Film & Dizi Önerisi

Cursed Dizi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Netflix’in Amerikan yapımı yeni orijinal dizisi Cursed, Kral Arthur efsanesi üzerine yaratılan yeni hikayelerden birisi olarak karşımıza gelmektedir. Cursed dizisi, Sin City isimli yapımın yazarı olan Frank Miller ve Puss in Boots’un senaristi olan Tom Wheeler’ın aynı isimli resimli romanından uyarlanmıştır. Amerikan fantastik türündeki dizi, fragmanı yayınlandığından beri merakla beklenmektedir. 17 Temmuz 2020′de Netflix’te yayınlanacak Cursed, hem hikayesi hem oyuncularıyla ilgi çekmektedir.

cursed 3 685x456

Cursed Dizisinin Konusu

Britanya mitolojisinde yer alan efsanevi Camelot kralı, Kral Arthur bugüne kadar sinema ve televizyon tarihinde birçok yapıma konu olmuştur. 1953 yılında bu hikayenin izleyiciye ilk kez aktarıldığı Knights of the Round Table filmiyle başlayan serüven Merlin, Camelot isimli diziler ve Kral Arthur isimli filmle ekranlarda yer alarak popüler olmuştur.

Bu efsanenin son yapımı ise Netflix’in izleyiciyle buluşturmayı planladığı Cursed dizisi olmaktadır. Dizinin konusu, Kral Arthur efsanesinin Lady of the Lake‘i yani Gölün Kraliçesi olarak bilinen Nimue karakterinin hikayesini merkeze almaktadır.

cursed

Gizemli yeteneklere sahip  olan Nimue’nin kaderine yazılmış olan Göl Kraliçesi’ne dönüşümü anlatılmaktadır. Bu yolculuğunda Nimue, annesinin ölümü üzerine antik bir kılıcı Merlin’e teslim etmek üzere yola koyulmaktadır. Bu maceraya adım attığında ona eşlik eden yol arkadaşı Arthur’la beklenmedik maceraların ortasına sürüklenecektir. Böylelikle cesaretin sembolü haline gelecek olan Nimue, güçlü kadın kahraman olarak aksiyon dolu bir fantastik maceraya giriş yapacaktır.

Cursed Dizisinin Oyuncu Kadrosu

Bugüne kadar birçok farklı versiyonuna şahit olduğumuz efsaneyi yeniden yorumlayan Netflix’in orijinal dizisinde dikkatleri çeken ise oyuncu kadrosundaki isimler olmaktadır. Yine bir Netflix yapımı olan 13 Reason Why isimli sevilen dizide yer alan Hannah karakterini canlandıran yıldız oyuncu Katherine Langford dizinin başrolünde yer almaktadır. Nimue karakterine can veren oyuncu Langford’a Devon Terrell Arthur karakteriyle eşlik etmektedir.  Vikings dizisinde Floki karakteriyle bilinen İsveçli oyuncu Gustaf Skarsgård ise dizide Merlin karakteriyle yer almaktadır.

cursed 4 685x1027

Dizide yer alan diğer oyuncular ise Peter Mullan, Shalom Brune-Franklin, Lily Newmark, Billy Jenkin ve Daniel Sharman’dir.

Netflix’in 2020 yaz dizileri arasında yer alacağı planlanan dizinin fragmanı, 18 Haziran’da yayınlanmıştır. Fragmanda yer alan bol aksiyonlu sahneleri ve fantastik hikayesiyle o zamandan beri konuşulan dizinin yayın tarihinin 17 Temmuz olduğu açıklanmıştır.

cursed

Kral Arthur efsanesinin ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yapımlardan 2008 yapımı Merlin dizisi ve 2017 yapımı King Arthur: Legend of the Sword filmi de Netflix platformunda yer almaktadır.

Dizinin Fragmanları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu