Kalem Etek Kombinleri Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Moda sektörü her geçen yıllar ve zamanlar daha da değişiyor ve gelişiyor. Modanın ilk çıkışı, çok eskilere uzanmakta bu yüzden o eski dönemlerden bu dönemlere hala değişen bir sektördür. Hayatımıza, görünüm olarak ve duruş olarak etki eden bu sektör, sadece bu alanlarda değil hayatımızın neredeyse bütün alanlarında etki etmekte.

siyah kalem etek

İlk zamanlarda modanın geleceğini tahmin eden ve işini doğru, ürünlerini kaliteli üreten tasarımcılar, şimdi modaya yön veren isimler haline gelmişlerdir. Bu anlamda özellikle batıda yaşayan toplumlarda maddi geliri yüksek kişiler , kıyafet veya üniforma seçimini yapmak için tasarımcılara başvurmuşlardır. Bu nedenle moda da sektör haline gelmiş ve şimdi ki zamanlarda en büyük sektörler arasındadır. Topluma direk etki eden bir sektördür.

Moda sektörü ilk zamanlardan şimdiye kadar asıl hedefi kadınlar olsa da şimdilerde bu durum sanki eşitlenmeye başlamıştır. Bu sayede moda kavramı erkekler için de yeniden anlam kazanmaya başlamıştır. Ancak modayı takip etmek ve gardırobunuzu modaya uygun düzenlemek hem maddi olarak büyük harcamalar yapmanıza, hem de çok zaman harcamanıza neden olmakta.

kalem etek modasi 2

Bu yüzden zamanla bunun farkına varan modaya önem veren kadınlar,en başta da çalışan anneler, daha klasik ve modası geçmeyecek, bir kaç farklı tarzda kombin yapılabilecek parçalar bulma arayışına girmeye başlamışlar. Bu sayede de alış verişlerinde bu amaca hizmet edecek kıyafetler almaya başlamışlardır.

kalem etek modasi

 

Bu anlamla bu değişimin ardından, ilk ve demirbaş olan parçalarından biri kalem etektir. Kalem etek, tarzı itibariyle oldukça feminen ve şık bir seçim olacaktır. Kadınlar üzerinde etkisini hiç yitirmeyen Kalem etek,hem iddialı kombinlerin hem de günlük ve rahat kombinlerin parçası olmayı başarabilmiştir.

Kalem Etekle ilgili birçok kombin sorgulamalarına baktığımda , ” Kalem Etek Düğünde Giyilir mi?” diye soruları gördüm. Kalem etek şıklığın bir parçasıdır aslında . Bu yüzden özel gecelerde giyildiği gibi düğünlerde de giyilebilir. Bunun için yapacağınız kombinlere dikkat etmeniz ve kataloglardan bakmanız , kendinize göre ve stilinize göre olan parçalar ile kombin yapabilirsiniz.

Birçok kadının kombini için düşünülen kalem etiğinin kombinini tamamlamak aslında çok kolaydır.

Bir yere davetlisiniz ve giyeceğiniz özel bir kıyafet için başvurduğunuz kalem etek kombini için ;

Payetli bir kalem etek üzerine büstiyer ya da bluz ve stiletto harika bir üçlü olacak ve şık görünmenize neden olacaktır. 

kalem etek kombinleri is

Bunun yanı sıra, tüm gün masa başında oturan beyaz yakalı kadınlar için salaş bir tişört, kalem etek ve espadril çok rahat bir şıklık sağlayacaktır.

kalem etek kombinleri work

Zira günümüzde moda, eskilerde olduğu gibi, sadece rahatsız parçalardan oluşmamaktadır. Bu nedenle kombin yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin nasıl giyinmek istediğidir. Bu doğrultuda ilerleyen her kadın, üzerine giydiği her parçayı mükemmel taşıyacaktır.

kalem etek modasi 1

Kalem etek seçerken bir kaç noktaya dikkat edilmelidir

1) Kaliteli ve doğru dikilmiş bir kalem etek kalçaya tam oturur ve etek ucuna kadar bacakları sararak ilerler. Bu nedenle geniş basene sahip ve göbeğinden şikâyetçi kadınların kalem etek giymesi, modacılar tarafından pek önerilmemektedir. Ama tabi ki bu durumdan kişilerin asla kalem etek giyemeyecekleri ya da giymemeleri gerektiği gibi bir çıkarım yapılmamalıdır.

Bu öneriler sadece bilgi vermek ve yol göstermek amaçlıdır.

kalem etek kombinleri body
2) Yine aynı şekilde bacak şekli C olan kadınlar için de, yürümeyi zorlaştıracağından kalem etek uygun olmayacaktır.

kalem etek kombinleri daily

Kalem Etek ile İlgili Video

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu