İlişki KonularıKişisel Gelişim

“Kesinlikle Çok Doğru” Diyeceğiniz İlişki Testi

instagram takipçi hilesi

Bir psikoloğa gittiğinizde size çeşitli sorular sorar. Örneğin; bir orman hayal etmenizi istediğinde aslında sizin iç dünyanızda neler olup bittiğini sembolik bir şekilde çözümlemek için çabalar. İlişkilerde de durum böyledir. Hayatınızdaki insanın neden sizinle birlikte olduğunu hiç düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz ilişki testi çözerek cevabı bulabilirsiniz. İşte 4 adımda ilişki testi ve cevapları:

1.En Sevdiğiniz Hayvan Hangisi?

iliski testi 1

İlişki testi sorularında en önemli adım en sevdiğiniz hayvanın hangisi olduğudur. Kendinize bu soruyu sormanız ve aklınıza gelen cevabı not etmeniz gerekir. En sevdiğiniz hayvanı söyledikten sonra neden sevdiğinizi de düşünmeniz gerekir.

Örneğin; en sevdiğiniz hayvan kuş ise ona karşı oluşan sevginizin nedenlerini birkaç kelime ile anlatmalısınız.

2. En Sevdiğiniz İkinci Hayvan Hangisi?

iliski testi 2

Hep hayvanlar ile alakalı sorular sorduğumuzun farkındayım. Ancak kişilik testlerinde hayvanlar ile alakalı sorulması oldukça normaldir. Bu soruya da yine aynı şekilde en sevdiğiniz hayvanı ve neden sevdiğinizi söyleyerek cevap vermeniz gerekiyor.

3.Bir Yol Hayal Edin…

İlişki testi

İlişki testi konusunda son soruya doğru yaklaşıyoruz. Şimdi ise bir yol hayal etmeniz isteniyor. Bu yol nasıl bir yol? Asfalt mı, yeşillik mi yoksa denize mi çıkıyor? Bu soruya tamamen hayal gücünüz ile cevap verin.

Gözünüzün önüne gelen ilk yolu anlatın.

4.Akvaryum Denildiğinde Aklınıza Nasıl Bir Şey Geliyor?

İlişki testi

İlişki testi en son sorumuzda da akvaryum hayal etmenizi istiyoruz. Gözünüzün önüne nasıl bir akvaryum geldi. Tüm gerçekliği ile anlatın.

İlişki Testi Cevaplar

1.Sorunun Cevabı

iliski testi 6

İlişki testi ilk sorusunda en sevdiğiniz hayvanın ne olduğunu ve bu hayvanı neden sevdiğinizi sormuştuk. Sorduğumuz bu sorunun cevabı, sizin karakterinizin nasıl olduğunu ifade eder.

Örneğin; verdiğiniz cevap köpek ise ve köpekleri sadık ve cana yakın oldukları için seviyorsanız;  siz de sadık ve cana yakın bir kişiliğe sahipsiniz demektir.

2. Sorunun Cevabı

İlişki testi

İlişki testi ikinci sorusunda en sevdiğiniz ikinci hayvanı ve nedeninin ne olduğunu sormuştuk. Bu sorunun cevabı ise; ilişkide nasıl insanları sevdiğinizi ifade eder.

Örneğin: Cevabınız, kaplumbağa, çünkü sessiz ve zararsız dediyseniz siz ilişkide sakinlikten yanasınız demektir. Eğer hayatınızda birisi varsa onun nasıl biri olduğuna bakın. Gerçekten de onun karakter yapısı sizin sevdiğiniz karakter ile aynıdır.

3. Sorunun Cevabı

İlişki testi

Üçüncü soruda bir yol hayal etmenizi istemiştik. Bu soru, sizin şu anki hayatınızın nasıl olduğunu ifade eder. Örneğin; ileride bir deniz olduğunu söylediyseniz gelecekten yana ümitli olduğunuzu gösterir. Ya da yerlerde taşlar olduğunu söylediyseniz bu durumda çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmışsınız demektir.

4. Sorunun Cevabı

kisilik bozuklugu coklu kisilik filmler 700x393

İlişki testi son sorusunda size bir akvaryum hayal etmenizi istedik. Bu akvaryumu hayal ederken tasvir ettiğiniz kelimeler sizin evlilik ile düşüncelerinizi anlatır.

Örneğin; rengarenk ve birçok balık hayal ettiyseniz, bu durum sizin evlilikten beklentinizin heyecanlı ve dinamik olduğunu ve kalabalık bir aile olmak istediğinizi gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu