Yabancı Erkek Ünlüler

James Bedford Kimdir?

instagram takipçi hilesi

james bedford 4 626x800
Tam adı: James Hiram Bedford
Doğum tarihi: 20 Nisan 1893
Doğum yeri: Pittsfield, Massachusetts, ABD
Boyu: 
Ailesi: 
Eşi: Anna Chandler Rice
Çocuk (ları): 
Mesleği: Psikolog, yazar, eğitmen.
Aktif Yılları: 1960’lı yılla

Hakkında

James Bedford kimdir? James Bedford, 20 Nisan 1893 yılında dünyaya gelmiştir. Ünlü psikoloji profesörünün en önemli özelliği dünya tarihinin dondurulan ilk insanı olmasıdır.

Bedford, Los Angelas’ın Kaliforniya Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olarak görev almıştır. Ölümünün ardından 12 Ocak 1967 senesinde dondurularak cryonics yaptırılmıştır. Cryonics demek; Çağdaş tıpta hayvan ya da insan bedenlerinin belirli bir sıcaklıkta tutulmasıdır.

Bedford, böbrek kanserine yakalanmıştır. Doktorlar ünlü psikoloji profesörünün ömrünün azaldığını söylemiştir. Bedford ise ölümü beklemek yerine dondurulmayı tercih etmiştir. Cryo tüpüne gönüllü olarak girmiştir. Girdiği tüpte 50 yıldır bekletilmektedir. Her ne kadar birçok insan tarafından ölü olarak kabul edilse de tıbbi açıdan James, ölmemiştir.

James gibi birçok insan dondurulmuştur. Yaklaşık 200 kişi henüz ölmeden dondurulmayı tercih etmişken, 900’e yakın kişi de öldüğünde dondurulmak üzere sözleşme imzalamıştır.Türkiye’de de dondurulmayı tercih eden insanlar vardır. Bunlardan bir tanesi Çerkes Ethem’in yeğeni Güner Kuban’dır.

Dondurulmak üzere bir firma ile anlaşıldığında; anlaştığınız firma size bileklik ya da kolye temin eder. Bu aksesuarlar, herhangi bir beklenmeyen olayla karşı karşıya kaldığınızda sizi bulan kişilere bilgilerinizi anlatmak üzeredir.

Ünlü psikoloğun uyandırılacağı tarih birçok insan tarafından merak edilir. Ünlü profesörün uyandırılması için organlara zarar vermeden uyandırılacak kadar teknolojinin gelişmesi beklenmektedir.

Dondurma işlemi ücretsiz değildir. Tüm vücudu dondurmanın ücreti 150 bin dolar iken sadece başı dondurmak 900 civarındadır. Dondurma işlemini yapan kişilerin isimleri firma tarafında saklanır. Fakat, dondurulmak istenen kişiler eğer isterse isimlerini söyleyebilirler. Ama Bedford dondurulmak için herhangi bir ücret ödememiştir. Life Extension Society isimli bir kurum 1965 yılında  dondurulmak üzere başvuran ilk insandan ücret alınmayacağını belirtmiştir.

Psikoloji profesörünün dondurma işlemini yapan doktorlar; Robert Prehoda, Dr. Dante Brunol ve Robert Nelson’dır.

Psikoloji profesördü dondurulurken “dimetil sülfoksit” kullanılmıştır. Ancak bu maddenin dondurulma işleminde yeterli olmadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle James Bedford’un uyandırıldığında yaşama ihtimali hayli düşüktür.

Dondurma işleminin yapılmasının birçok amacı vardır. Bunlardan bir tanesi de çözümü bulunamayan hastalıkların gelecekte tedavisi bulunursa uyandırılmasıdır. Fakat bilim insanları bu konuda iki farklı görüşe sahiptir. Bazıları; dondurulmuş insanların tekrar hayata döndürülmesinin mümkün olduğunu düşünürken, bazıları böyle bir şeyin olmayacağını öne sürerler.

Videoları

Fotoğrafları

üzerinden
onedio
Kaynak
habertürk

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu