Kişisel Bakım

Kırmızı Benler Neden Çıkar?

Kırmızı Benler Nasıl Tedavi Edilir?

instagram takipçi hilesi

kırmızı ben 3

Kırmızı ben neden çıkar konusu oldukça merak edilmektedir. Kırmızı benler, vücuttaki kılcal damarlarda meydana gelen genişlemeler sonucunda ortaya çıkmaktadır. Kılcal damarlar genişledikçe kırmızı benler çoğalır. Kırmızı benler, kötü görüntüye neden olmasalar da kimi zaman sağlık açısından istenmemektedir. Özellikle pürüzlü bir yapıya sahip olmaları halinde zarar görme ihtimalleri yükselmektedir. Bu da ilerisi için tehlike oluşturabilmektedir. Kırmızı renkli benler çok fazla sayıda olduklarında istenmeyen bir görüntü meydana gelebilir.

kırmızı ben 2

Kırmızı Benler Tehlikeli Midir?

Kırmızı benler çoğunlukla herhangi bir tehlikeye sahip değildir. Ancak zaman içinde büyüme ihtimalleri vardır. Bu da tehlikeli bir durum oluşturabilir. Kırmızı benlerin büyümesi halinde cildiyeye gidilmesi gerekmektedir.

Kırmızı benler, takılma, sürtünme, kaşıma gibi sebeplerle kanayabilmektedir. Bu benlerin kanaması çok büyük bir önem taşımasa da önlem alınmasında fayda vardır. Daha çok estetik kaygıyla dikkat edilmesi gerekir.

kırmızı ben 6

Kırmızı Benler Neden Olur?

  • Kılcal damarlardaki genişlemeler kırmızı benlerin başlıca nedenidir.
  • Kırmızı benler, kılcal damarlarla ilgili olabileceği gibi karaciğer problemleriyle de ilgili olabilmektedir. Çoğunlukla karaciğer problemi olmasa da kırmızı benlerin çoğalması halinde doktora danışmakta fayda vardır.
  • Yaşın ilerlemesiyle birlikte kırmızı benlerde de çoğalma görülebilir. Yaşla ilgili kırmızı benler daha çok göğüs ve karın bölgesinde meydana gelir.
  • Kırmızı benler, genetik sebeplerle de meydana gelebilmektedir. Herhangi bir nedenin bulunmaması halinde genetik faktörler dikkate alınmalıdır.
  • Kilo artışı da kırmızı benlerin çoğalmasında etkili olan faktörler arasındadır. Kilo alımı, kılcal damarlardaki genişlemeyi tetikler. Bu da kırmızı ben oluşumuna neden olur.
kırmızı ben 4
Kırmızı Benlerde Oluşan Kanamaları Engellemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kırmızı benler, daha çok kıyafet giyip çıkarırken bazı yerlere takılabilmektedir. Çevresel etkenlerle kanama oluşması çok tehlikeli olmasa da istenmeyen bir durumdur. Kırmızı benlerin olduğu bölgeler banyo sırasında daha nazik şekilde yıkanmalıdır. Aynı şekilde kıyafet giyip çıkarırken de bu bölgelerin kanamaması için özen göstermek gerekir. Kırmızı benlerin kanaması sağlık açısından olumsuz bir durum oluşturmasa da kıyafetlere bulaşma gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

kırmızı ben 5

Kırmızı Benlerin Tedavisi Var Mıdır?

Kırmızı benlerin oldukça kısa bir süre içerisinde tedavilerinin yapılması mümkündür. İşlem sırasında uygulama bölgesinin uyuşturulmaya ihtiyacı olmaz. Kırmızı benler, lazer tedavi yöntemiyle ortadan kaldırılmaktadır. İşlem sonrasında iz kalmaz. Bazı durumlarda bu benleri yok etmek için püskürtme yöntemi uygulanmaktadır.

kırmızı ben 1

Kırımızı Benler Neden Oluşur? İle ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu