İlişki Konuları

Libido Yükselten Besinler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Libido Yükselten Besinler…. Libido genellikle cinsel aktivite veya cinsel arzu arzusunu tanımlamak için kullanılır. İnsan yaşamının temelini oluşturan bu cinsel içgüdünün yükselişi ve düşüşü günlük yaşamı yakından etkiler. Tükettiğimiz yiyecekler ve yiyecekler de libidomuzu doğrudan etkileyen şeylerdir.

Libido Yükselten Besinler Nelerdir?

Ispanak

Libido Yükselten

Ispanak, her ikisi de genital bölgeye kan akışını artıran harika bir folat ve magnezyum kaynağıdır. Ispanağın bir başka faydası da kan basıncı seviyelerini düşürebilmesidir; bu, partneriniz stresle ilgili sorunlar nedeniyle sertleşmeyi sürdürmekte sorun yaşıyorsa iyi bir şeydir. Ispanak ayrıca oksidatif stresi azaltır.

Karpuz

libido yukselten besinler nelerdir2

Uzmanlar, karpuz yemek için yılın en iyi zamanının Mayıs’tan Eylül’e kadar olduğunu söylüyor. Karpuz nemlendirici bir meyvedir ve vücuttaki oksidatif stresi ve iltihabı azaltmaya yardımcı olan iyi bir lif kaynağıdır. Karpuz ayrıca vücudun sisteminde kan damarlarını genişletmeye yardımcı olan nitrik oksit üretimine de yardımcı olur. Vazodilatasyon da orgazmı arttırmada rol oynar.

Üzüm

libido yukselten besinler nelerdir3

Seks hayatınız için harikalar yaratabilecek bir diğer meyve de üzümdür. Sadece erkeklerde ereksiyon kalitesini iyileştirmek için değil, aynı zamanda fitokrom kersetin de içeren flavonoidler açısından zengindirler; Kan akışını artıran anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu için bilmek önemlidir.

Nar

libido yukselten besinler nelerdir4

Nar hem erkeklerde hem de kadınlarda testosteron seviyelerini arttırırken oksidatif stresi azaltmaya yardımcı olduğu için çok iyidir. Testosteron yükseldiğinde, libido da yükselir.

Somon

libido yukselten besinler nelerdir5

Konu seks olduğunda, omega-3’ler libidonuz için harikalar yaratabilir. Araştırmalar, bunların yalnızca erkeklerde sperm kalitesini iyileştirmeye ve kısırlık sorunlarını azaltmaya yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda hem erkeklerde hem de kadınlarda dopamin düzeylerini artıran bir besin olduğunu göstermiştir. Bu, cinsel yaşamınız için iyidir çünkü dopamin, sisteminizin zevk ve tatmin hissetmesine yardımcı olan bir nörotransmiterdir.

Kabak Çekirdeği

libido yukselten besinler nelerdir6

Kabak çekirdeği tüketmek kas kasılmalarını güçlendirebilir, böylece daha yoğun bir orgazm yaşayabilirsiniz. İçlerindeki amino asit miyozin sayesinde bu şekilde size yardımcı olurlar. Kabak çekirdeğinin bir başka avantajı da erkek prostat sağlığını korumakla doğrudan ilişkili olmasıdır; bir erkeğin prostatı ne kadar iyi olursa, sertleşme sorunu yaşamama şansı o kadar yüksek olur ki bu her zaman iyi bir şeydir.

Badem

libido yukselten besinler nelerdir7

Çinko, erektil disfonksiyonu önlemeye yardımcı olduğu bilimsel olarak kanıtlandığı için cinsel sağlığınız için harikadır. Çinkonun yapabileceği başka bir şey, bir kadının libidosunu, vajinal yağlamayı ve hatta orgazm kabiliyetini arttırmaktır. Bademdeki çinko da bu atıştırmayı libido için iyi yapar.

Libido Yükselten Besinler İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu