Leyla Tanlar

Google News

Leyla Tanlar 2019 kimdir 13

Tam adı: Leyla Tanlar
Doğum tarihi: 13 Aralık 1997
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,63 m
Ailesi: Levin Tanlar
Burcu: Yay
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Leyla Tanlar kimdir? Leyla Tanlar, Foxt TV’de yayınlanmaya başlayan Ferhat ile Şirin dizisinde Şirin karakterine hayat veriyor. Yeni başlayan diziyle birlikte ismi de hızla çıkışa geçecek. Daha önce Şahin tepesi adlı dizide Deniz Akdora ve paramparça dizisinde başarılı bir performans göstererek, dillerden düşmemişti.

Leyla Tanlar,13 Aralık 1997 tarihinde İstanbul’da Türkiye’de dünyaya geldi. Annesi filolog, İTÜ’nün lisesinde Almanca öğretmenidir. Babası ise uluslar arası ticaret ile uğraşmaktadır. Babaannesi İtalyan’dır. Kendinden 5 yaş büyük abisi var.

Eğitimini Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulunda ilköğretimini, daha sonrasında İtalyan Lisesinde lise eğitimini tamamlamıştır. Daha sonrasında Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümünde üniversite eğitimini almaktadır. Bunun yanı sıra, Arkeoloji ve Sanat Tarihi yan dalı olarak eğitim almaktadır.

Leyla Tanlar, bir çok tiyatro kulübünde etkin olarak bulundu. Oyunculuğuna olan ilgisi yükselince, Akademi 35,5’a yazıldı. Buradan oyunculuk eğitimini alarak mezun oldu. Ayrıca, University of California At Los Angeles’ta (UCLA) oyunculuk anlamında workshoplara katıldı.

Leyla Tanlar, InStyle dergisinin 2019 mart sayısına modellik için kamera karşısında.

İlgili İçerikler

2014 yılında ilk paramparça dizisiyle ilk kez profesyonel anlamda oyunculukla tanıştı. Paramparça adlı dizide Cansu Gürpınar karakterine hayat vermiştir. Diğer rollerde oynayanlar ise, Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay, Ebru Özkan, Alina Boz, Cemal Hünal‘dır.

2015 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri töreninde, En çok gelecek vaad eden oyuncu ödülünü kazandı.

Leyla Tanlar, 2018 yılında Şahin Tepesi adlı dizide Deniz Akdora adlı karaktere hayat verdi. Bu dizide oynayan diğer oyuncular ise Zerrin Tekindor, Murat Aygen, Ebru Özkan, Boran Kuzum, Aybüke Pusat.

2018 yılında büyük beklentiler ile yapımı gerçekleştirilen ve bence yanlış zamanlama ile yayına giren ve kanalın yanlış program yapışı yüzünden erken final yapan Mehmed: Bir Cihan Fatihi  adlı dizide Eslem karakterine hayat verdi.

2019 yılında Foxt TV’de yayınlanmaya başlayan Ferhat ile Şirin adlı dizide Şirin karakterine hayat veriyor. Bu dizide Cansu Dere’nin kız kardeşi rolünü oynuyor.

Aldığı Ödüller

  • 2015 – Gelişim Üniversitesi’nden ‘En Çok Gelecek Vaad Eden Oyuncu Ödülü

Rol aldığı diziler ve filmler

  1. 2019 – Ferhat ile Şirin / Şirin
  2. 2018 – Şahin Tepesi / Deniz Akdora
  3. 2018 – Mehmed: Bir Cihan Fatihi / Esleme
  4. 2014 – 2016 – Paramparça / Cansu Gürpınar

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=S-9HhcsWl_U

Fotoğrafları

Kaynak
Google aramasıBiyografiYoutube Araması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir