İlişki KonularıKişisel Gelişim

Kadın & Erkek İlişkilerini Anlatan 10 Kitap

En İyi İlişki Kitapları

instagram takipçi hilesi

Aşk hayatında başarısız olmanızın ya da kısa süreli ilişki yaşamanızın en önemli nedenleri belki de birçok açıdan karşı tarafı anlamamanızdır. Bazı ilişkiler, yanlış anlaşılmaktan ileriye geçemez. Bu nedenle tarafların ilişki konusunda kendini geliştirmesi gerekir. İlişkinizin daha iyi hale gelmesi için, bir çift terapistinden yardım alabileceğiniz gibi kitaplarla da kendinizini geliştirebilirsiniz. İşte, Kadın & Erkek İlişkilerini Anlatan 10 kitap önerimiz:

1- Erkekler Marstan, Kadınlar Venüsten – John Gray

erkekler marstan 800x800

Bu kitap, kadın beyni ile erkek beyninin ilişkilerdeki tutumunu anlatır. İkili ilişkilerde yanlış anlaşılmaları örnek olarak anlatan kitap, hem evlenmeden önce hem de evlilikte okunması gerekir. Kesinlikle en iyi ilişki kitapları arasında yer alır.

2- İmkansız ilişkilerden Mümkün İlişkilere – Dr. Bahar Tezcan

imkansiz iliskilerden mumkun iliskilere 556x800 2

Kitap, geçmişteki ilişkilerin günümüzdeki insan ilişkilerine yansımasını anlatır. Geçmişi anlamanın bugünü anlamaktan geçtiğini vurgular. Kitabı okuduğunuzda kısa sürede ilişkilerinizdeki sorunların sebeplerini anlayabilirsiniz.

3- Duygusal Zeka EQ – Daniel Goleman

duygusal zeka 553x800 2

Psikolojik açıdan oldukça önemli olan bu kitap, EQ’nun yani duygusal zekanın IQ’dan daha önemli olduğunu anlatır. Duygusal zekanın birçok insan ilişkilerine nasıl bir ışık tuttuğunun da başarılı bir örneğidir.

4- Asla Yalnız Yeme- Keith Ferrazzi

asla yalniz yeme 450x800

Kitap ilişkinin gücünü, diğer insanlarla nasıl ilişki kurulacağını anlatır. Bunu yaparken de aşama aşama anlatır. Bu sayede insanlar ile ilişkilerinizi geliştirmenize imkan tanır.

5- Aşk Yetmediğinde- Howard M. Halpern

ask yetmediginde 510x800 1

Bu kitap, ilişki kurmaktan çok ilişkiyi bitirmek üzere yazılmıştır. Özellikle ikili ilişkilerde mutsuz olduğu halde bitiremeyen insanların bu kitabı okuması gerekir. Bu sayede kendine mutsuzluk veren insanlara bağımlı olmaktan da kurtulmayı anlatır.

6- Aşk Nasıl Sürdürülür – John Gottman / Nan Silver

ask nasil surdurulur 553x800 1

Kitap, aşkın kaynağını, ilişkileri anlatır. Bunu anlatırken de bazı ilişkilerin uzun, bazılarının ise kısa sürmesinin nedenlerini araştırır. Bozulmuş ilişkilerin nasıl düzeltilebileceği anlatan kitap, aynı zamanda aldatma belirtilerini de ortaya çıkarır.

7- Aşk ile İlgili Cevaplar Kitabı – Carol Bolt

ask ile ilgili cevaplar 800x800 1

İlişkiniz ile ilgili her türlü sorunun cevabı bu kitapta cevaplanmıştır. Bunlar arasında: Karşımdaki insan doğru mu? İkinci kez buluşmalı mıyım? gibi sorular da yer alır.

8- Kadın Beyni, Erkek Beyni – Serkan Karaismailoğlu

kadin beyni erkek beyni 510x800

Bu kitap beyninizin cinsiyetini ortaya koymanızı sağlar. Kadınlar ve erkekler arasındaki farkı ortaya koyan kitap, karşı cinsin tepkilerinin altında yatan sebepler de öğrenmenizi sağlar.

9- Bana Sıkıca Sarıl – Sue Johnson

bana sikica saril 603x800 1

Sağlıklı ilişkilerin nasıl olması gerektiğini anlatan kitap, daha sağlam ilişkilerin oluşması için nasıl davranılması gerektiğini anlatır. İlişkilerdeki problemleri ve çözüm yollarını anlatan detaylı bir kişisel gelişim kitabıdır.

10- Kadınlar Sağdan, Erkekler Soldan – Aşkım Kapışmak

kadinlar sagdan erkekler soldan 800x600

Bu kitap, ilişkilerdeki karşı tarafı anlamak üzerine oldukça önemlidir. Özellikle ilişkinizin çıkmazda olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı okuyabilirsiniz.

Kadın & Erkek İlişkilerini Anlatan 10 Kitap ile ilgili Videolar

Kaynak
Gri kitaplar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu