Yerli Erkek Ünlüler

Metin Özülkü

Metin Özülkü Kimdir?

instagram takipçi hilesi

metin ozulku 1
Tam adı: Celalettin Metin Özülkü
Doğum tarihi: 15 Temmuz 1962
Doğum yeri: Mersin, Türkiye
Boyu: 1,79 m
Ailesi: 
Eşi: Eda Özülkü (1988 – Halen)
Çocuk (ları): Baran Özülkü, Volkan Özülkü
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Metin Özülkü Kimdir? Metin Özülkü, 15 Temmuz 1962 tarihinde Mersin’de dünyaya gözlerini açmıştır. Beş kardeşin en küçüğüdür. Tam adı Celalettin Metin Özülkü‘dür. Henüz 4,5 yaşında iken babasının işleri sebebi ile İstanbul’a gelmiştir. 9 yaşında İstanbul Belediyesi Konservatuarı’nda keman eğitimi almıştır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü‘nde tamamlamıştır.

Profesyonel kariyerine 9 yaşında çıkardığı “Ana Kucağı” isimli 4’lik plak ile başlamıştır. Edip Akbayram ve Erol Büyükburç orkestrasında da yer almıştır. 1982 yılında “Sahte Gülücük” isminde ilk albümünü piyasaya sürmüştür. 700’ün üzerinde bestesi vardır.

Metin Özülkü, pek çok sanatçıya besteler vermiştir. Bu sanatçılar arasında Bestelerini ve düzenlemelerini seslendiren sanatçılar arasında Ajda PekkanAşkın Nur YengiAkrep Nalan, Coşkun SabahAyşegül Aldinç, Aylin Alaz, Banu Zorlu, Burak Kut, Ercan Saatçi, Ebru GündeşErol Büyükburç, Demet AkalınGülben ErgenHülya Avşar, BahaHakan Peker, Harun Kolçak, Hakan AysevHilal Özdemirİclal AydınKibariye, İzel Çeliköz, Mine KoşanMithat Körler, Seden Gürel, Pınar Aylin, Kurtuluş Türkgüven, Nurseli İdizOzan Orhon, Muazzez Abacı, Petek DinçözSeyyal Taner, Zafer Peker, Reyhan KaracaSinan ÖzenSibel CanYasemin KumralYeliz Eker ve Yıldız Kaplan gibi isimler yer almaktadır.

Özülkü, kendisine ait olan müzik stüdyosunda pek çok sanatçının albüm çalışmalarını yapmıştır. 1988 yılında kendisi gibi müzisyen olan Eda Özülkü ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden 2004 yılında Volkan Özülkü ve Baran Özülkü isimlerinde ikiz çocukları dünyaya gelmiştir.

Metin Özülkü ve eşi Eda Özülkü, 2015 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve İlker Ayrık‘ın sunduğu “Ben Bilmem Eşim Bilir” isimli yarışma programına katılmış ve araba kazanmışlardır.

Metin Özülkü Albümleri:

  1. 1982 – Sahte Gülücük
  2. 1983 – Şarkılarla Abdülkadir
  3. 1990 – Al Yazmalım & Kar Çiçeğim
  4. 1992 – Aşkım İçin
  5. 1997 – Aşk Masalı
  6. 1999 – Böyle Aşk Olmaz (Eda Özülkü ile)
  7. 2005 – Hayat Başladı
  8. 2010 – Issız Ada – (Eda Özülkü ile birlikte)
  9. 2017 – Discoriental – (Eda Özülkü ile birlikte)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=EF9gwuq_emc

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu