Beslenme ve Diyet

Karbonatın Sağlığa ve Cilde 11 Faydası

instagram takipçi hilesi

Karbonatın Sağlığa ve Cilde 11 Faydası..! Karbonat, güçlü bir tuz çeşididir. İnsan sağlığına ve cilt sağlığı oldukça faydalı bir bileşendir. Ülkemizde en çok diş beyazlatma sebebi ile kullanılmaktadır. Diş beyazlatmanın yanı sıra pek çok faydası da bulunmaktadır. İşte karbonatın sağlığa ve cilde faydaları..!

karbonatın sağlığa ve cilde faydaları

Karbonatın Sağlığa ve Cilde 11 Faydası

Sağlık Faydaları

1. Doğal Bir Antiasittir

Karbonatın faydalarından bir tanesi nötrleştirici madde içermesidir. Asit reflü, mide asidinin mideden tekrar yemek borusuna aktığı yaygın bir durumdur. Bu asit süreci yemek borunuzu tahriş edebilir ve karın ve boğaz arasında herhangi bir yerde meydana gelebilecek bir yanma hissine neden olabilir. İçerisindeki sodyum bikarbonat mide asidini nötralize eder ve asit reflü ve diğer mide ile ilgili sorunların birçok belirtiyi hafifletir.

2. Doğal Bir Alkalileştirici Olduğu Bilinmektedir

Karbonatın doğal bir alkalileştirici ajan olduğu bilinmektedir. Bu toksik olmayan madde vücuttaki asit ve iltihaplanmanın etkisini azaltmak ve çoğu rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır. Vücudun pH seviyesini dengelemek ve genel sağlığı iyileştirmek için en iyi doğal çözümlerden biridir. Vücuttaki fazla asit osteoporoz, artrit ve diğerleri riskini artırabilir.

karbonatın sağlığa ve cilde faydaları

3. İdrar Yolu Enfeksiyonlarını Hafifletmeye Yardımcı Olur

Karbonat, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı koruyucu bir bariyer görevi gördüğü bilinmektedir. İdrardaki asit seviyelerini azaltma kabiliyetinden kaynaklanmaktadır. Kadınlarda gelişen çok yaygın bir durum olan idrar yolu enfeksiyonu, bu ucuz çare ile tarihe karışabilir.

4. Egzersiz Arttırıcı Olduğu Bilinmektedir

Fiziksel aktivite ya da zorlu egzersizler sırasında salınan laktik asit, kaslarda ve eklemlerde birikme eğilimi gösterir. Sertlik ve kas yorgunluğu yaratır. Bunun olmasını ve fiziksel performansınızı etkilemesini önlemek için, karbonatın faydaları kurtarmaya gelebilir. Suda seyreltilmiş karbonat içmek, durumu kontrol etmeye yardımcı olabilir.

5. Böbrek Fonksiyonunu Artırır

Alkali bir madde olan kabartma tozu vücuttaki asit seviyelerini düşürür ve pH seviyelerini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Yayınlanan bir araştırmaya göre, böbrek fonksiyonundaki azalma oranı, karbonat almayanlara kıyasla hastalara göre yaklaşık üçte iki daha yavaş bir şekilde büyük ölçüde azaldığını göstermiştir.

6. Gut ve Diğer Eklem Sorunlarını Tedavi Eder

İdrardaki yüksek ürik asit ve vücuttaki dokulardaki kan, ağrıya ve artrit ve gut gibi kronik hastalıklara neden olur. Karbonat fazla asidi nötralize etmeye yardımcı olur ve etkili bir çare olarak kullanılır.

karbonatın sağlığa ve cilde faydaları

Cilt Faydaları

7. Harika Bir Eksfoliyator Etkisi Yaratır

Kabartma tozu mükemmel bir cilt eksfoliyatörüdür. Eksfoliyatör, ölü deriyi soymak demektir. Karbonat, Doğası gereği hafif aşındırıcıdır. Ölü deri hücrelerini uzaklaştırır ve yeni hücre üretimine izin verir. Cilde daha fazla parlaklık verir. Tek yapmanız gereken karbonatı suyla seyreltmek ve dairesel hareketlerle yüzünüze uygulamak. Sadece haftada iki kez kullanın. Sık kullanmak tahrişe sebep olabilir.

8. Akneyi Önler

Karbonat, ciltteki iltihabı azaltır ve sivilce ve sivilce gelişme olasılığını azaltır. Antibakteriyel özellikleri ciltte çatlakları önlemeye yardımcı olur.

9. Koyu Dudaklar İçin Mükemmeldir

Popüler bir temizlik maddesi olarak bilinen karbonat koyu dudaklara da fayda sağlar. Yapmanız gereken tek şey, bal ve karbonatı aynı kaba eklemek ve iyice karıştırmaktır. Suyla yıkamadan önce dudaklarınıza iki ila üç dakika uygulayın.

10. Diş Beyazlatmaya Yardımcı Olur

Karbonat, parlak inci beyazı elde etmeye yardımcı olan en kullanışlı diş macunudur. Aşındırıcı yapısı sayesinde dişlerdeki plağın çıkarılmasına yardımcı olur. Ayrıca sahip olduğu alkali güç nedeniyle renk bozulmalarının giderilmesine de yardımcı olabilir. Diş etlerine değdirilmemelidir.

11. Saç Bakımı İçin Temel Bir Bileşendir

Mükemmel bir saç bakım çözümü olarak kullanıldığına dair bilimsel bir kanıt olmasa da, bu bileşenin saçlarınızı yumuşatmaya yardımcı olduğu ve saç büyümesini daha da desteklediği söylenmektedir.

karbonatın sağlığa ve cilde faydaları

Karbonatın Sağlığa ve Cilde 11 Faydası ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu