Yabancı Kadın Ünlüler

Katherine Langford Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Katherine Langford
Tam adı: Katherine Langford
Doğum tarihi: 29 Nisan 1996
Doğum yeri: Perth, Avustralya
Boyu: 1,66 cm
Kilosu: 60 kg
Burcu: Boğa
Ailesi: Elizabeth Langford, Stephen Langford
Mesleği: Aktris
Aktif Yılları: 2016’dan günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Katherine Langford Kimdir? Katherine Langford, 2017 yılı Netflix drama dizisi olan ‘13 Reasons Why‘da Hannah Baker‘ı canlandırması ile ün kazanan, gelişmekte olan Avustralyalı bir aktristie. Bu rol ile Altın Küre de dahil olmak üzere birçok ödül adaylığı kazandı. Yaklaşan bir yetenek olarak kabul edilen Katherine, profesyonel oyunculuk kariyerine başlamadan önce farklı okullarda oyunculuk eğitimi almıştır.

Langford kariyerine bağımsız filmlerde küçük roller alarak başladı. Oyunculuk becerisine olan güvenini kazandıktan sonra Langord Netflix dizisi ‘13 Reasons Why‘da rol almak için seçmelere katıldı ve seçildi. Katherine on gün içinde dizide yer almak için Avustralya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmak zorunda kaldı. Genç oyuncu dizilerde oynadıktan sonra uluslar arası bir üne kavuşmuştur. Yakın gelecekte bir dizi büyük film projesinde de yer almaya hazırdır.

29 Nisan 1996 tarihinde Avustralya’nın Perth kentinde doğan Katherine Langford, Applecross adlı bir banliyöde büyüdü. Katherine’nin babası Stephen Langford, Royal Flying Doctor Service’de tıbbi hizmetler direktörüdür. Annesinin adı ise Elizabeth Langford ve Josephine Langford adında da bir kız kardeşi var.

İlk öğrenimi için Penrhos Koleji‘ne, orta öğrenimi için ise St. Hilda Okulu‘na gitti. Son sınıf yıllarında Langford, Perth Modern School‘da müzik ve drama eğitimi aldı. 2013 yılında okulun draması olan ‘Hotel Sorrento‘da rol aldı ve bu onda oyunculuk mesleğine derin bir ilgi uyandırdı. Aynı zamanda okul yıllarında spor kaptanlığı da yaptı. Katherine yüzmede de iyiydi.

Katherine Langford Kariyeri

Katherine Langford, dokuz yaşında caz, klasik ve çağdaş ses eğitimi almaya başladı ve liseye geldiğinde müzikal tiyatroya meraklıydı. Bir keresinde Langford, Lady Gaga‘nın konserine katıldı ve piyano çalmayı öğrenmek için ilham aldı. 2013 yılında, Perth’de üç genç intihar ettikten sonra Katherine intihar karşıtı bir şarkı olan “Young and Stupid” yazdı. Ayrıca Langford, “I’m Got a Crush on Zoe Bosch” ve “3 Words” şarkılarını da yazdı.

Liseden sonra da oyunculuk kariyerine devam etmeye kararlıydı. Ne yazık ki, birçok oyunculuk okulu, çok genç olduğu ve hayatta fazla tecrübesi olmadığı için Katherine’i geri çevirdi. Sonuç olarak, oyunculuk derslerine kaydoldu ve yarı zamanlı işler yapmanın yanı sıra bir ajans aramaya başladı. Sonra Ana Dans ve Tiyatro Sanatları Akademisi’nde müzik tiyatrosu dalında eğitim gördü. Bu süre zarfında da, ‘Godspell‘ yapımında yer aldı.

2015 yılında Katherine, National Institute of Dramatic Arts Advanced Actors Residency‘e katılmak üzere seçildi. Aynı yıl Nicholson’s Academy of Screen Acting‘e kaydoldu ve Langford, ‘Evita‘ müzikalinde Juan Perón‘un metresi rolünü üstlendi.

2016 yılında da ‘Imperfect Quadrant‘ ve ‘Daughter‘ gibi bağımsız filmlerde bazı roller üstlendi. 2016 yılı Cannes Film Festivali‘nde gösterilen ‘Daughter‘ filminde başrol oynadı. Aynı yıl, William Shakespeare‘in hayatı hakkında bir drama televizyon dizisi olan ‘Will‘de de rol almak için seçmelere katıldı, fakat rolü alamadı. Daha sonra ise William Morris Endeavour ajansı ile bir sözleşme imzaladı.

2017 yılında genç web televizyon dizisi olan ‘13 Reasons Why‘da Amerikalı bir lise öğrencisi Hannah Baker rolünü üstlendi. Skype seçmelerinden sonra, rol için seçildi, fakat başvurmak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmak ve O-1 vizesi almak için yalnızca on günü vardı. Ayrıca ergenlik vakalarında uzmanlaşmış bir psikiyatr ile ve ayrıca bir cinsel saldırı bilinçlendirme kampanyası olan ‘Bizden Sorumlu‘ temsilcisi ile konuşarak rol için araştırma yaptı. Sıkı çalışmasının karşılığını aldı ve performansı eleştirmenlerce çok beğenildi.

2018 yılında, Shannon Alexander‘ın bağımsız bir komedi-drama olan ‘The Misguided‘ ile ilk filmini yaptı. Ayrıca Greg Berlanti‘nin yönettiği romantik komedi-drama filmi ‘Love, Simon‘da da rol aldı. Langford, Simon’ın en iyi arkadaşı Leah Burke rolünü oynadı. 2019 yılında vizyona girecek olan ‘Spontaneous‘ filminde Mara Carley rolünü üstlendi.

Katherine Langford Filmleri

  1. 2016 Daughter / Scarlett
  2. 2016 Imperfect Quadrant / Ruby
  3. 2017 The Misguided / Vesna
  4. 2018 Love, Simon / Leah Burke
  5. 2018 Avengers: Endgame / Morgan Stark
  6. 2019 Bıçaklar Çekildi / Meg Thrombey
  7. 2020 Spontaneous / Mara Carlyle

Katherine Langford TV İşleri

  1. 2017 Ölmek İçin 13 Sebep / Hannah Baker
  2. 2020 Cursed / Nimue

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu