Sağlıklı Yaşam

Kan Gruplarının Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Kan Gruplarının Karakteristik Özellikleri Nelerdir? Hepimiz bir kan grubuna mensubuz. Kan insanların yaşamına devam etmesi için olmazsa olmaz gereksinimlerden bir tanesidir. Vitaminler başta olmak üzere pek çok vücut için gerekli olan bileşen kanın içerisinde yer alır.

Kan Gruplarının Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

İnsanların farklı farklı kan grupları vardır. Her kişi anne ve babasına bağlı olarak bir kan grubunda doğar. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre her kan grubunun kendisine has bazı karakteristik özellikleri yer alıyor. Gelin bu özelliklere yakından bakalım…

Kan Gruplarının Karakteristik Özellikleri Nelerdir?

A Kan Grubu: Bu kan grubuna sahip bireyler uyumlu bir kişilik yapısına sahiptir. Meraklı ve araştırmacı bir yapıya sahiptirler ve kendilerini gösterebilecekleri kalabalık ortamlarda bulunmaktan hoşlanırlar. Çevrelerindeki dünyada olup bitenlere karşı değişen düzeylerde ilgi duyarlar ve buna karşı duyarlıdırlar.

kan gruplarinin karakteristik ozellikleri 2

Aşırı duyarlılıkları nedeniyle, çatışma durumlarında tepki gösterir ve münzevi olurlar. Çevreleriyle başa çıkamadıklarında veya kendilerini yetersiz hissettiklerinde acınacak hale gelirler. En önemli özellikleri işbirlikçi olmalarıdır. Sorunlarını başkalarına açmazlar ve içlerine atarlar, bu nedenle sık sık depresyon yaşarlar. Bu grubun gribe yakalanma olasılığı diğer gruplara göre daha düşüktür, bu da onlar için bir avantajdır.

B Kan Grubu: Bu kan grubuna sahip bireyler düzenli bir yaşam tarzı sürdürmekte zorlanırlar ve daha az kararlılık gösterirler. Diğer kan gruplarına kıyasla biyolojik olarak oldukça hassas bir kişilik sergilerler. İrade gücüne sahiptirler ve düzenli ve sistematik olma konusunda ustadırlar.

Baskın bir yapıya sahiptirler ve yönetim onlara doğal gelir. Kendi fikirleri onlar için önemlidir ve başkalarından etkilenmezler. İyi gelişmiş empatik yeteneklere sahiptirler. Otoriter yapıları nedeniyle genellikle askerlik ve yönetim gibi alanlarda kariyer yaparlar.

AB Kan Grubu: Sinirli ve hassas A grubu ile daha az kararlı B grubunun dengeli bir kombinasyondurlar. Diğer üç grubun da özelliklerine sahiptirler. Kararsız, kaprisli, tutarsızdırlar ve disiplinli olmakta zorlanırlar. Mantıklı düşünme ve çevrelerine değer verme yeteneğine sahiptirler ve sosyal olmaktan hoşlanırlar. Detaylar konusunda çok titiz değildirler. En ilginç ve çekici kan grubudur. En yeni kan grubu olmaları özelliklerine de yansımıştır. Dünya nüfusunun %5’ini oluştururlar.

A Grubu Kadınlar: Çocuklarına çok bağlı, sevgi dolu annelerdir. Aşırı duyarlılıkları nedeniyle çocuklarıyla çok fazla zaman geçirirler ve bunun sonucunda eşlerini ihmal ederler. Dürtüseldirler ve çok para harcarlar. Değişikliklerden hoşlanırlar.

kan gruplarinin karakteristik ozellikleri 3

A Grubu Erkekler: Güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptirler ve işlerine çok bağlıdırlar. Mükemmeliyetçi olma eğilimindedirler ve kendileri için yüksek standartları vardır. Hassastırlar ve eleştiriyle başa çıkmakta zorlanırlar. Çevrelerine karşı duyarlıdırlar ve başkalarının duygularından etkilenirler. Güvenilir ve itimat edilirdirler, aileleri ve arkadaşlarıyla güçlü ilişkiler kurarlar. İstikrar ve rutini tercih ederler ve değişime karşı dirençli olabilirler.

B Grubu Kadınlar: Ya çok cömert ya da aşırı tutumludurlar. Onların tam şu özelliği var demek zor.

B Grubu Erkekler: Özgürlüklerine değer verirler ve kısıtlanmaya dayanamazlar. Kadınlara büyük saygı duyarlar. Canlı bir aile onlar için önemlidir. Yemek konusunda oldukça titizdirler.

AB Grubu Kadınları: Lükse ve süslenmeye düşkünlükleri vardır. Tutumlu bir olmaya da çalışırlar. Sofra kurma konusunda yeteneklidirler ve çok beceriklidirler.

AB Grubu Erkekler: Aile içinde sözlerinin dinlenmesini isteyen otoriter figürlerdir. Hoşgörülüdürler ve güçlü bir kararlılık duygusuna sahiptirler. Ev işlerine yardım etmekten de keyif alırlar.

0 Grubu Kadınlar: Özellikle ev işlerinden hoşlanmazlar. Çalışma hayatını severler ve çocukları büyür büyümez işe geri dönerler. Mutfak masraflarından tasarruf edip kıyafetlere para harcamayı seveler.

0 Grubu Erkekler: Çok kıskançtırlar. Sakinliği severler ve kalabalık yerlerde bulunmaktan hoşlanmazlar. Azimli ve çalışkan bir yapıları vardır. Başkalarına sürpriz yapmayı severler.

Kan Gruplarının Karakteristik Özellikleri İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu