Yabancı Kadın Ünlüler

Margot Robbie Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Margot Robbie
Tam Adı: Margot Elise Robbie / Margot Robbie
Doğum Tarihi: 2 Temmuz 1990
Doğum Yeri :Dalby, Avustralya
Ailesi: Cameron Robbie (Kardeşi)
Boyu: 1,68 m
Mesleği: Aktrist
Eşi: Tom Ackerley (e. 2016)
Aktif Yılları: 2008’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Margot Robbie Kimdir? Margot Elise Robbie, 2 Temmuz 1990 tarihinde Avustralya’nın Dalby şehrinde doğdu. Altı çocuklu bir ailenin üyesi olarak dünyaya gelen Margot, doğduğu topraklarda ve Gold Coast, Avustralya’da büyüdü. Çocukluğunun büyük bir kısmını büyükanne ve büyükbabasının çiftliğinde geçiren oyuncu, doğa ve özgür bir atmosferde büyümenin güzelliklerini deneyimledi.

Profesyonel oyunculuğa olan ilgisini keşfettikten sonra, 17 yaşında Melbourne’e taşındı ve oyunculuk kariyerine ilk adımlarını attı. 2008 yılında Aash Aaron’un Vigilante filmi ve I.C.U. filminde yer alarak seyirciyle buluştu. O kadar etkileyici bir performans sergiledi ki, I.C.U. filminde başrolü almayı başardı ve bunu bir ajansa bağlı olmadan gerçekleştirdi. Ayrıca bu dönemde çeşitli reklam filmlerinde de rol aldı.

2008 yılında Neighbours dizisinde Donna Freedman karakteriyle misafir oyuncu olarak başladı, ancak performansıyla dikkatleri üzerine çekerek diziye kalıcı bir karakter olarak katıldı. Bu roldeki başarısı, iki Logie Ödülü kazanmasına sebep oldu.

Daha sonra, 2011 yılında Charlie’nin Melekleri adlı bir dizi için seçmelere katıldı. Ancak, yapımcılar ona başka bir teklif sundu ve PanAm dizisindeki Laura Cameron rolüyle televizyon ekranlarına geri döndü. PanAm dizisi, iyi eleştiriler almasına rağmen düşen reytingler nedeniyle kısa süre sonra yayından kaldırıldı.

Oyunculuk kariyerindeki en dikkat çekici döneme, 2013 yılında Martin Scorsese’nin The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) filmindeki Naomi Lapaglia rolüyle adım attı. Bu performansı, Margot Robbie’ye çeşitli ödüller kazandırdı ve uluslararası alanda tanınmasını sağladı.

Sonraki yıllarda Suite Française, Focus ve Violent Talent gibi çeşitli filmlerde yer aldı ve oyunculuk becerilerini gözler önüne serdi. Ayrıca Z for Zachariah ve Tarzan gibi filmlerde de rol alması planlanıyordu.

Margot Robbie, yetenekleri ve güzelliğiyle Hollywood’un en popüler oyuncularından biri haline geldi. Hollywood yapımı “Barbie” filminde başrol olarak yer alarak, Barbie’nin karakterini giyim tarzından günlük yaşamına kadar her yönüyle canlandırdı ve filmi büyük bir merakla beklenen yapımlar arasına soktu.

Margot Robbie’nin kariyeri boyunca birçok başarılı film ve dizi projesine imza atması, oyunculuk yeteneğini ve çeşitliliğini kanıtlamasıyla tanınan bir isim haline gelmesini sağladı. O, hem güzellik hem de yetenekleriyle sinema dünyasında adından sıkça söz ettiren bir aktristir.

Margot Robbie Filmleri

 1. 2008 – Vigilante    [Cassandra]
 2. 2009 -I.C.U.      [Tristan Waters ]
 3. 2013- About Time   [Charlotte ]
 4. 2013–The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)    [Naomi Lapaglia]
 5. 2014 -Suite Française     [Celine]
 6. 2014- Focus     [Jess Barrett]
 7. 2014- Violent Talent     [Riley]
 8. 2015 -Z for Zachariah    [Ann ]   (Çekim aşamasında)
 9. 2016 -Tarzan   [Jane Porter]    (Yapım aşamasında)
 10. 2023 – Barbie

TV

 1. 2008 -Review with Myles Barlow  [ Kelly]   (Bölüm 1.1)
 2. 2008 -The Elephant Princess     [Butterfly ]   (“The Butterfly Effect” ve “The Butterfly Kiss” bölümleri)
 3. 2008 -City Homicide       [Caitlin Brenford]   ( “Somerslaughting Dogs” bölümü)
 4. 2008-11 Neighbours       [Donna Freedman]
 5. 2011- PanAm     [Laura Cameron]

Videoları

http://www.youtube.com/watch?v=P6UbsF02lsQ

Fotoğrafları

3 Yorum

 1. Margot Robbie’nin biyografi sayfası baştan aşağı düzenlemiştir.Yeni fotoğraflar ve videolar eklenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu