Sağlıklı Yaşam

Kilo Vermek İçin İlginç Yöntemler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Küresel kilo verme endüstrisinin 2030 yılına kadar 400 milyar doların üzerinde bir değere sahip olacağı tahmin ediliyor. Kilo kaybı sayesinde kazanılacak çok para olduğunu söylemek güvenlidir ve insanlar sürekli olarak sağlıklı olma şanslarını artırmanın yollarını bulmaya çalışırlar.

Kalori alımınızı izlemenin ve egzersiz yapmanın kilo vermenin standart ve güvenilir yolları olduğunu hepimiz biliyoruz. Kilolardan kurtulmaya yardım etmenin benzersiz veya öngörülemeyen yolları vardır. Pek çok yöntem bilimsel olarak sağlam değildir ve bazıları düpedüz sahtedir, ancak ilgileniyorsanız fazladan bir veya iki kalori yakmanıza yardımcı olabilecek birkaç tuhaf numara vardır. İşte;

Kilo Vermek İçin İlginç Yöntemler

Kan Vermek 650 Kalori Yaktırır

ilginc kilo vermek 1

Şimdi, hiç kimsenin bunu uygulanabilir ve kesinlikle sürdürülebilir olmayan bir kilo verme yöntemi olarak önermediğini unutmayın. Zarfı zorlarsanız bu oldukça tehlikeli olabilir. Bununla birlikte, kan bağışının çok fazla kalori yaktığını belirtmekte fayda var. Çoğu kilo verme yöntemi ile karşılaştırıldığında, çok fazla kalori yaktırıyor.

Sadece bir kez kan bağışlamak 650 kalori yaktırabilir. Bu, 90 kilo ağındaysanız 11 km yürümeye eşdeğerdir. Kan bağışının kalori yakmanın bu kadar etkili bir yolu olmasının nedeni, kaybettiğiniz kanın yerini almak için vücudunuzun tüm bu proteinleri ve hücreleri yeniden sentezlemek zorunda olmasıdır.

Çoğu yerde, ne sıklıkta kan bağışlayabileceğiniz konusunda oldukça katı kurallar vardır ve birçoğu bağışlar arasında en az 56 gün verir, bu nedenle bu, hiçbir şekilde kesin bir kilo verme tedavisi değildir.

Acı Biber ve Kapsaisin Metabolizmayı Hızlandırır ve Kilo Kaybına Yol Açar

ilginc kilo vermek 2

Acı biber ve bu türden diğer baharatlı yiyeceklerdeki etken maddeye kapsaisin denir. Son on veya yirmi yılda, insanlar sadece eğlence için daha baharatlı yiyecekler ve biber yeme videoları yayınladıkça, internette bir yenilik öğesi haline geldi.

Bununla birlikte, kapsaisinin aslında sağlık yararları olduğunun herkes farkında değildir. Bunlardan biri de önemli bir metabolik artışa neden olabilmesidir. Klinik çalışmalarda, kapsaisin verilen hastalar, plasebo alanlara göre kilo kaybında belirgin bir artış göstermiştir. Kapsaisin sadece metabolizmanızı hızlandırmakla kalmaz, bu da daha hızlı yağ yakmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda da bir iştah bastırıcı görevi görür, böylece daha fazla yemek isteme olasılığınız azalır ve bu da kilo vermeye yardımcı olabilir.

Kıpırdamak Günde 350 Kalori Yaktırabilir

ilginc kilo vermek 3

Kendinize kıpır kıpır diyebilir misiniz? Henüz yapmadıysanız başlamayı düşünebilirsiniz. Kıpır kıpır insanlar kilo verme konusunda doğal bir avantaja sahiptir. Ve elbette, düşündüğünüzde çok mantıklı geliyor, çünkü onlar fiziksel aktivite yapıyorlar. Önemli görünmeyebilir, ancak doğal olarak kıpır kıpır olan birini izlediyseniz, bunu uzun süre sürdürebildiklerini fark edeceksiniz. Belirli dikkat eksikliği sorunları olan çocuklar, okuldayken tüm sınıf boyunca kıpırdanabilirler.

Araştırmalar, çok fazla kıpırdanan insanların bunu yaparak günde 350 kalori yakabildiklerini göstermiştir. Bunun nedeni, hareketsiz oturma sorunları yaşamaları ve doğal olarak daha sık hareket edecek olmalarıdır. Bir yıl boyunca bu, 13 ila 18 kg’lık bir kayba dönüşebilir.

Kumda Yürümek Sert Zeminde Yürümeye Göre İki Katına Kadar Kalori Yaktırır

ilginc kilo vermek 4

Tüm yürüyüşler eşit yaratılmamıştır. Bacaklarınızın hareket etmesi ve ayaklarınızın yere basması, aynı şeyi yapan başka biriyle aynı antrenmanı yaptığınız anlamına gelmez. Yürüdüğünüz yerin kilo verme yöntemi olarak ne kadar etkili olduğuyla çok ilgisi vardır.

Yürüyüş yapmaktan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız sahilde yürüyüşe çıkın. Kumda yürümek, kaldırımda yürümekten yaklaşık iki kat daha fazla kalori yakacak.

Kum, kaldırım kadar sert olmadığı için, kum üzerinde dengede kalabilmeniz için bacak kaslarınızın daha fazla çalışması gerekir. Hepimiz kumda yürüyüşe çıktık ve kaydığınızı, battığınızı ve genel olarak ne kadar engebeli olduğu için hareket etmekte zorlandığınızı fark ettik. Ancak, amacınız kalori yakmaksa, bu eşitsizlik, onu çok daha iyi bir çalışma yöntemi haline getirir.

Bir egzersiz yöntemi olarak kumda yürüyen diyabetik hastalar üzerinde yapılan araştırmalar, yapmayanlara göre vücut kitle indeksinde, genel vücut yağında önemli bir azalma ve artan yaşam kalitesi gösterdi.

Kahkaha Kalp Atış Hızınızı Artırır ve Kalori Yaktırır

ilginc kilo vermek 5

Herkes gülmenin en iyi ilaç olduğunu duymuştur, ama grip ya da kırık bir kolla hastaneye gittiğimizde muhtemelen gülmüyorduk. Pek çok hastalığı tedavi etmese veya yaraları iyileştirmeye yardımcı olmasa da bu, kahkahanın genel sağlığınız için yararlı olmayacağı anlamına gelmez. Kahkaha, kalp atış hızınızı artırabilir ve sonuç olarak kalori yakabilir. 15 dakika gülmek yaklaşık yarım metre yürümekle eşdeğerdir. Bu, sadece kahkahadan yılda yaklaşık 1,5 kg kadar vermenizi sağlayabilir.

Kahkahanın sürdürülmesine gerek yok, bu yüzden kendinizi şaka olmaya zorlama konusunda endişelenmeyin. Kümülatiftir, bu nedenle birkaç komedi izlerseniz veya arkadaşlarınızla gülerseniz, muhtemelen iyi olacaksınız.

Kilo Vermek İçin İlginç Yöntemler ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu