İlişki Konuları

Libido Düşüren Besinler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

İnsan vücudu biyolojik bir denge halindedir. Dış etkenlere bağlı olarak dengenin bozulması libidoda değişikliklere neden olabilir. Libido üzerindeki en büyük etkilerden biri tükettiğimiz yiyeceklerdir. Bazı yiyecekler libidoyu artırabilirken, libidoyu azaltanların da farkında olmalısınız.

Libido Düşüren Besinler Nelerdir?

Konserve Yiyecekler

Libido Düşüren

Birçok konserve yiyecek, porsiyon bazında yemeniz gerekenin yarısını içerir. Sisteminizde çok fazla tuz bulunduğunda, erkeklerde yüksek tansiyona veya kadınlarda vajinal kuruluğa neden olabilir.

Kızarmış Yiyecekler

libido dusuren besinler nelerdir5

Doğrudan libidonuzla ilgili olduğu için kızarmış yiyeceklerle ilgili sorunun bir kısmı, yüksek oranda trans yağ içermeleridir. Uzmanlara göre trans yağlar arterleri tıkar ve genital bölge de dahil olmak üzere vücuda kan akışını engeller.

Kırmızı Et

libido dusuren besinler nelerdir6

Uzmanlar, kırmızı et, işlenmiş gıdalar ve sodyum oranı yüksek gıdaların hepsinin kalp hastalığına katkıda bulunabileceğini, kan basıncını artırabileceğini ve kan akışını engelleyebileceğini söylüyor. Cinsel olarak, tüm bunlar erkeklerde erektil disfonksiyona ve kadınlarda orgazmın azalmasına neden olabilir. Haftada 1-2 defadan fazla tüketmemeye dikkat edin, bu önemli bir adım olabilir.

Soda

libido dusuren besinler nelerdir7

Sade soda, erkeklerde erektil disfonksiyonu artırabilir ve seks hormonlarınızı gerçek bir sorun haline getirebilir. Bunun nedeni, sakarin ve aspartam gibi yapay tatlandırıcıların aslında kilo almanıza neden olabilmesidir, bu da zamanla libido seviyelerini düşürdüğü gösterilmiştir.

Süt Ürünleri

Süt ürünleri bazen hem erkeklerde hem de kadınlarda testosteron seviyelerini artırabilen sentetik hormonlar içerir. Bu hormonların alınması insanlarda seks hormonu düzeylerini değiştirebilir ve bu nedenle cinsel işlevi etkileyebilir.

Yapay Tatlandırıcılar

Yapay tatlandırıcılar, vücutta serotonin salınımını azaltan aspartam içerir. Serotonin sadece zevk vermekle kalmayıp aynı zamanda libido ve libidoyu artıran bir hormondur.

Nane

libido dusuren besinler nelerdir3

Nanede bulunan mentol, testosteronu düşürebilir ve libido azalmasına neden olabilir.

Kahvaltılık Gevrek

libido dusuren besinler nelerdir2

Kahvaltılık gevrekler de cinsel yaşamı olumsuz etkileyen besinlerden. Bu tür besinler erkeklerde libido azalmasına ve cinsel performansın düşmesine neden olabilir.

Alkol

Alkol vücudun su dengesini bozar. Erkeklerde erken boşalmaya neden olabilir. Kadınların orgazm olmasını zorlaştırır.

Soya Fasulyesi

libido dusuren besinler nelerdir1

Soyadaki fitoöstrojenler hem erkeklerde hem de kadınlarda hormonal dengesizliklere neden olabilir. Cinsel performansı azaltır.

Fast-Food

Fast food da libidoyu azaltır. Testosteron seviyelerini düşürür ve erkeklerde sperm kalitesinin düşmesine neden olabilir.

Libido Düşüren Besinler İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu