Yabancı Kadın Ünlüler

Kylie Minogue

Kylie Minogue Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Kylie Minogue kimdir 2
Tam adı: Kylie Minogue
Doğum tarihi: 28 Mayıs 1968
Doğum yeri: Melbourne, Avustralya
Boyu: 1,52 m
Burcu: İkizler
Ailesi: Millie ve Denis Jones, (Kardeşleri): Dannii Minogue, Brendan Minogue
Eşi: –
Çocuk (ları): –
Mesleği: Şarkıcı ,şarkı yazarı , yazar ,oyuncu , girişimci , kayıt ve film yapımcısı
Aktif Yılları: 1979’den bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
https://www.instagram.com/kylieminogue/?hl=tr facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Kylie Minogue Kimdir? Kylie Minogue, Avustralya’lı şarkıcı, oyuncu ve şarkı yazarıdır.

Kylie Minogue, 28 Mayıs 1968 tarihinde Avustralya’nın Melbourne şehrinde doğmuştur. İrlanda ve Galler kökenlerine sahip bir ailenin 3 çocuklarından en büyüğüdür. Kız kardeşi Dannii, kendisi gibi şarkıcıdır. Erkek kardeşi (Brendan) ise kameramanlık yapmaktadır.

Kylie Minogue, kısa bir süre Studfield İlkokulu’na gittikten sonra, Camberwell İlkokulu’na geçti. Camberwell Lisesi’nde okuyan Kylie, okul yıllarında arkadaş edinmek konusunda zorlansa da, liseden yüksek dereceli Grafik, Sanat ve İngilizce diplomasıyla mezun olmayı başardı. Lise yılları sorulduğunda ise kendisini ”oldukça gösterişsiz” ve ”ortalama zekâlı” olarak tanımlamaktadır.

Kariyerine ilk olarak Avustralya televizyonlarında çocuk oyuncu olarak başlayan Kylie, Neighbours dizisinde ki Charlene Robinson karakteriyle ünlenmiştir. 1987 yılında ise PWL ile anlaşma yaptıktan bir sonra ki yıl ilk stüdyo albümü olan Kylie‘yi yayımladı. Daha sonra yine aynı şirket aracılığıyla Enjoy Yourself (1989), Rhythm of Love (1990) ve Let’s Get to lt (1991) isimlerini taşıyan üç stüdyo albümü daha çıkardı.

Minogue, kariyeri boyunca dans, disko ve pop tarzlarında şarkılar yaptı.  Stock Aitken Waterman ile yapmış olduğu ilk stüdyo albümleri çok fazla bubblegum pop etkisi taşıdığı için Amerikalı şarkıcı olan Madonna ile aralarında eğitmenler tarafından sürekli karşılaştırma yapılıyordu. Minogue, Parlophone ile anlaşmasının ardından dans odaklı olan Light Years (2000) albümü ve Spinning Around single’ ıyla tekrar ön plana çıkmayı başardı.

Fever (2001) isimli albümünden çıkan ”Can’t Get You Out of My Head” ise, yaklaşık altı milyon satarak 2000’li yılların en başarılı single’ları arasına girmeyi başardı. Minogue, dünya genelinde 70 milyondan fazla kayıt satarak, Grammy Ödülü, ARIA Ödülü ve BRIT Ödülleri’ninde içinde bulunduğu ödüller kazandı.

2005’te  Showgirl: The Greatest Hits Tour isimli turneye katıldığı sırada kendisine meme kanseri teşhisi konmasından dolayı maalesef turnesini iptal etmek zorunda kaldı. Kylie Minogue, meme kanseri tedavisini tamamlandıktan sonra yarım kalan turnesine tekrar çıktı.

2011 yılında ise meme kanserine karşı farkındalık yaratmak için çalışmalar yapan Kylie, bu çalışmalarından ötürü Birleşik Krallık’ta ki Anglia Ruskin Üniversitesi tarafından kendisine, Sağlık Bilimleri Fahri Doktorası verildi.

Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue’nin oynadığı bazı filmler ise şu şekildedir:

 1. 2015- San Andreas (Beth)
 2. 2014- Dünyada 20. 000 Gün (Cameo)
 3. 2012- Jack & Diane (Tara)   / Kutsal Motorlar (Eva / Jean)
 4. 2009- The Wiggles Go Bananas (Kendisi)  /  Blue (Kendisi)
 5. 2007- White Diamond (Kendisi)
 6. 2005- The Magic Roundabout (animasyon filmi) (Florence) (selendirme)
 7. 2001- Kırmızı Değirmen (Yeşil Peri) (Cameo)
 8. 2000- Haykırış (Hilary Jacobs) (Cameo)  /  Sample People (Jess)
 9. 1997- Diana & Me (Kendisi)
 10. 1996- Bio-Dome (Dr. Petra von Kant)
 11. 1994- Street Fighter (Cammy)
 12. 1989- The Delinquents (Lola Lovell)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu