İlişki Konuları

Flört Aşamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

instagram takipçi hilesi

Flört aşamasında olmak; iki insanın birbirinin karakteri, ilgi alanları, aile yapısı ve kişiliği ile ilgili fikir sahibi olabileceği önemli bir dönemi ifade eder. Bu evrede verilen mesajlar, yapılan çıkarımlar ve öğrenilen yeni bilgiler hayatınızın ilerisi için oldukça değerlidir. Öyle ki; birbirini yeterince tanımayan kişilerin, birlikte bir yola çıkması büyük risk unsurları barındırmaktadır.

Kişiler elbette yeni tanıştıkları insana karşı her zamankinden daha naif ve dikkatli davranırlar. Bu, özellikle flört döneminde, normal kabul edilebilen bir davranıştır. Ancak herkesin doğal, gerçekçi ve içinden geldiği gibi davranması, ilişkinin diğer aşamalarına geçebilmek için gereklidir. Çünkü er ya da geç bu gerçekler ile karşılaşılacaktır.

flört aşamasında

Peki hayatımıza alacağımız insana dair dikkat etmemiz gereken noktalar, sormamız gereken sorular veya incelememiz gereken davranışlar nelerdir? İşte biz de bu yazımızda sizlere konuya ilişkin önemli ip uçları veriyor olacağız. İlgili videolara ise yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

Flört Aşamasında Hangi Noktalara Dikkat Edilmelidir?

Aşk; gözümüze inen bir perde halidir der eskiler..! Bu duygu, hem çok kıymetli hem de gerçekleri görmeyi zorlaştıracak kadar tehlikeli olabilmektedir. Bu nedenle ilgi duyduğumuz insan ile ilgili üzerinde durulması gereken ip uçlarına dikkat etmeli ve onu tanımaksızın, yalnızca aşkın verdiği büyüyle hareket etmemeliyiz. Öyleyse bu kritik noktalara bir göz atarak fikir sahibi olalım…

Çocuklara Olan Tavrı Nasıl?

Hiç şüphesiz ki; çocuklar dünyanın en saf, masum, sıcak ve sempatik varlıklarıdır. İçlerinde kötülük duygusu barındırmayan, doğal ve yalın bir öze sahiptirler. Dolayısıyla hayatınıza girecek olan insanın çocuklara karşı güler yüzlü, sevecen ve sabırlı olup olmadığı önemli bir kriterdir.

Eğer çocukla çocuk olamayan, gergin ve soğuk bir davranış biçimi varsa, bu durum hayatın diğer alanlarına da yansıyabilir, dikkat! Böyle kişiler çabuk öfkelenen, tahammülsüz, tükenmişlik sendromu bulunan bireylerdir ve somurtkan olmaya meyillidirler. Bizden söylemesi..!

Nasıl ve Neler Konuşuyor?

Kişinin konuştuğu konuların kalitesi ve konuyu anlatım tarzında kullandığı üslup, onu pek çok anlamda ele verir diyebiliriz… Flört aşamasında mutlaka buna dikkat etmelisiniz. Gündeme getirdiği mevzular hangi minvalde ilerliyor? Örneğin;

  • sürekli kendisini övmesi ve iyi taraflarını uzun uzun anlatması
  • aynı konularda tekrara ve kısır döngüye girmesi
  • karşı tarafı dinleme konusunda yetersiz olması
  • anlatılan şeylerin sizin ilginizi çekmiyor olması ve sizin fikirlerinize uygun olmaması gibi durumlar söz konusuysa, üstelik bir de kaba bir üslup tercih ediliyorsa, burada bir durup düşünmek gerekebilir.

hayvansever

Hayvanlara Nasıl Davranıyor?

Hayvanlar bizim dilsiz ve savunmasız olan patili dostlarımızdır. Onların bizim ilgimize, şefkatimize ve sağ duyumuza ihtiyacı vardır. Flört aşamasında olduğunuz kişi, eğer hayvanlara karşı acımasız, alaycı ve umursamaz bir tavır içerisinde bulunuyorsa, bu onun vicdanını ve merhametini sorgulamanız gerektiği anlamını taşır.

Öyle ki; bu insan hayatın ilerleyen dönemlerinde, sizin kötü günlerinizde veya savunmasız anlarınızda, yeterince yanınızda olup anlayışlı davranmayı başarabilecek midir? Bu bağlantıyı muhakkak kurmalı ve bu noktadan bakarak hareket etmelisiniz.

Vaktini En Çok Neye Harcıyor?

Flört aşamasında olduğunuz insanda bakmanız ve incelemeniz gereken önemli bir özellik..! Bir kişi ne ile meşgul oluyor, kimlerle hangi ortamlarda bulunuyor ve hangi alanlara yöneliyor ise, bu onun vizyonu hakkında çok önemli ip uçları yakalamanızı sağlar.

Örneğin; vaktinin büyük bir kısmını teknolojik oyunlarla ya da kimseye bir katkısı olmayacak işlerle geçiren kişi, yeterince sorumluluk duygusu kazanamamış ve vizyon sahibi olmayan bir karakteri yansıtır.

Öte yandan; topluma faydalı işlerle uğraşan, kendini geliştirecek etkinliklere katılan ve değişime yönelik hareket eden insanlar, ikili ilişkilerinde de çok daha başarılı, sosyalleşmeye önem veren, sağ duyulu ve nazik olmaktadırlar.

kitapoku

Güç Eline Geçince Ne Yapıyor?

Maddi ve manevi anlamda güçlü, saygın, nüfuzlu ve itibar sahibi olmak bazı kişilerde insani değerlerin önüne geçebiliyor. Örneğin; önceden son derece güler yüzlü ve yardım sever olan biri, eline güç geçtiğinde acımasız ve despot bir yapıya bürünebiliyor.

Flört aşamasında olduğunuz kişinin bu konudaki fikirleri ve davranışları sizin için önemli olmalı..! Hayat inişleri ve çıkışları olan meşakkatli bir yolculuktur. Bu yolculukta size eşlik edecek insanın; her türlü olaya ve duruma hazırlıklı olması, koşullara bağlı olarak değişkenlik göstermemesi ve denge unsurunu koruyarak insani değerlerine bağlı kalması, güven kavramı açısından oldukça önem taşımaktadır.

Flört Aşamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu