Beslenme ve Diyet

Kilo Vermek İçin Etkili 3 Zayıflama Çayı

instagram takipçi hilesi

Bugün sağlık konusunda yardımcı kilo vermek için en etkili 3 zayıflama çayı hakkında bilgiler aktaracağım. Yazımda zayıflatan bitki çaylarının yanı sıra, yanlış kullanımı ile vücutta su kaybına yol açabilecek bitki çayları ile zayıflamaya yardımcı bitki çaylarının nasıl demleneceğini ve tüketileceğine dair de bilgiler aktaracağım.

zayıflama çayı

Bazı bitki çayları etkili şekilde kilo vermeye yardımcı olabilir. Bunların en başlıca olanı yeşil çaydır. yeşil çay kansere karşı koruyucu, metabolizmayı hızlandırıcı, antioksidan özelliği ile son derece faydası vardır. Eğer yeşil çayın tadı acı ise beyaz çayı da tercih edebilirsiniz. Bu iki çayın farkı toplanma zamanının farklı olmasıdır ve tadı yeşil çay a göre daha tatlıdır.

Zençefil çayıd a yapılan bazı bilimsel araştırmalarda zayıflamaya yardımcı olduğu söylenen bilgiler arasında. Biberiye çayı, sinameke çayı ve maydanoz çayı gibi pek çok çay kilo vermeye yardımcı çaylar arasında. Bu çaylar vücuttaki suyu attığı için, suyun vücuttan kaybına sebep olur. Su kaybı sonrasında da kilo kaybı söz konusudur. Fakat tartıda görülen kilo gerçek bir kilo kaybı değildir. Bu yüzden su kaybına neden olan bitki çayları ileride ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Sadece Bitki Çaylarıyla Zayıflamak Mümkün Mü?

Eğer gün içinde alınan kalori miktarı fazla ise kilo alımında etkilidir. alınan kalori miktarı, sağlıklı beslenip beslenmediğimiz, hareketlilik durumu bunların hepsi kilo alma yada vermede çok etkilidir. kişisel diyete ek olarak sporda gerekmektedir. Sadece bitki çaylarını tüketerek maalesef ki zayıflamak mümkün değildir.

Bitki Çayları Nasıl Yapılmalıdır?

Bitki çaylarını demlerken suyun sıcaklığına dikkat edilmelidir. ortalama 80-90 derece olmalıdır. Bitki çayının çok sıcak yada soğuk bir suda demlenmesi çayın içindeki faydalı vitamin ve mineral kaybına neden olur. Kuru veya taze olarak demliğe konulan bitkinin üzerine ortalama 1 fincan su ilave edilip yaklaşık 2-5 dakika arasında demlemeye bırakılır.

Çayının yapılacağı bitki bir kök bitkisi ise örneğin zencefil gibi aslında çaydanlıkta da demlenebilir. yaprağı kalın olan bitkinin demleme süresi uzun olabilir. Günlük en fazla 3-4 bardak bitki çayının tüketilmesi uygundur.

Zayıflamaya yardımcı akıllara gelen ilk çay türü Yeşilçaydır. Yeşil çay hem metabolizmayı hızlandırır, bölgesel yağ kaybında, fazla kiloların verilmesine yardımcı olduğu içinde faydalı olan bir bitki çayıdır. Günde 2-3 bardak kadar yeşil çayı tüketmek söz konusu olabilir. Ve bu sayede de yeşil çay faydalı bütün yönlerinden de yararlanmak mümkün olur. Yeşil çay demlenirken suyun çok kaynar olmaması da iyi olur çünkü bu sayede de çaydaki vitamin ve mineral kaybını indirgemiş oluruz.

zayiflama 2

Hızlı Zayıflamak Adına Bitki Çaylarından Nasıl Yararlanabiliriz?

Çok hızlı kilo kaybını tavsiye etmiyoruz. Ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Ortalama haftada 1 kilo zayıflama olabilir. ortalama ayda 4-5 kilo vermek sağlıklı bir beslenmeyle, sporla, ve bo su tüketimiyle (günlük ortalama 2-2.5 litre) mümkündür.

Kilo Vermek İçin Etkili 3 Zayıflama Çayı Videoları:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu