Yabancı Kadın Ünlüler

Natalie Dormer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Natalie Dormer
Tam adı: Natalie Dormer
Doğum tarihi: 11 Şubat 1982
Doğum yeri: Reading, Birleşik Krallık
Boyu: 1,68 cm
Kilosu: 56 kg
Burcu: Kova
Kardeşleri: Samantha Dormer, Mark Dormer
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2005’ten günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Natalie Dormer Kimdir? Natalie Dormer, Hollywood’da adından söz ettiren bir İngiliz aktristir. ‘The Tudors‘ta ‘Anne Boleyn‘ rolü ile ünlendi. Ayrıca ‘Kaptan Amerika: İlk İntikamcı‘, ‘Game of Thrones‘, ‘Elementary‘ ve ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş‘taki rolleri ile de popüler oldu. Özel bir kişi olmasına rağmen, eğlence endüstrisindeki kariyeri oldukça çeşitli ve bazen de tartışmalı olmuştur. En son projelerinden birisi ise Joan Lindsay‘in bir Avustralya romanından uyarlanan bir mini dizi olan ‘Picnic at Hanging Rock‘tır. Aynı zamanda Natalie bir feminist ve birçok hayırsever faaliyet ile de ilgilenmektedir.

Natalie Dormer, 11 Şubat 1982 tarihinde İngiltere, Berkshire’da doğdu. Natalie’nin annesi Claire Richards ev hanımı ve babası Gary Dormer bilgisayar programcısıydı ve şimdi emekli oldu. Natalie’nin Mark adında bir erkek kardeşi ve Samantha adında da bir kız kardeşi vardır. Çocukluğu boyunca dans, eskrim ve topluluk önünde konuşma gibi birçok aktivite ile ilgilendi. Ailesinde akademik hayatta başarılı olma olasılığı en yüksek kişi olarak Natalie kendini tanımladı.

Dormer, Chiltern Edge Ortaokulu‘na gitti ve daha sonra Mavi Önlüklü Okuma Okulu‘na geçti. Natalie iyi bir öğrenciydi ve hatta okulun netbol takımının kaptan yardımcısı ve topluluk önünde konuşma takımının bir üyesi oldu. Tüm bunlara rağmen Natalie bir keresinde okulda zorbalığa uğradığını söylemişti. Ayrıca Allenova Dans Okulu‘nda dans dersleri aldı, fakat bunun daha sonra sadece bir hobi olduğu ortaya çıktı.

Bir dizi sınavda başarılı olması koşulu ile ‘Cambridge‘de okuma şansı elde etmişti. Ne yazık ki Natalie sorulardan birini yanlış okuduğu için A-seviye tarih sınavından A almayı başaramadı. ‘Cambridge‘ ortadan kalkınca dikkatini drama okullarına çevirdi ve sonunda da Londra’daki ‘Webber Douglas Academy of Dramatic Art’a gitti. Sahneye çıkışını ise ‘The Comedy of Errors‘ ile yaptı.

Natalie Dormer Kariyeri

Natalie Dormer’ın ilk filmi bir dönem draması olan ‘Casanova‘ idi ve mezun olduktan 6 ay sonra rolü aldı. Bunu takiben de bir süre işsiz kaldı. Sonuç olarak Natalie geçimini sağlamak için garsonluk ve veri giriş operatörü olarak geçici işler almak zorunda kaldı. Bunu bir hayat dersi olarak gördü ve Natalie oyunculuk işlerine geri dönmek için mücadele etti.

Kariyerindeki ilk büyük adım, 2007 yılında ‘The Tudors‘ta ‘Anne Boleyn‘i oynaması için seçildiğinde geldi. Dizi, Dormer’a birçok iyi eleştiri ve bazı tartışmalı görüşler kazandırdı. İkinci sezonun sonunda maalesef karakteri öldü. Bunu takiben ‘Boston Herald‘ Natalie için; “The Tudors‘tan ayrılması muazzam bir boşluk bırakıyor” dedi.

2008 yılında, ‘Agatha Christie’s Marple: Neden Evans’a Sormadılar?‘ ve ‘Yaşam Şehri‘nde filminde rol alarak kariyeri ilerlemeye devam etti. Daha sonra 2010 yılında Natalie Dormer, ‘Young Vic‘ adlı oyunda eleştirmenleri memnun eden ve profesyonel imajını geliştiren ‘Sweet Nothing‘ oyununda sahneye çıktı. Aynı dönemde Madonna‘nın ‘York Düşesi‘ olarak rol aldığı ‘BİZ‘ filminde de rol aldı. Ayrıca Dormer, ‘Kaptan Amerika: İlk İntikamcı‘da rol aldı.

Bir diğer büyük atılım ise 2012 yılında son derece popüler olan ‘Game of Thrones‘ dizisinde ‘Margaery Tyrell‘ rolünü aldığında geldi. 2016 yılına kadar her sezon harika bir performans sergiledi ve hatta üçüncü sezondaki performansı ile ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama‘ dalında ‘EWwy Ödülü‘nü (şimdi ‘Poppy Ödülü‘ olarak biliniyor) kazandı. İlginç bir şekilde Natalie başlangıçta başka bir bölüm için seçmelere katılmış ve reddedilmişti. Onun yerine Dormer’a “Margaery Tyrell” rolünü teklif ettiler.

Natalie, ‘Neverwhere‘ adlı radyo oyununa katıldığı için sesli hikayeler ile de ilgileniyor. Eleştirmenlerin ve halkın gözünde büyük bir başarı yakalayan ‘After Miss Julie‘de sahne almak için ‘Young Vic‘e geri döndüğü 2012 yılında yaptığı gibi sahne oyunculuğuna da devam ediyor.

En dikkate değer projelerinden bazıları ise ‘Rush‘, ‘The Counselor‘ ve ‘Elementary‘dir. Ayrıca ‘Açlık Oyunları: Alaycı Kuş‘ta ‘Cressida‘ olarak görünmesi ile tanınır. Ve yine ‘The Scandalous Lady W‘, ‘The Professor and the Madman‘ ve ‘The Forest‘ta da harika performanslar sergiledi. ‘Game of Thrones‘ serisinden uyarlanan video oyununda da ‘Margaery Tyrell‘ karakterini seslendirdi. Ayrıca ‘Dr. Mass Effect: Andromeda‘ adlı video oyununda Lexi T’Perro karakterini de seslendirdi.

Natalie Dormer Özel Hayatı

Natalie Dormer, özel hayatını medyadan uzak tutan bir oyuncudur. Ayrıca medyada ve internette mümkün olduğunca az açıklama yapmaya da çalışıyor çünkü sözleri çoğu zaman bağlamından koparılıyor ve sonunda haksız yere eleştiriliyor.

2007 yılında ‘The Tudors‘u çekerken tanıştığı film yönetmeni olan Anthony Byrne ile nişanlı olduğuna inanılıyor. Hamile olduğuna dair bazı söylentiler de vardı fakat oyuncu konu hakkında herhangi bir yorumda bulunmadı.

Natalie Dormer Filmleri

 1. 2005 Kazanova / Victoria
 2. 2007 Kusursuz / Cassie
 3. 2009 City of Life / Olga
 4. 2011 W.E. / Elizabeth Bowes-Lyon
 5. 2011 İlk Yenilmez:Kaptan Amerika / Private Lorraine
 6. 2012 Electric Cinema: How to Behave / Lauren Bacall
 7. 2013 Evden Uzakta / Suzanne
 8. 2013 Zafere Hücum / Nurse Gemma
 9. 2013 Danışman / The Blonde
 10. 2013 The Ring Cycle / Millie
 11. 2013 The Brunchers / Her
 12. 2014 The Riot Club / Charlie
 13. 2014 Açlık Oyunları:Alaycı Kuş – Bölüm 1 / Cressida
 14. 2015 Açlık Oyunları:Alaycı Kuş – Bölüm 2 / Cressida
 15. 2016 The Forest / Sara Price / Jess Price
 16. 2018 In Darkness / Sofia
 17. 2018 Patient Zero / Dr. Gina Rose
 18. 2019 The Professor and the Madman / Eliza Merrett
 19. 2020 Pets United / Belle

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu