Yerli Erkek Ünlüler

Mahmut Orhan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mahmut orhan kimdir 1
Tam adı
: Mahmut Orhan
Doğum tarihi: 11 Ocak 1993
Doğum yeri: Bursa, Türkiye
Burcu: Oğlak
Boyu: 1,8 m
Ailesi:
Sevgilisi: 
Mesleği: Prodüktör, DJ
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Mahmut Orhan Kimdir? Mahmut Orhan, prodüktör ve DJ’dir.

Mahmut Orhan Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Mahmut Orhan, 11 Ocak 1993 günü Bursa’da üç erkek çocuğu olan bir ailenin en küçüğü olarak dünyaya gözlerini açtı. Babası oto boyacısı olarak çalışmış ve emekli olmuştur.

Mahmut Orhan Kariyeri

Mahmut Orhan, müzik ile ilgilenmeye ilk olarak Bursa’da ses sistemleri malzemelerini taşıyarak başlamış oldu. Kendisinde resmi bir müzik eğitimi olmamakla birlikte, ustalarından öğrenerek yetişti. DJ’lik serüvenine 16 yaşında adım attı ve ilk deneyimlerini düğünlerde çalarak kazandı. O dönemde dahi uygun ekipmanlara erişimi yoktu.

19 yaşında İstanbul’a taşındı ve burada Bebek’teki ünlü bir gece kulübünde müzik direktörlüğü yapmaya başladı. İstanbul’da müziğin nabzını tutarak kariyerinde önemli bir adım atmış oldu. Orhan, profesyonel müzik kariyerine deep house, indie dance ve nu disco türlerine odaklanarak 2011 yılında ilk adımını attı.

İlginizi çekebilir: DJ Burak Yeter Kimdir?

2012’de ise “Little Buddha 5”, “Fringe”, “Siddharta Dubai” ve “Céiron” gibi parçaları müzikseverlerle buluşturdu. Kendine özgü bir tarzı olan Orhan, doğu enstrümanlarını batı müziği ile başarılı bir şekilde harmanlayarak dikkat çekiyor.

2014 yılında Beachside Records etiketiyle ilk albümü olan “Chilai”yi piyasaya sürdü ve bu albümle Türkiye’nin en genç derleme albüm yayımlayan sanatçısı unvanını kazandı. “Feel” adlı şarkısı ise birçok ülkenin müzik listelerinde ilk 10’da yer aldı.

Mahmut Orhan, kariyeri boyunca 45’ten fazla ülkede sahne aldı. Ibiza, Fransa, İsviçre ve Arap Emirlikleri gibi önemli müzik merkezlerinde DJ olarak performans sergiledi ve birçok büyük müzik festivalinde müzikseverlerle buluştu. Mahmut Orhan’ın gerçek anlamda büyük bir ün kazanmasına yol açan şarkı, Sena Şener ile birlikte çıkardığı “Feel” adlı eserdir. Bu şarkı, YouTube platformunda şu ana kadar 465 milyonun üzerinde kez izlenmiştir.

Mahmut Orhan, Hamas’ın Saldırısı Sırasında İsrail’deydi.

7 Ekim 2023 tarihinde, İsrail ve Gazze arasındaki gerilim doruğa ulaştı. Hamas’ın silahlı kanadı olan İzzeddin Kassam Tugayları, “Aksa Fırtınası” adını verdikleri operasyonu başlattı. Ünlü Türk DJ Mahmut Orhan, bu saldırının yaşandığı sırada İsrail’de bulunuyordu. Orhan, “Biz iyiyiz ve Türkiye’ye dönüyoruz. Fakat, sabahın erken erken saatlerinden beri ayaktayım. Yaşadıklarım çok üzücü ve korkutucuydu.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İsrail’e bir konser için gelen DJ Mahmut Orhan, İsrail-Filistin operasyonları sonrasında sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Mahmut Orhan’ın yapmış olduğu açıklama;

“Merak edenler için yazıyorum, biz iyiyiz ve Türkiye’ye dönüyoruz. Fakat, sabahın erken erken saatlerinden beri ayaktayım. Yaşadıklarım çok üzücü ve korkutucuydu. Barışın ve huzurun kötü bir şey olduğunu söyleyemediğimiz gibi savaşın ve şiddetin de iyi bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, insanı insan olduğu için severek, bizden sonra geleceklere kardeş gibi yaşamayı öğretebildiğimiz dünyadan ayrılmak istiyorum. Umarım o Dünya’da hep birlikte oluruz.”

Mahmut Orhan’ın Layık Görülüğü Ödüller 

  • 2018 – Altın Kelebek – ”Yılın Dj’i”
  • 2017 – GQ Man of The Year 2017 – “Yılın DJ’i ödülü
  • 2016 – Europaplus Best Track of Year – ”Mahmut Orhan ft Sena Sener- FEEL”

Albümleri

  • 2018 – ONE
  • 2018 – 6 Days (Single)
  • 2017 – Save Me (feat. Eneli) (Single)
  • 2016 – Chilai Deluxe Set
  • 2016 – Feel (feat. Sena Şener) (Single)
  • 2011 – Undesirable Life

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu