Hosting

Lil Zey

Lil Zey Kimdir?

Google News

Lil Zey Kimdir Fotograflari 24
Tam adı: Lil Zey
Doğum tarihi: ?? / ?? / 1995
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu:
Mesleği: Şarkıcı (Rapçi), DJ
Aktif Yılları: 2019’dan bu yana
youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Lil Zey kimdir? Son zamanlarda Türkçe rap akımının yükselişine kadın sanatçılar da eşlik ediyor. İşte onlardan biri Lil Zey . Lil Zey –  Öte dur, Yolumuz yol değil ve Heveslenmem single parçalarıyla hem youtube üzerinden hem de spotify’da en çok dinlenen sanatçılardan biri.

Lil zey, 1996 ‘da İzmir’de dünyaya geldi. Hayatı müzikle iç içe biri. Daha 8 yaşındayken müzikle ilgilenmeye başlamış.

Eğitimini, İzmir Amerikan Kolesijinde eğitim gördü. Berklee College of Music ‘de tamamladı. Atlanta’da The Dream ve Tricky Stewart’ın şirkketi olan A&R ‘de 2 yı çalıştı. Müzik işletme alanında çalışıyordu. Aynı zamanda çalışırken, kendi parçalarını yapmaya başlamış. DJ’lik mesleğini icra ediyor. Ancak Türkiye’ye gelince DJ’liğin dışında rap sanatçısı olarak kendini tanımlamış ve çalışmalarına başlamış.

Bir röportajında, kadın rapçilerin azlığının pek avantaj katmadığını, çok olsa da kendi tarzının farklı olmasından dolayı, sıyrılarak yine kitlesini oluşturacağından bahsetti. Bunun yanı sıra, kadın rapçi olup da trap müzik yapmakla zaten bu farklılığı ortaya koyduğunu da ekliyor. Kendi müziğini başkalarının müziği ile kıyaslamıyor. İngilizce parçalarının olduğunu ve yakında bunları piyasaya süreceğinden de bahsediyor.

Trap’e Türkiye’de Khontkar‘ın kurmuş olduğu Redkeys Music ile başladı. İlk çalışmasını Metth‘in albümünde düet yaptı. Ardından KÖK$VL ile Öte dur adlı parçayla daha da ünlenmeye başladı.

2019’da Khontkar ile Yolumuz yol değil parçasında düet yaparak, artık adından bahsettirmeye başlamıştı.

İlgili İçerikler

Daha yeni çıkardığı Heveslenmem adlı parçasıyla çokça dinlenmeye başlandı.

Lil Zey, gelecekte adından sıkça bahsettirecek isimlerden biri. Çünkü hayatı müzikle iç içe olan ve bunun üstüne eğitim gören, farklı alanlarında bulunan kişiler her zaman sanat dünyasında yerini bulur. Bu yüzden biyografisini şimdiden yazalım istedim. Tabi hakkında daha detaylı bilgiler geldikçe , tıpkı diğer biyografilerimiz gibi güncellenecektir.

Şarkıları

  1. 2020-Heveslenmem
  2. 2019- Lil Zey Ft. Khontkar – Yolumuz Yol Değil
  3. 2019- Köksal Ft. LZ – Ötede Dur
  4. 2019- Metth Ft. LZ – Don’t @ me
  5. 2019- Metth Ft. LZ – Turn me Cold

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir