MaksatSporYabancı Erkek Ünlüler

Karim Benzema Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Karim Benzema Kimdir?

Tam adı: Karim Benzema
Doğum tarihi:19 Aralık 1987
Doğum yeri:Lyon/France
Boyu:1.87
Kilosu:81
Burcu:Yay
Ailesi:Eşi ve 2 çocuğu var.
Eşi:Lora Gauthier(2016)
Çocuk (ları):Wahida Djebbana, Hofid Benzema
Mesleği:Futbolcu
Aktif Yılları:1996- bugün
transfermarkt-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Karim Benzema Kimdir? 19 Aralık 1987 Fransa’nın Lyon şehrinde dünyaya gelmiştir. 9 çocuklu bir ailenin 6 erkek çocuğundan biridir Karim Benzema. Ailesi Cezayir’den Fransa’ya göç etti.

Fransa’nın en sorunlu kenti Brom’da yaşamak hiç de kolay değildi. Heleki fakir, kalabalık bir ailede yaşıyorsanız!

Kötü çeteler ve suç örgütleriyle dolu bu semtte büyümek oldukça zordu. Babası otoriter ve dediğim dedik biriydi. Oğlunun böyle ortamlarda yitip gitmesini istemiyordu.

Karim Benzema‘yı katı ve sert kuralları ile büyüttü. Bu kurallar Karim Benzema‘nın kötü ortamlara girmesini engelledi. Babası onu bu ortamlardan uzaklaştırmak isterken yatılı okula vermek istedi ama Karim Benzema bu durumu hiç istemiyordu.

Benzema okulunda etnik kökeni ve şişman olmasıyla çok dışlanıyordu. Karim Benzema bunca sorundan uzaklaşmanın yolunu bir futbol topunda buldu. Mahallesinde sürekli futbol oynayarak fazla kilolarından uzaklaşmak istiyor ve stres atıyordu. Yeteneği sayesinde artık yavaş yavaş arkadaş ortamları kurmaya başladı.

Karim Benzema 8 yaşında Bron Terraillon kulübüne katılarak kendisinin dönüm noktasını oluşturuyordu. Kulüpte yaşıtlarına göre çok daha üstün olan Karim Benzema‘ya koko lakabı takıldı. Benzema’nın hayatının değişeceği maç ise Lyon kulübü akademisi ve takımı ile olan altyapı maçıydı. Bu maçta Karim Benzema Lyon’a 2 gol atarken Lyon’lu yetkililer Benzema’ya hayran kaldılar.

Karim Benzema’yı beğenen Lyon yetkilileri Bron başkanına bir teklifte bulundular. Teklifi yetersiz bulan başkan göçmen çocuktan kolay vazgeçmeyecek gibiydi. Lyon kulubünden üst düzey yöneticiler Benzema’nın ailesi ile görüşmeye karar verdiler. Ve babası ile görüşmeler olumlu geçti. Lyon kulubünün alt yapısında oynama fırsatı teklif edilirken ayrıca ona top toplayıcı görevinide verdiler. Lyon alt yapısında fazla kiloları olmasına rağmen her maçta kendisini gösteriyor ve her defasında bir resital sunuyordu.

Benzema’nın futbolu çok iyi olmasına rağmen göçmen olmasından dolayı arkadaşlık kurmakta halen zorlanıyordu. Benzema 10’lu yaşlarda iyice içine kapanık bir çocuk olurken antremanlarından sonra evine gidiyor ve asla evden dışarı çıkmıyordu.

Günümüzde de çok günden konusu olan içine kapanık dönemlerinin temelleri tamda bu zamanlarında başlıyordu. Yaşadığı dışlanmışlıklar zor geçen çocukluğu ve Cezayir hasreti onu sessiz ve çekingen bir yapıya itti. Lyon’da başarılı futbolunu her geçen gün sürdüren Karim Benzema Fransa U-16 liginde tam 32 gol atmıştı. Ve Lyon rezerv takımına yükseldi. Rezerv takımında da 10 gol atarak sezonu tamamladı.

Lyon da ilk profesyonel maçına 2005 yılında Metz takımına karşı çıktı. Sadece 12 dakika süre almasına rağmen 1 asist yapmayı başarmıştı. Artık avrupanın en dikkat çekici gençleri listesine girmişti. 2000’li yıllara damga vuran Lyon takımının önemli oyuncusuydu artık. İlk sezonunda 6 maça çıkan Karim Benzema Lyon’la ilk şampiyonluğuna ulaştı. 2005-2006 Sezonunda 16 maçta 4 gol ve 4 asist ile oynadı.

2007-2008 sezonuna geldiğimizde Lyon takımının 10 numaralı forması artık onun sırtındaydı. Ve takımın birinci forveti oluyordu. Tam 52 maça çıkıp 31 gol 10 asist yaparak olağanüstü bir performans sergiliyordu. Artık Real Madrid takımının radarındaydı.

Bir sonraki sezonda 26 golle gollerine devam ediyordu. Bu performans artık Real Madrid kapılarını açıyordu. 2009 yılında dünyanın en zengin ve en büyük kulubüne 35 milyon € karşılığında transfer oluyordu. Kendisini adeta bir rüyada gibi gören Karim Benzema artık Madrid şehrinde kendi öz vatanı olan Cezayir’e çok yakındı.

Real Madrid kariyerini hala en üst seviyede sürdüren Benzema şuana kadar 422 maçta tam 224 gol attı. Lyon’da 4 lig şampiyonluğu ve 1 adet Coupe De France kupası kazandı. Real Madrid kariyerinde 4 La Liga Şampiyonluğu , 3 Copa del Rey , 5 Uefa Şampiyonalar Ligi ve 5 Uefa Süper Kupası kazanarak istatistikleri alt üst etmeyi başardı.

2004-2006 Lyon B 20 (15)
2004-2009 Lyon 112 (43)
2009- Real Madrid 422 (224)
Toplam 554 (282)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu