Yabancı Erkek Ünlüler

John McAfee

John McAfee Kimdir?

instagram takipçi hilesi

john mcafee 1
Tam adı: John David McAfee
Doğum tarihi: 15 Eylül 1945
Doğum yeri: Cinderford, İngiltere, Birleşik Krallık
Ölüm tarihi: 23 Haziran 2021
Ölüm yeri: Centre Penitenciari Brians 2, İspanya
Boyu: 1,83 m
Burcu: Başak
Ailesi: 
Eşi: Janice Dyson (2013 – 2021), Judy McAfee (? – 2002)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Bilgisayar Programcısı
Aktif Yılları: 1987 ve 2021 yılları arasında
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

John McAfee Kimdir? John McAfee, bilgisayar programcısıdır. McAfee antivirüs programının üretildiği McAfee Associates şirketinin kurucusudur.

John McAfee, 15 Eylül 1945 tarihinde İngiltere’nin Cinderford şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi İngiliz, babası ise Amerikalıdır. Babası asker olduğu için pek çok ülkede yaşamışlardır. Babasının askerliği bittikten sonra ABD’nin Virginia eyaletine taşındılar. Çocukluğunun büyük bir kısmı burada geçti.

Yazılıma meraklıydı. 1987 yılında McAfee Associates adlı bir şirket kurdu. Bu şirket şu anda oldukça popüler olan anti virüs yazılımı olan McAfee programını üretti. 1994 yılında şirketten istifa ederek ayrıldı. Şirket, 2011 yılında ünlü işlemci üreticisi İntel tarafından satın alındı. Ancak adı değiştirilmedi.

Son zamanlarda kripto paralar ile ilgileniyordu. 11 Nisan 2020 günü Proof-of-Stake algoritmasını kullanarak Ghost isminde bir gizlilik odaklı kripto para geliştirmeye başladı. Ancak bu projesi hayata geçtikten kısa bir süre sonra projeden ayrıldığını duyurdu.

6 Ekim 2020 günü ICO tekliflerinin yanıltıcı reklam kampanyasını sosyal medya hesapları üzerinden yürüttüğü sebebi ile İspanya’da gözaltına alındı. Daha sonra da tutuklandı ve hapse atıldı.

McAfee, kripto para dolandırıcılığı sebebi ile hapis yatıyordu. ABD‘ye iade edilecekti. Fakat, 23 Haziran 2021 günü Barselona‘daki hapishanede intihar ettiğini öğrenildi. Bazı kişiler bu olayın intihar değil infaz olduğunu da belirtti. Göz önünde intihar algısı olsa da arka perde de infaz konusu gündeme gelmiştir. Bu olayın intihar mı yoksa infaz mı olduğu yapılacak olan soruşturmalardan sonra netlik kazanacak.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu