blank

Kadın – Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Abone olblank

En İyi İlişki Kitapları

blank

Aşk hayatında başarısız olmanızın ya da kısa süreli ilişki yaşamanızın en önemli nedenleri belki de birçok açıdan karşı tarafı anlamamanızdır. Bazı ilişkiler, yanlış anlaşılmaktan ileriye geçemez. Bu nedenle tarafların ilişki konusunda kendini geliştirmesi gerekir. İlişkinizin daha iyi hale gelmesi için, bir çift terapistinden yardım alabileceğiniz gibi kitaplarla da kendinizini geliştirebilirsiniz. İşte kadın – erkek ilişkilerini anlatan kitaplar:

1- Erkekler Marstan, Kadınlar Venüsten – John Gray

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Bu kitap, kadın beyni ile erkek beyninin ilişkilerdeki tutumunu anlatır. İkili ilişkilerde yanlış anlaşılmaları örnek olarak anlatan kitap, hem evlenmeden önce hem de evlilikte okunması gerekir. Kesinlikle en iyi ilişki kitapları arasında yer alır.

2- İmkansız ilişkilerden Mümkün İlişkilere – Dr. Bahar Tezcan

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Kitap, geçmişteki ilişkilerin günümüzdeki insan ilişkilerine yansımasını anlatır. Geçmişi anlamanın bugünü anlamaktan geçtiğini vurgular. Kitabı okuduğunuzda kısa sürede ilişkilerinizdeki sorunların sebeplerini anlayabilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:   Yeni Yılda İlişkinizi Daha Güçlü Kılmanın 6 Yolu

3- Kadın – Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar: Duygusal Zeka EQ – Daniel Goleman

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Psikolojik açıdan oldukça önemli olan bu kitap, EQ’nun yani duygusal zekanın IQ’dan daha önemli olduğunu anlatır. Duygusal zekanın birçok insan ilişkilerine nasıl bir ışık tuttuğunun da başarılı bir örneğidir.

4- Asla Yalnız Yeme- Keith Ferrazzi

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Kitap ilişkinin gücünü, diğer insanlarla nasıl ilişki kurulacağını anlatır. Bunu yaparken de aşama aşama anlatır. Bu sayede insanlar ile ilişkilerinizi geliştirmenize imkan tanır.

5- Kadın – Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar: Aşk Yetmediğinde- Howard M. Halpern

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Bu kitap, ilişki kurmaktan çok ilişkiyi bitirmek üzere yazılmıştır. Özellikle ikili ilişkilerde mutsuz olduğu halde bitiremeyen insanların bu kitabı okuması gerekir. Bu sayede kendine mutsuzluk veren insanlara bağımlı olmaktan da kurtulmayı anlatır.

İLGİLİ BİLGİ:   İnsanın Kendine Sorması Gereken Sorular

6- Aşk Nasıl Sürdürülür – John Gottman / Nan Silver

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Kitap, aşkın kaynağını, ilişkileri anlatır. Bunu anlatırken de bazı ilişkilerin uzun, bazılarının ise kısa sürmesinin nedenlerini araştırır. Bozulmuş ilişkilerin nasıl düzeltilebileceği anlatan kitap, aynı zamanda aldatma belirtilerini de ortaya çıkarır.

7- Kadın – Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar: Aşk ile İlgili Cevaplar Kitabı – Carol Bolt

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

İlişkiniz ile ilgili her türlü sorunun cevabı bu kitapta cevaplanmıştır. Bunlar arasında: Karşımdaki insan doğru mu? İkinci kez buluşmalı mıyım? gibi sorular da yer alır.

8- Kadın Beyni, Erkek Beyni – Serkan Karaismailoğlu

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Bu kitap beyninizin cinsiyetini ortaya koymanızı sağlar. Kadınlar ve erkekler arasındaki farkı ortaya koyan kitap, karşı cinsin tepkilerinin altında yatan sebepler de öğrenmenizi sağlar.

9- Kadın – Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar: Bana Sıkıca Sarıl – Sue Johnson

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Sağlıklı ilişkilerin nasıl olması gerektiğini anlatan kitap, daha sağlam ilişkilerin oluşması için nasıl davranılması gerektiğini anlatır. İlişkilerdeki problemleri ve çözüm yollarını anlatan detaylı bir kişisel gelişim kitabıdır.

İLGİLİ BİLGİ:   Huzurlu Bir Aile Nasıl Kurulur?

10- Kadınlar Sağdan, Erkekler Soldan – Aşkım Kapışmak

Kadın - Erkek İlişkilerini Anlatan Kitaplar

Bu kitap, ilişkilerdeki karşı tarafı anlamak üzerine oldukça önemlidir. Özellikle ilişkinizin çıkmazda olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı okuyabilirsiniz.

Kaynak
Gri kitaplar
avatar
0 Yorum konuları
0 Yorum cevapları
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
0 Yorum yazanlar
Son yorum yazarları
  Abone ol  
En yeni En eski En çok oylananlar
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı