Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek

instagram takipçi hilesi

Geçmişten günümüze kadar gelen bir klişe vardır. Bu söz, ilişkilerde kaçan taraf olmayı ve bu şekilde daha çok sevilmeyi anlatır. Gerçekten de ilişkilerinde kaçan ve uzak duran taraf olup mutluluğa erişmiş birçok insan vardır. Peki neden kaçan kovalanır? Bu durum hakkında neler bilinmeli?

1. Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek: Sorunlu Kişilik Tipi

Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek

İkili ilişkilerde her zaman doğru insan ile karşılaşmak mümkün değildir. Doğru insanı bulmak için hayatının onlarca senesini boşuna harcayan birçok kişi vardır. Doğru insan kavramı herkese göre değişiklik gösterse de genel itibari ile şu şekilde özetleyebiliriz:

Doğru insan güvenilir bir ilişki yaşanabilen, iletişim kurmak konusunda başarılı, saygılı ve sevgisini göstermekten kaçınmayan kişiye denir. Fakat bazı insanların genellikle aileden gelen sıkıntıları vardır. Bu tarz insanlar ikili ilişkileri sağlıklı olarak kuramaz ve daima imkansız olanın peşinden koşar.

Peşinizden takıntı derecesinde koşan bir insan varsa, bu kişinin derdi aşırı sevgi değildir. Kişiliğindeki problemler nedeniyle sizi bırakmak istemiyor olabilir.

2. Alışkanlıklardan Vazgeçme Korkusu

Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek

Genellikle ilişki belli bir noktaya geldikten sonra farklı bir korku meydana gelir. Her sabah “günaydın” diyen, buluşmak için bahaneler yaratan ve ilişkide verici taraf olan kişi geri çekildiğinde kaçma – yakalama iç güdüsü doğmaya başlar.

Bu durumu şöyle açıklayabiliriz: Evdeki bir elektronik eşya bozulduğunda, tamirci aranır. Eşyanın kıymetinin farkına varılır ve bozulması tüm düzeni bozar.

İşte ilişkilerde de durum böyledir. Bir taraf kaçmaya başladığı anda, diğer taraf yakalamaya ve eski düzeni kazanmaya çalışır.

3. Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek: Farklı Olanı Aramak

Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek

Hayatında istediği her şeyi kolayca elde eden insanlar vardır. Genellikle bu tarz insanların maddi durumu iyidir. Ailesi istediği her şeyi vermiş, hiçbir zaman hayatın zor tarafını tanımamıştır. Bu nedenle ikili ilişkilerde kendilerini kabul eden insanları istemezler. Aksine zor olanın peşine düşerler. Karşı taraf ne kadar zor ve uzak davranırsa, o kadar elde etme çabasına girerler.

Ancak ne zaman karşı taraf yelkenleri suya indirirse, ortada “ilişki” diye bir şey kalmaz.

4.Hırs

Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek

Bazı insanlar hırslıdır. Kendilerine uygun olmayan insanların peşine düşerek  bir hırs durumuna sürüklenirler. Karşı tarafı elde edebilmek için gereken tüm kozlarını oynamaya hazırdır. Elde etme arzusu için kendilerinden taviz verirler. Yine bu tarz kişilerin de ilişkileri sürmez ve elde ettikleri anda vazgeçerler.

5. Kolay Olanı Sevmeme

Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek

En büyük karakter bozukluklarından bir tanesi de kolay olanı sevmeme duygusudur. İkili ilişkilerde kolayca tamam diyen insanlara karşı herhangi bir şey hissetmezler. Onlar için kaçan insanlar daha kıymetlidir. Bir tarafın uzak durması o kişiyi çekici hale getirir.

Neden Kaçan Kovalanır? Bilinmesi Gereken 5 Gerçek ile ilgili videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu