Yerli Kadın Ünlüler

Nagehan Alçı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Nagehan Alçı
Tam adı: Nagehan Alçı
Doğum tarihi: 13 Nisan 1977
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Ailesi:  Rüştü Alçı (Babası), Ferhat Alçı (Annesi)
Eşi: Emre Ayan (Boşandı), Rasim Ozan Kütahyalı (e. 2010 – b. 2023)
Çocuk (ları): Ayşe Ela Kütahyalı, Betül Yasemin Kütahyalı
Mesleği: Gazeteci, Yazar, Sunucu
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Nagehan Alçı Kimdir? Nagehan Alçı, 13 Nisan 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Ferhat Alçı, babasının adı ise Rüştü Alçı‘dır. Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesi‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nde tamamlamıştır.

Gazetecilik kariyerine Hürriyet Gazetesi‘nin Dış Haberler Servisi’nde stajyer olarak başlamıştır. Ardından 32. Gün adlı programında ve Avusturya‘da yer alan bir televizyon kanalında staj yapmıştır. Show TV Dış Haberler Servisi‘nde de alışmıştır. Irak Savaşı zamanlarında simultane çeviriler yapmıştır.

Nagehan Alçı, 2007 yılında Akşam Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaya başlamıştır. SKY Türk ekranlarında Serdar Turgut ile beraber “Sosyal Bilgiler” isimli bir belgesel hazırlamıştır. Kanaltürk televizyonunda Pelin Batu ile beraber “Sınırsız” isimli programda yorumcu olarak yer almıştır. Daha sonra Milliyet Gazetesi‘nde geçerek köşe yazarlığına devam etmiştir. Kanal 24 ekranında yayınlanan “Nerede Kalmıştık” adlı programda hem sunucu hem de yorumcu olarak yer almıştır.

2011 yılında Beyaz TV‘de “Medcezir”, CNN Türk’te ise “Dört Bir Taraf” isimli programlarda yorumculuk yapmıştır. İyi derecede Almanca ve İspanyolca bilmektedir. Çok az derecede de Arapça ve Fransızca konuşabilmektedir. Günümüzde Haber Türk ekranlarında yayınlanan “Kübra Par’la Açık ve Net” ve “Enine Boyuna” isimli programlarda yorumcu olarak yer almaktadır.

Nagehan Alçı, 27 Aralık 2010 günü gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Betül Yasemin Kütahyalı ve Ayşe Ela Kütahyalı isimlerinde iki çocuğu dünyaya gelmiştir. Alçı, 28 Aralık 2020 günü eşi Rasim Ozan Kütahyalı ile birlikte “Derin Futbol” canlı yayınında koronavirüs aşısı olmuştur.

2023’ün Temmuz ayında, Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan Alçı 13 yıllık evliliklerini bitirdiklerini açıkladılar. Aynı zamanda Nagehan Alçı’nın, Kütahyalı’ya 40 milyon TL tazminat davası açtığı basın gündeminde çıkan haberler arasındaydı.

Nagehan Alçı Kitapları

  1. 2017 – Darbenin Ayak Sesleri
  2. 2008 – Özü Sözü Yirmi Bir

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu