İlişki KonularıYaşam

Doğru İnsan Kimdir?

Doğru İnsanı Bulmak Mümkün müdür?

instagram takipçi hilesi

İnsanın hayata gelmesinde birçok amaç vardır. Kimileri çalışmak, kimileri başarılı olmak, kimileri de isim yapmak için gelir. Fakat herkesin hayatında olmazsa olmaz bir de aşk vardır. Doğru insanla doğru yerde beraber olup, hayatını yaşayacağı, son nefesine kadar asla sevmekten vazgeçmeyeceği o kişi… Fakat doğru insanı bulmak o kadar da kolay değildir. İnsanın karşısına onlarca, yüzlerce kişi çıkar ama sadece bunlardan birisi doğru insandır. Birçok insan doğru insanı bulamadan mantık evliliği yapar, bazı insanlar da doğru insanı göremeden sıradan ilişkiler yaşar. Peki doğru insan kimdir?

1- Doğru İnsan Kafa Dengindir

dogru insan 567x800

Doğru insan ile birlikteyken kendinizi kırk yıllık arkadaşınızla oturmuş gibi hissedersiniz. Televizyon izlerken de, gezerken de ya da sıradan işler peşinde koşarken de asla yabancı gibi hissetmezsiniz.

2- Doğru İnsan Kimdir? Senin Başarılarına Sevinendir

dogru insan 6 800x600

Doğru insan ile bir ekip gibi olursunuz. Rakip gibi değil. Sizin başarılarınıza hırslanmaz, aksine sevinir ve sizi daha da teşvik etmek için elinden geleni yapar.

3- Diğer İnsanlarda Gözünün Kalmasını Engeller

dogru insan 12 800x533

Diğer insanları fiziki olarak beğenmeniz normaldir. Fakat ilişki yaşadığınız insan doğru biriyse başka insanların güzelliği ya da yakışıklılığı sizi zerre ilgilendirmez.

4- Doğru İnsan Kimdir? Muhabbet Edebildiğindir

dogru insan 11 800x532

Muhabbet edebilmek ilişkiler açısından oldukça önemli bir konudur. Doğru kişi ile muhabbet ederken asla sıkılmazsınız. Konularınız ortaktır, birçok konuda birlikte düşünebilirsiniz.

5- Birbirinize Saygı Duyarsınız

dogru insan 9 800x531

Doğru insan ile birlikteyken birbirinize saygı duyarsınız. Bu saygı, her konuda geçerlidir. Kavga ederken de, sarılırken de, çalışırken de…

6- Doğru İnsan Kimdir? Öncelikleri Arasında Yer Aldığındır

dogru insan 7 800x532

Bir insanın doğru olup olmadığını anlamanın en önemli yolu, önceliklerini dinlemektir. Hayatınızdaki insana bunu açık açık sorabileceğiniz gibi bazen de hareketlerinden anlarsınız.

7- Hayalleriniz Ortaktır

dogru insan 2 800x450

Bir insanın hayallerinde yer almak belki de en güzel şeydir. Hayatınızdaki insana sorun. “2 sene sonrasında ben var mıyım, gelecekte beni görüyor musun?” deyin. Tabi bunu ilişkinin ilk ayından yapmayın. Bırakın biraz zaman geçsin.

8- Doğru İnsan Kimdir? En Ufak Tartışmada Sizi Bırakmayandır

dogru insan 5 800x600

İlişkilerin olmazsa olmaz konusu tartışmadır. Karşınızdaki insan her tartışmada kendi karakterini ortaya koyar aslında. Sizi bırakıp gidiyor mu, yoksa bekleyip sakinleştiriyor mu?

9- Kendine Uygun Olmayan Bazı Taraflarınızı Görmezden Gelir

dogru insan 4 800x600

İki insanın yüzde yüz uyumlu olması beklenemez. Önemli olan karşı tarafın uygun olmayan taraflarına alışmak ya da görmezden gelmek. Bu konular neler olabilir? Örneğin; dağınıklığınız karşısında karşı tarafın tutumu.

10- Sizi Değiştirmeye Çalışmaz

dogru insan 3 800x400

Bir insanı beğenmek ya da sevmek oldukça önemlidir. Bir ilişkiye başlarken karşı tarafın sevmediği huylarını nasılsa düzelir deyip geçiştirmemek gerekir. Çünkü insanın karakterindeki birçok nokta kolay kolay değişmez. Aynı şekilde doğru insan sizi değiştirmeye çalışmaz.

11- Sinirlense de Kendini Kontrol Etmeye Çalışır

sevgili 3

İnsanın esas karakteri tartışma esnasında ortaya çıkar. Sevgiliniz tartışırken bağırıyor mu, küfrediyor mu yoksa bir şeyler mi fırlatıyor. İşte karakter analizi yaparak “evet bu insan doğru demeniz” için büyük bir gösterge.

12- Sizin Fikirlerinizi Ortaya Koymanıza İmkan Tanır

sevgili 4

Hayatınızdaki insan fikirlerinizi dinleyip, sizi destekliyorsa çok şanslısınız. Doğru insanlar karşısındakini dinlemeye ve yardımcı olmaya bayılırlar.

Tüm bunların yanı sıra karşınızdaki insan doğru ise HİSSEDERSİNİZ.

Kaynak
youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu