Otomobil

Jaguar Nasıl Bir Markadır?

instagram takipçi hilesi

Jaguar, Birleşik Krallık’ın üretmiş olduğu dünyaca ünlü lüks bir otomobil markasıdır. Şirket, Birleşik Krallık sınırları içerisinde tasarlanmış en önemli araba markaları arasında yer alması ile dünya genelinde yayılan bir üne sahip olmuştur.

jaguar nasil bir marka

İngiliz ya da başka bir deyiş ile Britanya asaleti kavramını en iyi biçimde açıkladığı düşünülen bu marka uzun seneler boyunca, kraliyete ait olmanın ve soyluluğun bir parçası olarak kabul edilmiştir. Jaguar, dünya pazarı göze aldığı zaman, son derece hatırı sayılır bir şöhrete sahiptir. Bu şöhret, küresel boyutlara ulaşmış olduğundan dolayı marka, ülke pazarından daha fazla dış pazara hizmet etmedi en önemli hedef olarak belirlemiştir.

Britanya’nın çok uluslu otomotiv markaları arasında yer alan Jaguar Land Rover şirketi tarafından seri üretimi gerçekleştirilmiş olan bu marka, 2008 senesinde başka bir otomotiv üreticisine satılmıştır.

Şirketi tamamı ile satın alan, bir dönem boyunca Birleşik Krallık sömürgesi olan Hindistan’ın bir otomobil üretici şirketi olmuştur. Bu marka ise Tata’dır. Birleşik Krallık topraklarının en ciddi figürleri ortasında kabul edilen Jaguar, resmi şekilde 1936 senesi itibarı ile faaliyetlerine başlamıştır.

jaguar nasil bir marka 3

Britanya’nın en ciddi ulusal markaları ortasında yer alan Jaguar, Britanya iç pazarının en çok tercih edilen otomobil markalarının başında gelmektedir. Bu durum 70 seneyi aşkın bir süredir de devam etmektedir. Sadece Birleşik Krallık iç pazarıyla yetinmeyen bu marka ayrıca dünya pazarına da açılmayı başarmıştır. Dünya pazarında da hatırı sayılır bir popülerliğe sahip olan Jaguar, uzun seneler boyunca başta Avrupa olmak üzere birden fazla kıtanın asfaltlarını aşındırmıştır.

jaguar nasil bir marka 2

Asaletin bir simgesi olarak görülen Jaguar, Kraliyet Ailesi’ne de uzun seneler boyunca hizmet etme şerefine de nail olmayı başaran ender şirketler arasında yer alır. Bu da markaya ayrı bir hava katmıştır. Jaguar, Türkiye’de de satışı bulunan bir marka olup, dilemeniz durumunda bayilerinden siparişinizi verebilirsiniz.

2 Yorum

  1. Güzel bir bilgi .Öyle çok detaya inmeden bilinmesi gereken detayları sunarak bilgiyi aktarıyorsunuz. Hoşuma gitti. Teşkkürler

  2. Güzel bir bilgi .Öyle çok detaya inmeden bilinmesi gereken detayları sunarak bilgiyi aktarıyorsunuz. Hoşuma gitti. Teşkkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu