HastalıklarMental SağlıkYaşam
Trend

Kan Grubuna Göre Kişilik Analizleri Nasıl Yapılır?

Kan grubuna göre karakter özellikleri neler?

instagram takipçi hilesi
Kan grubu ve kan değerleri değişik hormonların salgısı ile vücutta kimyasal tepkimelere yol açar ve kan hücrelerinde gelişen değişim kişinin ruh halini değiştirir. O an içinde gelişen ruh hali ,kişiyi olduğundan farklı durumlara koyar.Bu nedenle karakter kan grubuna göre ve hormonların çalışma şekline göre değişir. Kan salgısı her zaman aynı düzeyde olmayabilir.Japonya’da yapılan bir deneyde en çok kadınların ruh hallerinde ciddi oranlarda değişiklikler çıktığı gözlemlenmiştir. Özellikle gebelik ve regl dönemlerinde bu durum hassasiyetini korumaktadır.

Kan Grubuna Göre Kişilik Analizleri Nasıl Yapılır?

Taşıdığımız kanın kişilik üzerinde birçok etkisi olduğu düşünülüyor. Yapılan araştırmalara göre Japonya’da özellikle kadınların kan değişimine göre karakterlerinin ciddi oranda değiştiği saptanmıştır. Vücudun verdiği bazı tepkisel özelliklere dayalı kan hücrelerinde meydana gelen bir kimyasal değişim bütün karakteri değiştirmeye hatta o gün o kişiyi farklı kılmaya yetiyor. Özellikle Japonya ‘da bu ilginç bulgular üzerine bir deney yapılmış hatta kan gruplarına göre kişilik analizleri geliştirilmiştir.

Kan Grupları Nelerdir ?

kannnn

Kan hayatımızı ayakta tutan ve yaşama benliğimizi ele alan en önemli etkendir. Kanın damarlardan geçiş pozisyonu ve organlara sunduğu sağlıklı çalışma birimleri sayesinde insan yaşıyor ve nefes alıyor. Kanın eksikliğinde birçok hastalıkların meydana gelmesi söz konusudur.Taşıdığımız kan sayesinde sağlıklı ve dinç yaşıyoruz.

Bütün hücrelerimizi tek tek yöneten kanın hayatımızdaki yeri paha biçilmez değerdedir. Bu nedenle akıtılan tek damla kan bile önemlidir. Eksikliği yaşam kalitemizi düşürmektedir. Kan grupları değişik faktörlere ve gruplara ayrılır.Vücut ağırlığının neredeyse %8 ‘i kan ile ilgilidir. Her kişide ve yaşanan bu durum her Ülkede de  kan dağılımı farklılıklar gösterir.

Kan Grubunun Dünya Üzerindeki Dağılımı Nasıldır ?

kannnndgrtg

0+ RH pozitif Her 102 kişiden neredeyse 42’sinde bulunmaktadır. Bu kan grubunu taşıyan kişiler genelde çok uysal ve aktiftirler. Olaylara pozitif yaklaşırlar. İçlerinde kibir ve kinden eser kalmaz. Çabuk parlarlar ve çabuk sönerler. Bu yüzden dostluk bağları güçlüdür ve çabuk barışırlar. Onların bu güzel özelliği taşıdığı kanın özelliğine dayanmaktadır. Bu tür kan grubuna sahip kişiler dost canlısıdır. Kan akışlarında ki değişim onların karakterlerini etkilemez. Güçlü ve aktif aynı zamanda sakinlikleri en dikkat çeken özellikleri arasında yer alır.

0 -RH Negatif Her 100 kişiden 5′ inde çok nadir bulunan bir kan grubudur. Bu kan grubuna sahip kişiler insanlara fazla yaklaşmayı sevmezler. Fazla kimseyle samimi olmazlar. Olaylara uzaktırlar ve negatif özelliklerini taşırlar. Bu onların kötü olduğunu göstermez,hiç ummadığınız zamanda size yoldaş olurlar. Değişik bir karakter özelliğine sahip olan bu kan gruplarında değişim ve ani tepkiler mevcuttur. Özellikle kadınların regl döneminde bu kan grubuna sahip olan kişiler tamamen farklı bir kimliğin içine bürünürler. Sinirli ve soğuk duruşlar sergilerler.

A+RH pozitif : Her 100 kişiden 35 kişide çabuk bulunan hayat kurtaran bir özelliğe sahiptir. Bu kan grubuna sahip kişilerin değişik ve tutumsuz davranışları bulunur. Sinirlerine çabuk yenilirler. Düşüncelerinde inanılmaz değişkendirler. Dost canlısıdırlar. İnsanlara yaklaşımları sıcak ve samimidir. Ama hataları çabuk affetmez ve unutmazlar. Yapılan araştırmalara göre kan grubu A+RH Pozitiftir. Oldukça değişkendir.

AB RH Negatif Her 200 kişiden 1 ‘inde bulunur çok farklı özelliklere sahiptirler. Etraflarındaki her şeyi mercek altına alırlar . Onlara göre kişilik ve dostluk zordur ve çabuk çabuk güvenmezler. Oldukça kaygılı ve paniktirler. Üstelik insanlara yaklaşımları zekicedir.Tutumları beklentileri büyüktür. Karakterler tam oturmamıştır. Saniyelik değişim ve kırılganlık söz konusudur. Ama kin tutmazlar çabuk unuturlar.

Kan gruplarına göre Bir Kişide Neler Vardır? 

fhfhhfhfhh

  • 0 grubu: Kendine güven, cesaret bir kimliğe sahiptirler. Korkusuzca yaklaşımları ve cesurca tavırları gözden kaçmaz.
  • A grubu: Sinirli ve hassas ve oldukça kırılgan,çabuk parlayan ve sönen,kin yapan bir kan grubuna sahiptirler. Öfkeleri epey uzun sürebilir.
  • B grubu: Uyumlu ve yaratıcı ve zekidirler. Sürekli değişik uğraşlar ve kendini öne atma çabalarındadırlar. Dikkat çekmeyi severler.
  • AB grubu: En çekici ve ilginç ve asildirler. Karakterleri fazla değişken değildir ,güçlü dururlar,sözünün eridirler.

Kan Grubuna Göre Kişilik Analizleri Nasıl Yapılır? ile ilgili videolar

Kaynak
yasemin.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu