Yerli Erkek Ünlüler

Selçuk Tepeli

instagram takipçi hilesi

selcuk tepeli 5
Tam adı: Selçuk Tepeli
Doğum tarihi: 1974
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 1995 yılından bu yana
Sosyal Medyada
twitter-hesabi

Hakkında

Selçuk Tepeli kimdir? Selçuk Tepeli, 1974 yılı İstanbul doğumlu Türk sunucudur. Fox Tv’nin Ana Haber sunucusu olan Fatih Portakal’ın görevinden ayrılmasıyla yerine gelen isim olan Tepeli gündem olmuştur.

Türkiye’nin en büyük ve başarılı kanallarından biri olan Fox Tv’nin Ana Haber kuşağında ekranlara gelecek olan yeni sunucu Selçuk Tepeli, bugüne kadar birçok önemli pozisyonda görev almıştır. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Fransızca Kamu Yönetimi bölümünü tamamlayarak mezun olmuştur.

Ardından Fransa’da Institut d’Etudes Politiques de Rennes’de Avrupa Birliği başlığı altında Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine yüksek eğitim ve mastırını tamamlamıştır. Eğitiminin ardından birçok medya kuruluşunda çalışmış ve önemli pozisyonlara yükselmiştir.

Tepeli, Newsweek Türkiye ve Aktüel dergilerinin yayın yönetmenliğini yapmıştır. Habertürk kanalında yayın danışmanlığı ve Gazete Habertürk’ün Hafta Sonu eklerinde genel yayın yönetmeni olarakta görev almıştır.

Aynı zamanda Ceyda Karan’la birlikte Habertürk TV’de Eksen isimli tv programında sunuculuk yapmıştır. 2018’in Temmuz ayında kapanan Habertürk gazetesinin ardından Habertürk TV’nin genel yayın yönetmenliğini yapmaya başlamıştır. 2020’de bu görevinden de ayrılan Tepeli, aynı zamanda yine Habertürk TV ekranlarında Gün Başlıyor isimli programda sunucu ve yorumcu olarak yer almaktaydı.

Son programınında bitmesiyle Tepeli, Fox Tv’den ayrılan Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal’ın yerine göreve gelmiştir. 7 Eylül 2020 akşamı yapılan devir teslim programıyla hem Fatih Portakal, hem Selçuk Tepeli izleyicilere duygusal dakikalar yaşatarak, gündem olmuştur.

Çalıştığı Kurumlar

  1. Newsweek Türkiye
  2. Aktüel
  3. Habertürk
  4. Fox Tv

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu