir.

6 – Juno

Ellen Page, Michael Cera, Jennifer Garner, Jason Bateman, Allison Janney ve J.K. Simmons, gibi isimlerin rol aldığı filmde sevimli bir lise öğrencisi vardır. Fakat hiç beklenmedik bir şekilde bebek sahibi olur. En iyi arkadaşı olan Leah ise bu konuya bir çözüm üretmeye çalışır.

https://www.youtube.com/watch?v=QuN0Z65sp5c

7 – Heathers

Veronica’nın Heather isminde üç arkadaşı vardır. Ancak o bu arkadaşlarından çok sıkılmıştır. Veronica bir süre sonra J.D adında biri ile tanışır. Asi olan bu genç ile arkadaşlık kuran Veronica, diğer üç arkadaşında kurtulmak için bir planı devreye sokar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu