Yerli Erkek Ünlüler

Muharrem İnce Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ince 11

Tam adı: Muharrem İnce
Doğum tarihi: 04.05.1964
Doğum yeri: Yalova
Burcu: Boğa
Ailesi: Zekiye İnce (Annesi), Şerif İnce (Babası), Meryem Dönmez (Kız Kardeşi), Hüseyin İnce (Erkek Kardeşi), Zeynel İnce (Erkek Kardeşi)
Eşi: Ülkü İnce
Çocukları: Salih Arda İnce
Mesleği: Fizik Öğretmeni, Eski Milletvekili, Siyasetçi
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana

youtube-chanel
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Muharrem İnce kimdir? 1964 yılında Yalova’da dünyaya gözlerini açan öğretmen, siyaset adamı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nden 22. dönem Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve 23. dönemde de milletvekilliği görevini sürdürmüştür.

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964 yılında Zekiye İnce, Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya gözlerini açtı. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da tamamlayan İnce, lisans eğitimini o dönem Bursa Uludağ Üniversitesi’nin bünyesinde yer alan Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünden başarı ile mezun olmuştur.

İlginizi çekebilir:

2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi Adayları ve Seçim Takvimi

Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak birçok lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de öğretmenlik ve idarecilik yapmıştır. Kısa bir süre Yalovaspor’un basın sözcülüğünü de üstlenene İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevini de gerçekleştirmiştir.

2002 yılındaki genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yalova milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. 2007 yılındaki genel seçimlerde de partisi tarafından aday gösterilerek seçimin ardından meclisteki görevini sürdürdü.

TBMM’de 25 Aralık 2009 yılında yapmış olduğu Adalet Ve Kalkınma Partisi Hükümetinin yapmış olduğu çalışmaları özetlediği 10 dakikalı video internette ve sosyal medyada paylaşım rekorları kırmış, birçok dergi ve gazetenin internet sitesinde yüz binin üzerinde yorum almıştır.

13 Haziran 2011 yılındaki genel seçimlerde tekrar memleketi Yalova’dan CHP’den milletvekili seçildi. 24. Dönem TBMM’de Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi seçildi.

Ülkü İnce ile evli olan Muharrem İnce’nin Salih Arda adında bir erkek çocuğu vardır.

Muharrem İnce, yapmış olduğu CHP Grup Başkan vekilliği görevinden 18 Ağustos 2014 yılında istifa ederek 6-7 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş olan olağanüstü kurultayında genel başkanlığa adaylığını açıkladı.

Muharrem İnce’nin “Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu”, “1 İleri 5 Geri”, “Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz”, “Tatanka” adında 4 kitabı yayınlanmıştır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 Türkiye Genel seçimlerinde bir kez daha CHP’den Yalova milletvekili olarak tekrar meclise girdi.

CHP’nin 3-4 Şubat tarihinde gerçekleşen 36. Olağan Kurultayında Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip olarak CHP genel başkanlığına aday oldu.

CHP genel başkanlığı için Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarıştığı 36. Olağan Kurultaydaki seçimde Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha genel başkan seçildi.

24 Haziran 2018’de yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıkladı. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda 4 Mayıs 2018’de Muharrem İnce’nin adını partililere ve tüm Türkiye’ye açıkladı.

Muharrem İnce, 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı oldu ve seçim sonuçlarının açıklanması ile almış olduğu %30.6 oy ile Cumhurbaşkanı seçilemedi. Oyların %52.5’ini alarak ipi önde göğüsleyen Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. HDP adayı Selahattin Demirtaş %8.3, İYİ Parti adayı Meral Akşener ise %7.3 oy alabildi.

Muharrem İnce Kitapları:

  1. 2012 – Buyurun Sayın İnce/Siz Yokken Meclis Sonuna Kadar Çalışıyordu
  2. 2006 – 1 İleri 5 Geri
  3. 2005 – Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz
  4. 2005 – Tatanka

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfogoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu