Yabancı Erkek Ünlüler

Jimmy Fallon Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Jimmy Fallon Kimdir?
Tam adı: James Thomas Fallon
Doğum tarihi: 19 Eylül 1974
Doğum yeri: Bay Ridge, New York, Amerika Birleşik Devletleri
Boyu: 1,83 cm
Kilosu: 85 kg
Burcu: Başak
Ailesi: Gloria Fallon, James Fallon, Sr.
Eşi: Nancy Juvonen (e. 2007)
Çocuk (ları): Frances Cole Fallon , Winnie Rose Fallon
Mesleği: Stand-up komedyeni, tv sunucusu, şarkıcı ve yazar
Aktif Yılları: 1995’ten günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabitiktok

Hakkında

Jimmy Fallon Kimdir? Jimmy Fallon, ham siyasi hicvi ve gece geç saatlerde yaptığı talk şovunda kullandığı benzersiz bir kalite olan gözlemsel komedisi ile ünlüdür. Fallon’un yer aldığı NBC‘de ödüllü bir talk show olan ‘Late Night with Jimmy Fallon‘, şu anda ‘Late Night‘ serisinin en yüksek reytingli programlarından biridir ve zarif görünüşü görünüşü nedeni ile bayanlar arasında daha da popülerdir.

Kendi talk show’undan önce Jimmy Fallon, ‘Saturday Night Live‘da oyuncu kadrosunda yer aldı ve bir dizi filmde rol aldı. Çalıştığı filmlerden bazıları arasında ise; ‘Girişimci‘, ‘Taksi‘, ‘Arthur ve Görünmezler‘ ve ‘Kırbaçla‘ yer almaktadır. Fallon’un stand-up komedi kariyeri lisede başladı. Başlangıçta bir hobi olarak, ‘Saturday Night Live‘da rol alarak hayalindeki işe girdiğinde, yetenek kısa sürede gerçek amacı haline geldi.

Fallon çalışmadığı zamanlarda yazı yazmak ile meşgul olmuştur. Jimmy Fallon kız kardeşi Gloria ile birlikte ‘Bu Yerden Nefret Ediyorum: Karamsarın Yaşam Rehberi‘ni yazdı ve ‘Kartopu Savaşı‘ adlı bir çocuk kitabı da yazdı. Ayrıca Fallon ‘Blow Your Pants Off‘ adlı müzik albümlerini çıkardı ve ‘Car Wash for Peace‘ şarkısını yazdı.

James Thomas ‘Jimmy’ Fallon 19 Eylül 1974 tarihinde Brooklyn, New York’ta James W. Fallon ve Gloria‘nın çocuğu olarak dünyaya geldi. Jimmy’nin Gloria adında bir ablası var.

Gloria ve Jimmy çocukken ‘Saturday Night Live‘ videosu izlerler ve ebeveynlerinin, arkadaşlarının veya ailelerinin önünde de onu yeniden canlandırırdı. Jimmy Fallon ‘Saturday Night Live‘daki karakterlerin kimliğine bürünmenin yanı sıra, müzik için keskin bir kulağı vardı ve düzenli olarak komedi ve müzik yarışmalarında yer alırdı.

St. Mary of the Snow‘da ve ardından Bilgisayar Bilimleri alanında eğitim aldığı The College of Saint Rose‘da eğitim gördü. Ancak bu bölümü bırakıp İletişim nebölümü geçti. Çok sonra da mezun oldu. 9 Mayıs 2009 tarihinde İletişim alanında lisans derecesini ve The College of Saint Rose‘dan ise fahri derece aldı.

Jimmy Fallon Kariyeri

Jimmy Fallon’un çeşitli ünlüleri taklit etmeye başladığında ve ülke çapında stand-up turları yapmaya başladığında stand-up kariyeri başladı. Fallon daha sonra “The Groundlings” ile doğaçlama dersleri aldı.

1998 yılında ‘Spin City‘ şovunda yer aldı ve ardından uzun süredir devam eden gece geç saatlerde skeç komedi şovu olan ‘Saturday Night Live‘ için seçmelere katılması istendi. Seçmeler sırasında Fallon; Jerry SeinfeldHilary SwankEddie Murphy ve Adam Sandler gibi bir dizi kişiliğin kimliğine bürünerek taklit etti.

Sonunda 1998 yılında ‘Saturday Night Live‘ ile hayalindeki işe dahil oldu. Ertesi yıl ise Jimmy kız kardeşi Gloria ile birlikte ‘Bu Yerden Nefret Ediyorum: The Pessimist’s Guide for Live‘ı yazdı.

İki yıl sonra Fallon, Dennis Hope olarak ‘Almost Famous‘ ile filmlerde rol aldı. Aynı yıl, harika bir ‘parodi’ albümü olarak değerlendirilen ve hatta prestijli ödüllere aday gösterilen komedi albümü olan ‘The Banyo Duvarı’nı da çıkardı.

2002 yılında Melvin Hall‘un oğlunu oynadığı ‘The Rutles 2: Can’t Buy Me Lunch‘ adlı ünlü sahte belgeselde de yer aldı. İki yıl sonra ise Fallon, ‘Taxi‘ filminde Andrew Washburn rolünü üstlendi.

2005 yılında MTV Film Ödülleri‘ne ev sahipliği yaptı ve hatta bir ‘Yıldız Savaşları‘ bölümünün komedi parodisinde de Anakin Skywalker‘ı canlandırdı.

2006 yılında Parker Posey ile bir televizyon reklamı olan ‘Spontaneous Combustion‘da rol aldı ve ayrıca ‘Doogal‘da da rol aldı. Aynı yıl Jimmy Fallon, toplam üç kez katıldığı ‘Gizli Polis Balosu‘na davet edildi.

2007 yılında ‘Car Wash for Peace‘ şarkısını yazdı ve gelirinin tamamını hayır kurumlarına bağışladı. Fallon aynı şarkıyı “The Tonight Show with Jay Leno“da seslendirdi.

2009 yılında dört bölüm boyunca ‘30 Rock‘ta kendisi olarak yer aldı ve ayrıca ‘The Electric Company‘, ‘Susam Sokağı‘ ve ‘Family Guy’ dahil olmak üzere diğer popüler televizyon programlarında da yer aldı.

Kendi televizyon programı olan ‘Late Night with Jimmy Fallon‘ 2009 yılında yayınlandı ve bugüne kadar da başarı ile devam etmektedir.

2010 yılında Jimmy Fallon 62. Primetime Emmy Ödülleri‘ne ev sahipliği yaptı. İki yıl sonra da ikinci albümü olan ‘Blow Your Pants Off‘u çıkardı.

2012 yılından 2013 yılına kadar NBC‘nin ‘Guys with Kids‘ programının baş yapımcısı oldu.

Şubat 2014 tarihinde ise Jimmy Fallon, NBC‘de “Tonight Show“da ilk kez sahneye çıktı ve gösteri yaklaşık 11,3 milyon izleyici çekti.

Jimmy Fallon Özel Hayatı

22 Aralık 2007 tarihinde, taşıyıcı anne yolu ile bir kız çocuğu olduğu Nancy Juvonen ile evlendi.

Fallon kendisine setlerde eşlik eden ve birlikte ‘Late Night with Jimmy Fallon‘un birkaç bölümünde yer alan bir Golden Retriever‘ı var.

Jimmy Fallon Ödülleri

2012 yılında “Saturday Night Live“daki rolü ile “Komedi Dizisinde En İyi Konuk Oyuncu” dalında Emmy Ödülü kazandı.

Jimmy Fallon 2013 yılında ise ‘Blow Your Pants Off‘ ile ‘En İyi Komedi Albümü‘ dalında Grammy Ödülü kazandı.

Jimmy Fallon Filmleri

 1. 2000 Almost Famous / Dennis Hope
 2. 2002 The Rutles 2: Can’t Buy Me Lunch / Reporter
 3. 2003 Anything Else / Bob
 4. 2003 The Scheme / Ray
 5. 2004 Taxi / Det. Andrew “Andy” Washburn
 6. 2005 Fever Pitch / Ben Wrightman
 7. 2006 Doogal / Dylan
 8. 2006 Arthur and the Invisibles / Prince Betameche
 9. 2006 Factory Girl / Chuck Wein
 10. 2008 The Year of Getting to Know Us / Christopher Rocket
 11. 2009 Whip It / Johnny Rocket
 12. 2009 Arthur and the Revenge of Maltazard / Prince Betameche
 13. 2010 Arthur 3: The War of the Two Worlds / Prince Betameche
 14. 2011 Bucky Larson: Born to Be a Star / Kendisi
 15. 2015 Get Hard / Kendisi
 16. 2015 Ted 2 / Kendisi
 17. 2015 Jurassic World / Kendisi
 18. 2015 Jem and the Holograms / Kendisi
 19. 2016 Popstar: Never Stop Never Stopping / Kendisi
 20. 2019 Dads / Kendisi
 21. 2020 Siempre, Luis / Kendisi
 22. 2020 The Stand In / Kendisi
 23. 2022 Marry Me / Kendisi
 24. 2022 Spirited / Kendisi

Jimmy Fallon Albümleri

 1. 2002 The Bathroom Wall
 2. 2012 Blow Your Pants Off

Videoları

https://youtu.be/FeG-hvnF5E8

Fotoğrafları

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu