Kahvaltı Sofrası Sunum Önerileri

instagram takipçi hilesi

Özellikle hafta sonları mükellef bir kahvaltı sofrası hazırlamak isteyen kişiler için sunum oldukça önemlidir. Küçük dokunuşlarla mükemmel bir sofra hazırlayabilir, hem kendinizi hem de sevdiklerinizi şımartabilirsiniz. Sizler için kahvaltı sofrası sunum önerileri derledik. Şimdiden afiyet olsun.

1. Kahvaltı Sofrası Sunum Önerileri: Tabak Seçimi

kahvaltı sofrası sunum önerileri

Kahvaltı sofrası hazırlarken, sıradan tabakları kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Sofranıza şıklık katan en önemli detay tabaklarınız olacaktır. Bu nedenle farklı desenlerden ve renklerden oluşan kahvaltı tabakları kullanmanız estetik görünüm ortaya koyar. Tabaklarınızla uyumlu renkte çay tabağı ve şekerlik gibi detaylara da dikkat etmeniz gerekir.

2. Sıradışı Peçetelerle Farkınızı Yansıtın

kahvaltı sofrası sunum önerileri

Kahvaltı takımı seçimi kadar peçeteler de büyük öneme sahiptir. Sıradan düz beyaz peçeteleri rafa kaldırın. Bunun yerine; rengarenk peçeteleri dizin. Bu sayede masanız hem renkli hem de şık hale gelir.

3. Kahvaltı Sofrası Sunum Önerileri: Domateslerden Uğur Böceği Yapın

kahvaltı sofrası

Biraz da sofraya hareket katmanın kimseye bir zararı olmaz. Seçtiğiniz minik domatesleri, zeytinlerle birleştirerek uğur böceği yapabilirsiniz. Oldukça kolay olan uğur böceği şeklindeki domatesler, çocukların da çok hoşuna gider.

4. Kahvaltılıkları Estetik Şekilde Dizin

kahvaltı sofrası sunum önerileri

Kahvaltılıkları dizerken, hayal gücünüzü sonuna kadar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabaklara dizdiğiniz zeytin de olsa peynir de olsa, mutlaka düzgün şekilde yerleştirmeye çalışın. Ne kadar çok özen gösterirseniz, o kadar estetik görünüm ortaya çıkar. Bu noktada; zeytin tabağı da kullanabilirsiniz. Farklı türlerden oluşan zeytin çeşitlerini dizerek, tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

5. Meyveler ile Sunumu Tamamlayın

kahvaltı

Genellikle kahvaltı sofralarında meyve pek tercih edilmez. Ancak otellerde ve yabancı kültürlerde meyveler de kahvaltının olmazsa olmazları arasında yer alır. Siz de mevsimine göre birbirinden lezzetli meyve tabakları hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız meyve tabağını şık hale getirmek için kurabiye kalıplarından faydalanabilir, geometrik şekillerde kesim teknikleri deneyebilirsiniz.

6. Çöp Şişlerle Eşsiz Sunum

kahvaltı sofrası sunum önerileri

Zeytin, domates, peynir ve salatalık gibi kahvaltılıkları çöp şişlere minik parçalar halinde dizebilirsiniz. Bu şekilde dizerek farkınızı yansıtabilirsiniz. Ancak çöp şişleri hazırladıktan sonra büyük bir tabağa farklı şekillerde dizmenizi tavsiye ediyoruz.

7. Pankek ve Krep Olmazsa Olmaz

kahvaltı sofrası

Genellikle klasik kahvaltı masalarında pankek ve krep koymak tercih edilmez. Ancak bu tarz lezzetler hem masayı zenginleştirir hem de konuklara verilen değeri ortaya koyar. Belirli boyutlarda hazırlanan ve üst üste dizilen pankekler gelen konuklarınızın yüzünde hoş bir tebessüm oluşturur.

8. Biraz Eğlence Katın

kahvaltı

Son olarak kahvaltı masanıza eğlence katmanızı tavsiye ediyoruz. İnternet üzerinde birçok sunum videosu ve yapılışı yer alır. Özellikle sevimli hayvanlar yapabileceğiniz lezzetler iştah açıcı görünüm ortaya koyar.

Kahvaltı Sofrası Sunum Önerileri Fotoğrafları

Videolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu