Kış Aylarında Trekking Yapmak İçin Öneriler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Doğa ananın kalbinde engeller ile dolu bir araziyi sadece yürüyerek aşmayı temel alan trekking, doğa severler adına harika bir sportif etkinlik olabiliyor. Bu doğa yürüyüşü sporunu yapabilmek adına çok fazla şart gerekmese bile bazı önemli ve küçük bilgileri edinmek, doğa yürüyüşünü daha keyifli ve daha az tehlikeli geçirmek için faydalı olmakta.

trekking 4

Kış Aylarında Trekking İçin Öneriler Nelerdir?

Trekking Grubunuza Güvenin

trekking

Her spor etkinliğinde olduğu gibi trekking sporunda da bazı püf noktalar yer almakta. Trekking zevkli bir spor olduğu gibi bazı noktalarda da zorlayıcı olabiliyor. Fakat bu sporun püf noktalarını bilerek yeterli hazırlıkları yaptıktan sonra sadece işin keyfini sürmek kalıyor.

İlk olarak bilmeniz gereken, ilk kez gideceğiniz ve herhangi bir ulaşım aracı olmadan tek başınıza yürüyeceğiniz bir ortamda başınıza ne gelebileceğini bilmeden yalnız kalma cesareti içerisine girmemeniz gerekmektedir. Trekking yaparken oluşturulan ekip düzenine uyulmalı ve ekibiniz ile hareket etmeniz gerekmektedir.

Mevsimler Spora Engel Değildir

trekking 2

Sizin için en uygun rota ve parkuru içeren doğa yürüyüşü etkinliğini seçtiniz ve katılmaya karar verdiniz. Doğa ana ile mücadele edebilmek adına kendinizi korumalı, herhangi bir detayı atlamamanız gerekmektedir. Doğa ile iç içe olmanın ve spor yapmanın mevsimi yoktur. Sadece doğa ananın mevsimsel koşullarına ayak uydurmanız gereklidir.

Trekking İçin Herhangi Bir Detayı Atlamayın

trekking 3

Trekking için hazırlıklara başlarken, rahat edebileceğiniz ve ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi içerisinde sığdırabileceğiniz bir sırt çantası edinmelisiniz. Sırt çantanızın içerisinde sizi etkinlik boyunca idare edebilecek kadar yiyecek, susuz kalmamanızı sağlayacak kadar su, olası yaralanmalara karşı küçük bir ilk yardım çantası, ateş yakmak adına çakmak ya da kibrit, karanlık ortamlar için sağlam bir el feneri ve küçük bir çakı koymanız gerekmektedir.

Yanınıza alacağınız yiyecekler küçük sandviçler, pek ağır olmayan ve susamaya neden olabilecek tuz oranı düşük atıştırmaları tercih edebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu