MaksatModa
Trend

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

instagram takipçi hilesi

Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli? Büyük beden giyim önerileri neler? Ülkemizde ve dünyada maalesef ki pek çok insan kilolarından muzdariptir. Kimi insan tembelliğinden, fazla yemek yemekten ve hareketsizlikten dolayı kilo alırken kimi insanlar da obezite hastalığından dolayı kilo alabilmektedir.

Kilo almak deyince özellikle kadınlar çok mutsuz olurlar. Çeşitli diyetler yaparlar ancak yine de pek çoğu bir sonuç alamaz. Kilolu kadınlar giydikleri kıyafetlere de dikkat etmelidirler. Aksi halde kilolarının daha çok belli olmasını ve göze batmasına neden olabilirler.

Sizi süper havalı gösterecek eğlenceli kıyafetlerden şık kıyafetlere kadar, aşırı kiloluysanız nasıl giyineceğinize dair en iyi fikirlerimizi bir araya getirdik. Bu fikirler sadece sizi iyi hissettirmekle kalmayacak, aynı zamanda cildinize aşırı güven duymanıza yardımcı olacaktır.

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli 1

Kilolu Kadınlar İçin Giyinme Tavsiyeleri

1 – Vücut Şeklinizi Anlayın

Vücudunuzun nasıl olduğunu ve en rahat giydiğinizi anlamanız önemlidir. Bu konfor ve güven anahtardır. Normal kadından daha fazla kilonuz varsa, bunu yapmanız gerekmektedir. Sadece üzerinde çalışmalı ve vücudunuzu tamamlayan eğlenceli ve şık kıyafetler bulmalısınız.

Moda yolculuğunuzda neyin işe yaradığını ve neyin uzun sürmediğini anlamak biraz zor olabilir. Fazla kiloluysanız doğru kıyafetleri seçmek önemli olsa da, doğru iç çamaşırları seçmek çok önemlidir.

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli 2

2 – Doğru İç Çamaşırları Bulun

Giysilerinizin altında giydiğiniz şey, kendinizi rahat, kendine güvenen biri olarak hissettirir ve kıyafetinizi gerçekten kurtarır ya da mahveder.

İç çamaşırlarınız çok gevşek ya da çok sıkı olmamalıdır. Çok sayıda iç çamaşırı markası, fazla kilolu kadınlar için yeni stiller ve desenler piyasaya çıkarmıştır. Bir mağazaya gidin ve en çok neyi sevdiğinizi ve rahat hissettiğinizi bulun.

3 – Alışveriş İpuçları ve Renk Kombinasyonları

renk kombini buyuk beden

Cilt tonunuzu ve fiziğinizi tamamlayan renkler seçin. Gün boyunca, kırmızı, mavi ve sarı tonları gibi renkler oldukça çekici olabilir. Gece için gri, siyah tonları ve pastel renkler gibi daha ince renkleri tercih edin. Bunlar şık ve olgun bir hava verir.

Eğlenceli tarafta daha fazlasını tercih ediyorsanız, yeşil, pembe ya da beyaz tonları gibi renkler seçin. Çiçekli ya da baskılı aksesuarlara yatırım yapmak iyi bir fikir olabilir. Oldukça kullanışlı ve en basit kıyafetleri bile parlayabilir.

4 – Doğru Kalıpları Seçin

Desenlerle oynamak çok eğlenceli olabilir. Çizgiler, çiçek baskılar, dikey baskılar ve kutulu baskılarla nasıl duracağını bulmak oldukça keyifli olabilir. Daha kilolu bir bayansanız, daha az hacimli ve daha tonlu görünmenizi sağlamak için her zaman yatay varyant üzerinde dikey baskıları tercih etmeniz önerilir.

Geceleri koyu renkler ve gündüzleri pastel renkler sizin lehinize çalışabilir. Eğer büyük göğüslere sahip iseniz ve ince bir beliniz varsa, vücut hatlarınızı gizleyen kıyafetler ve kot pantolon giyin. Beğendiğiniz desenlerle oynayın. Siyah ve beyaz baskılı tasarımlar asla yanlış gitmez ve sonsuza dek bir klasik olarak kalır.

Kutunuzdan çıkın ve farklı desenlerle çalışın. Fiziğiniz için neyin işe yaradığını bulun. Kendinizi geride tutmayın. Denemek önemlidir. Ancak o zaman, gerçekten neyi sevdiğinizi bilirsiniz ve stil anlayışınızı keşfedebilirsiniz.

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli 3

5 – Fazla Kiloluysanız Kıyafetlerinizi Özel Hale Getirin

Fazla kiloluysanız kıyafetlerinizi uyarlamak şimdiye kadarki en iyi fikirlerden biridir. Terziniz ölçümlerinizi doğru bir şekilde alacak ve önerilerinize göre dikecektir. Özel kıyafetler iyi oturmuş ve süper düzgün görünüyor. Bununla birlikte, hazır yapılara kıyasla biraz pahalı olabilirler.

Giysilerinizi uyarlamanın en büyük avantajı her şeyin seçiminiz olmasıdır. Seçtiğiniz kumaştan dikiş tarzına kadar hepsini seçersiniz. Güzel çiçek bluzları, maksi elbiseler ya da dikişli etekler alabilirsiniz.

6 – Kıyafetlerinizi Aksesuarlayın

Aksesuar kullanmak çok eğlenceli olabilir. Kıyafetinize bağlı olarak dengede tutmanız gerekir. Basit, temel bir kıyafetse, aksesuar kullanmak ona hayat verebilir. Halka küpeler, şık bir saat, hatta çiçek fular bile hile etkisi yapabilir.

Kıyafetiniz yüksekse, sadece bir saat, bir çekicilik bileziği veya bir şal giyerek minimalist kalmanızı önerilir. Stil anlayışınıza karakter ve karizma ekler. Aksesuarları dengeleyin ve sezgilerinize güvenin.

Kaçınılması Gereken Giysiler

Dürüst olmak gerekirse, kaçınmanız gereken herhangi bir kıyafet yoktur. Ancak akıllı olmalısınız ve vücut tipiniz için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmelisiniz. Vücudunuzun farkında olduğunuz kısımlarına yapışan kıyafetler giymekten kaçının. Yanlış iç çamaşırlardan kaçındığınızdan emin olun. Yeni kıyafet fikirlerini keşfetmeye hazır olun.

kilolu kadınlar nasıl giyinmeli 4

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=jwXvMaar5iU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu