Yerli Erkek Ünlüler

Fatih Portakal Kimdir?

instagram takipçi hilesi

fatih 35
Tam adı: Fatih Portakal
Doğum tarihi: 1968
Doğum yeri: Nazilli/Aydın
Eşi: Armağan Portakal
Ailesi:
Mustafa Portakal (Babası)
Mesleği: Tv Spikeri
Aktif Yılları: 1997 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Fatih Portakal, 1968 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde  dünyaya gözlerini açmıştır. İlk ve ortaöğrenimi Nazilli’de tamamladıktan sonra İzmir Atatürk Lisesinden başarıyla mezun olmuştur. Sonrasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümünden 1993 yılında mezun oldu.

1993 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra hem yüksek lisans eğitimini yapmak hem de yabancı dilini geliştirmek için bir arkadaşının daveti ile Avustralya‘ya gitti. Fakat eğitimini aldığı alan ile ilgili iş bulamadığı için dünyaca ünlü bir otelin Sidney şubesinde restoran görevlisi olarak çalışmaya başladı. 3 yıllık çalışmanın ardından Türkiye’ye geri döndü.

Türkiye’ye döndükten sonra rahmetli eniştesi Dr. Rıza Arpaz’ın da yardımı ile muhabirlik yapmak için Star TV’ye yine rahmetli Ufuk Güldemir’in yanına yolladı, cebine de “hamili yakınımdır” türünden bir de kartvizit sıkıştırdı. Bunun sonucunda 1996 yılında lise öğrenimini görmüş olduğu İzmir’de stajyer muhabirlik yapmaya başladı.

1997 yılının 1 Mayıs’ına dek maaş almadan 6 ay çalıştıktan sonra Star TV’ye kadrolu eleman oldu. 2004 yılında kanal el değiştirince işten çıkarıldı. Bir süre sonra muhabirliğe ilk başladığı şehir İzmir’de ajans muhabiri olarak yeniden göreve başladı. İzmir Sığacık’ta bir balık restoranı açmak istedi fakat bir süre sonra 11 Ağustos 2006 tarihinde Mehmet Ali Birand ve Ayşenur Arslan’ın Kanal D Haber ekibine katılmıştır.

Haber sunumu sırasındaki renkli tarzıyla kısa zamanda akılda kalan bir televizyon muhabiri olmayı başardı. Haber muhabirliğini yanı sıra radyo ve televizyonun başka farklı birimlerinde de çalıştı. 8 ay süre ile Best FM’de “Fatih Portakal’la Konuşan Türkiye” adındaki programı hazırlayıp sundu. 2009-2010 yıllarında Kanal D’de “Ne Yapmalı?” programın da sunuculuğunu yapmıştır. Bununla birlikte Cnn Türk’te “Seçim Çadırı ve Sokak TV” adındaki 45 dakikalık, stüdyo dışı canlı yayınlar gerçekleştirdi.

2010 yılının ikinci döneminde Fox TV’y geçti. Fox TV ekranlarında sabah haberleri için “Çalar Saat Programı”nı sunmuştur. Başarılı performansının ardından yine aynı kanalın Ana Haberlerini sunmaya başladı.

Her Cuma gece yarısında 00.30’da “Fatih Portkal’la Türkiye’nin Trendleri” programını yapmıştır.

Fatih Portakal ve sunmuş olduğu ana haber programında göstermiş olduğu ilkeli, özgür ve adaletli yaklaşımları ile milyonların takdirini kazanmıştır. Günlük haberlere ve siyasi olaylara bağımsız ve şeffaf yaklaşımı izleyenlerin de kendilerinden bir parça hissetmelerine neden olmaktadır. Sunduğu haberlerin ve yorumların diğer haber kanallarından farklı olması “ne oldu ise olduğu gibi” yayın anlayışından kaynaklanmaktadır.

2013 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayarak 4. sınıf öğrencilerine “Araştırmacı Gazetecilik” dersleri vermektedir. Bununla birlikte yine aynı üniversitede “Mahalli İdareler” üzerine yüksek lisans yapmaya devam etmektedir.

“Medya Mektebi” adındaki okulda “Haber Sunumunda Tarz” konusu ile dersler ermektedir.

Fatih Portakal, 27 Eylül 1997 tarihinde Armağan Toper ile dünya evine girmiştir.

Fatih Portakal Kitapları:

Ses”SİZ”

Aklımla Dalga Geçme

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfogoogle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu