MaksatModa

Kadınların Çok Sık Yaptığı 10 Moda Hatası!

instagram takipçi hilesi

Bacak boyunuzu kısaltan pantolonlar, hamile gibi gösteren gömlekler, yaşla hiç uygun olmayan kıyafetler… Sokaklara inip insanların tarzlarına şöyle bir baktığınızda kendi hataları sebebiyle çirkin görünen birçok kadın görebilirsiniz.

Son yıllarda modayı takip etme oranı oldukça arttı fakat henüz yeterli sayıda değil. Öyle hatalar var ki yıllardır değişmiyor. Sizler için bu hataları derledik ki eğer hala bu hatalara düşüyorsanız düşmeyin.

  • Yaşına Uygun Giyinmemek

yaşına göre giyinmek

Kadınların en çok yaptığı hataların başında yaşına uymayan tarzda giyinmek oluyor. Örneğin, bir genç kız 20 yaşından önce döpiyes giymemeli, yine aynı şekilde 50 yaşındaki bir kadın da her ne kadar fit olursa olsun süper mini giymemeli. Kişiler kendilerini bu kıyafetlerle her ne kadar mutlu hissetseler de bu durum moda kriterleriyle uyuşmuyor.

  • Tarzları Bilinçsizce Karıştırmak

farklı tarzda giyinmek

Eğer moda konusunda bir bilginiz yoksa sadece vitrinlerden takip ediyorsanız bilmediğiniz tarzları birbirine karıştırmayın. Çünkü bu durum sizi hayal ettiğiniz tarz görüntünün çok ötesinde karmaşık bir tarza sokar. Bildiğinizden şaşmayıp hayat kurtaran klasik parçalarla kombinlerinizi yaparak şık olmayı tercih edebilirsiniz.

  • Bedene Küçük Gelen Kıyafetler Giymek

dar kıyafetler giymeyin

Dar kıyafetler hiçbir zaman sizi olduğunuzdan ince göstermez. Eğer fit bir vücuda sahipseniz sorun yok fakat zayıf görünmek için bunu yaptıysanız büyük bir hata yapıyorsunuz demektir. Eğer 10 ve daha fazla vermeniz gereken kilo varsa asla bunu denemeyin.

  • Ten Rengi Çorap Giymek

ten rengi çorap giymek

Yaz veya kış hangi mevsim olursa olsun asla bu hataya düşmeyin. Eğer illa çorap giymeniz gerekiyorsa şeftali ya da pudra tonlarını tercih edin. Ya da tenden ayrı görünmesi imkansız olan yok gibi çorapları tercih edebilirsiniz.

  • Kalın Bacaklarla Tayt Giymek

kalın bacaklarınız varsa tayt giymeyin 2

Tayt içine bulunduğumuz yüzyılın en rahat ve en cool kıyafetidir. Fakat her kadına yakışmadığı da bir gerçek. Sırf moda diye kalın bacaklarınızla tayt giymeye kalktıysanız hata ettiniz demektir. Kriterimiz yine aynı, eğer 10 kilodan fazla verilmesi gereken kilonuz varsa tayttan uzak durmalısınız.

  • Moda Kurbanı Olmak

moda kurbanı olmayın

Her moda olan kıyafet ya da ayakkabı stili sizin bedeninize uygun olmayabilir. Klasik olabilir ama moda aslında insanın kendine yakışanı giymesidir. Sizin vücut tipine uygun olmayan kıyafetleri diye sadece moda olduğu için tercih ederseniz modanın kurbanı oldunuz demektir. Sizi şık yapan kıyafetin çok pahalı olması değil bedeninize uygun olmasıdır.

  • Birden Fazla Odak Noktası Yaratmak

 

Şık kadınların ortak noktası bu görüntü için saatlerce uğraşmamış gibi görünmeleridir. Kıyafetlerine tek bir star parçaları olur ve dikkatleri oraya çekerler. Bu star parça ayakkabı, çanta ya da takı olabilir. Önemli olan bütün parçaların birbirine uyum içinde olmasıdır.

  • Demode Parçaları Giymekte Israr Etmek

demode kıyafetlerden vazgeçin

Eğer şık olmak istiyorsanız vazgeçemediniz demode parçaları giymekte ısrar etmemelisiniz. Çoktan raftan kalkmış kıyafetleri giymek yerine onları ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz.

  • Renk Uyumunu Fazla Ciddiye Almak

renk uyumunu fazla ciddiye almayın

Artık 50li yıllarda değiliz. Dolayısıyla üstünüzdeki her şeyin renklerini birbirine uydurmaya çalışmayın. Bu konuda tabuları yıkın ve zıt renkleri bir arada kullanın.

  • Vücudunu Tanımamak

vicudunuza göre giyinmek

Elbette ki hepimizin vücudunda bazı kusurlar var. Hiçbirimiz mükemmel değiliz. Burada önemli olan nokta kusurları kapatıp güzel yönlerimizi ön plana çıkarmaktır. Örneğin kalın kollarınız varsa dar tshırtler yerine yarasa kollu bluzlar, eğer kalın bacaklarınız varsa da salaş pantolonlar ve etekler tercih edebilirsiniz.

Kaynak
kadinlarbilir

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu