MaksatModa

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

instagram takipçi hilesi

Minyonluk çoğu zaman beğeni toplar. Kısa boylu olup da sevimli ve güzel olmayan pek az kadın vardır. Ancak kısa boylu olmanın dezavantajlarından biri olan giyinme sorunu, birçok minyon kadının dertlerindendir. Bu yazımda, “kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli?” sorusuna yanıt vermeye çalışacağım.

Peki, kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli? Alışveriş yaparken nelere dikkat etmeli?

kısa boylu kadınlar

Bu yazımızda kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli, giyinirken nelere dikkat etmeli, bunlardan bahsedeceğiz.

Belinizi sıkıca sarın

kısa boylu kadınlar1

Bacaklarınızı uzun göstermek istiyorsanız, belinizin inceliğini vurgulamanız gerekmektedir. Bunu yapmanın en basit yolu kemerlerdir. Büyük beden kıyafetler, elbiseler üzerine belinizi sıkıca sarabileceğiniz şık kemerler bacaklarınızı olduğundan uzun gösterir. Bu sayede aynı zamanda tarz da gözükebilirsiniz.

Mini etek altına giyilmesi gereken ayakkabılar

kısa boylu kadınlar2

Kısa boylu kadınlar etek giydiklerinde bacak boylarının kısalığı oldukça dikkat çeker. Bunun çözümü için birkaç basit hileden biri de ayakkabılardır. Mini altına giyeceğiniz sivri burunlu ayakkabılar ve kısa botlar bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir.

Kot pantolon tercihleri

kısa boylu kadınlar3

Giydiğiniz kot pantolonların kısa ve dar olmasına dikkat edin. Abartılı olmayan yüksek belli bir kot ve ince bilek görüntüsü hem hoş hem de estetik görünecektir. Aynı zamanda sizi olduğunuzdan çok daha uzun gösterir.

Yüksek bel pantolonlar

kısa boylu kadınlar4

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun en basit ve en bilinen cevabıdır. Tercihlerinizi çoğunlukla yüksek bel pantolonlardan yana yapmalısınız. Yüksek bel belinizin inceliğini açıkça vurgular. Belinizin inceliğini vurgulayan her kıyafet veya aksesuar, bacak boyunuzu da olduğundan çok daha uzun gösterecektir.

Siyah renk

kısa boylu kadınlar5

Giyecek hiçbir şey bulamadınız mı? Her kadının basit bir taktiği olan siyah kıyafetlere siz de kaçabilirsiniz. Siyah pantolonlar bacaklarınızı uzun göstereceği gibi, tüm siyah kıyafetler vücudunuzun kusurlarını örter. Yani bacak boyunuzu uzatmasının yanı sıra belinizi de çok daha ince gösterecektir. Aynı zamanda siyah rengin yarattığı aurayı ve asaleti bilmeyen insan sayısı çok azdır. Bu sayede hem şık hem de tarz olabilirsiniz.

Kat kat giyinmeyin!

kısa boylu kadınlar6

Bol kıyafetler kısa boylu kadınların tercih etmesi gerekenlerdendir. Ancak bol kıyafet derken kat kat giyinmeyi tavsiye etmediğimizi bilmelisiniz. Minyon kadınlar, kat kat kıyafetlerin altında küçücük kalacaktır. Kombinlerinizi yaparken çok kıyafetten sakınmalısınız. Az ve öz kıyafetle çok daha şık ve ideal vücut görünümünde olacaksınız. Fazla kıyafetle dikkat sizin üzerinizden kalkar.

Uzun paltolar

kısa boylu kadınlar7

Uzun paltolar, uzun ceketler sizin vazgeçilmezlerinizden olmalıdır. Uzun ve şık bir palto sizi olduğunuzdan çok daha uzun gösterir. Bunun yanında vücudunuzdaki kusurları profesyonelce saklar. Uzun paltoların çok fazla tercih edilmesinin bir diğer sebebi de; edindiğiniz çok basit bir kombin üzerine aldığınız bir uzun bir paltoyla çok şık ve tarz olma şansını yakalayabilmenizdir.

Bilindiği üzere tüm bu sebepler neticesinde, özellikle son zamanlarda uzun paltolar kombinlerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Eğer boyunuz olması gerekenden daha kısaysa mutlaka en az bir tane uzun bir paltoyu dolabınıza yerleştirmelisiniz.

Topuklu ayakkabılar

kısa boylu kadınlar8

En önemli ve etkili taktiği sona sakladık. Yüksek bel pantolonlarda olduğu gibi, yüksek topuklu ayakkabıların da kısa boylu kadınların hazinesi olduğunu biliyoruz. Eğer yüksek topuklu ayakkabılarla yürüyemiyorsanız veya çok rahatsız edici olduklarını düşünüyorsanız; şık bir kısa topuklu ayakkabı da işinizi görecektir. Son zamanlarda kısa topuklu ayakkabılar da trenddedir. Hem şık hem rahat hissetmek istiyorsanız kısa topuklu ayakkabıları rahatlıkla tavsiye edebiliriz.

İlgili videolar

Kaynak
milliyet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu