İlişki Konuları

Mesajla Flörtün 12 Kuralı!

instagram takipçi hilesi

Mesajla flört etmek, özellikle son dönemde sıkça karşılaşılan bir durum! Yaşanan teknolojik gelişmeler bizleri mesajlaşarak flört etmeye doğru yönlendiriyor. Aslında ”söz uçar, yazı kalır” deyimini de düşünecek olursak, yazarak duyguları dile getirmek ve ilişkinin gidişatı için bir adım atmak, hiç de fena fikir değil!

İlginizi Çekebilir: Flört Aşamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ancak biliyoruz ki; pek çok şeyin azı karar, çoğu zarardır. Mesajlaşarak flört ederken de bu çizgiyi doğru belirlemeli ve yanlış hamleler yaparak karşı tarafın bakış açını olumsuz yönde etkilememeliyiz. Çünkü yazmak, sözel iletişime kıyasla, cesur olduğumuz ve daha rahat cümleler kurabildiğimiz bir iletişim şekli!

mesajla flört etmenin 12 kuralı

Öyleyse bizler de bu yazımızda sizlere; mesajlaşarak flört etmenin, altın değerindeki 12 kuralından söz edeceğiz. Bu kurallara uyduğunuz takdirde; partnerinizle aranızdaki bağın giderek kuvvetlendiğini hissedebilirsiniz. Konuya ilişkin görsellere yazımızın devamında, videolara ise son bölümünde ulaşmanız mümkün!

Mesajla Flörtün 12 Kuralı!

Kısaltma Kullanmaktan Kaçının

”Nbr, cnm, slm, npysn” gibi kısaltmalar, özensiz ve sıradan bir intiba uyandırabilir. Oysa ki sizin amacınız karşı tarafa kendisini değerli hissettirmek değil midir? Üstelik bu tarz kısaltmalar kullanan bir kişi için, ilişkiye efor harcamayacağı gibi bir yargı oluşabilir. Bu nedenle mesajlarınızı uzun, okunaklı ve anlamlı olarak yazmaya özen göstermelisiniz.

İmla Kurallarına Dikkat Edin

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; Türkçeyi düzgün kullanmayan, düşük cümleler yazan ve imla kurallarına uymayan kişiler karşı tarafta olumsuz bir etki bırakıyor. Daha kaliteli ve dokunaklı mesajlar için bu kurallara uymaya dikkat etmelisiniz, bizden söylemesi!

Şaka Yaparken Bir Kez Daha Düşünün

Mesajla flörtün handikaplarından bir tanesi; kişinin sizin mimiklerini göremiyor ve ses tonunuzu duyamıyor olmasından kaynaklanan yanlış anlaşılmalardır. Sizin komik olmak adına yaptığınız bir şaka, düz yazı şeklinde okunduğunda partneriniz için incitici olabilir. Dolayısıyla bazı şakaları yüz yüze yapmayı tercih etmelisiniz.

mesajla flört etmenin 12 kuralı

Çok Kısa Veya Çok Uzun Yazmayın

Mesajla flört etmek de bir sanat işi desek yeridir. Yazmak istediklerinizi çok kısa özetler halinde ya da kelime kelime yazdığınızda, partneriniz buradaki amacınızı ya da duygunuzu tam olarak anlamayabilir. Aksine, destansı metinler yazmanız da yine sıkıcı olabilir ve bir süre sonra okuyan kişinin dikkati dağılabilir. Ortayı bulmak sizin elinizde!

Her Şeyi Mesaj Konusu Yapmayın

Kritik ve önemli konuları mesajla konuşmak iyi bir fikir değildir. Bu gibi mevzularda beden dili ve akıcı konuşma üslubu önem taşır. Ayrıca partnerinizin yüzüne söylemeye çekineceğiniz bir şeyi rahatlıkla yazıya dökmeniz, buluştuğunuzda sizi zor duruma sokabilir. Bundan dolayı cümlelerinizi özenle seçmeniz çok daha isabetli olacaktır.

Cevapsız Bırakmayın

Mesajla flört ederken düşülen bir yanılgıdan söz edelim. ”Biraz geç cevap vereyim ki hemen havalara girmesin” Bu düşünce ile hareket edip bazı mesajları yanıtsız bırakmak ya da geç yanıtlamak, karşı taraf için şüphe uyandırıcıdır. Bir süre sonra hem niyetiniz, hem de bu ilişkiye verdiğiniz değer sorgulanabilir. Müsait değilseniz de, bunu belirten kısa bir mesaj yazıp, daha sonra dönüş yapacağınızı söyleyebilirsiniz.

Mesajlaşmanın da Bir Sonu Olduğunu Unutmayın

Saatler boyunca mesajlaşmanız, karşı tarafa uğraşacak başka bir işiniz olmadığını ve ilişkideyken onu boğacağınızı düşündürebilir. O nedenle ayarı iyi tutturmanız ve bir noktada müsaade istemeniz uygun olacaktır.

mesajlaforttt

Kısa Sürede Cevap Gelmeyince Panik Yapmayın

Mesajla flört ederken size anında cevap yazmasını bekleyebilirsiniz. Fakat bunu abartmayın. Onun bir işi ve sizin dışınızda da akan bir hayatı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kısa sürede cevap gelmeyince, üst üste aramak veya tekrar tekrar mesaj yazmak gibi bir gaflete kapılmayın. Sabırlı ve sakin davranın.

Aramak İçin İzin Alın

Partnerinizi çevrim içi görmeniz onu hemen arayabileceğiniz anlamına gelmez. Yazmak için uygun olup, konuşmak için olmayabilir. Arayacağınız zaman müsait olup olmadığını mesaj yoluyla sormanız, sizi nazik ve düşünceli biri yapar.

Yazıya Emoji İle Cevap Vermeyin

Karşı taraf sizi önemsemiş ve bir metin yazmış ise, ona cevaben bir gülücük veya öpücük gibi emojiler göndermeniz, baştan savma bir tavır gibi gelebilir. Siz de vakit ayırın ve cevap yazın. Onun hayatınızdaki önemini vurgulamış olacaksınız.

mesajlafortttt

Argo veya Küfür Kullanmayın

Yüz yüz geldiğinizde kibar olduğunuz partnerinize, mesaj yazarken argo kelimeler yazmanız, oldukça tutarsız bir davranıştır. Lütfen bunu samimiyetle karıştırmayın. Şu meşhur kısaltmalı küfürlerden ve sokak jargonundan uzak durun.

Çevrimiçi Olmasının Hesabını Sormayın

Partneriniz, her çevrimiçi olduğunda size yazmak zorunda değildir. Bir arkadaşıyla konuşuyor olabilir, ailesine yazıyor veya işle ilgili bir konuyu halletmeye çalışıyor olabilir, size yazmadığında hemen olumsuz düşüncelere kapılıp bunun hesabını sormayın. Aksi halde tüketir ve tükenirsiniz, bunu da unutmayın!

Mesajla Flört Etmenin Kuralları İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu