Yerli Erkek Ünlüler

İzzet Çapa

İzzet Çapa Kimdir?

instagram takipçi hilesi

izzet capa5
Tam adı: İzzet Çapa
Doğum tarihi: 3 Ocak 1965 
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: –
Burcu: Oğlak
Ailesi: Annesi Gürnar Uğurlu, Babası Bedii Çapa
Eşi: Sema Heper (1983-1986)
Çocuk (ları):
Mesleği: Gazeteci, İş Adamı
Aktif Yılları: 1987- Günümüz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

İzzet Çapa Kimdir? İşletme kralı olarak da bilinen İzzet Çapa kariyeri boyunca çeşitli işlerde çalışmıştır.

3 Ocak 1965 yılında İstanbul Beşiktaş’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Babası Bedii Çapa, Çapa markanın sahibi ve fabrikatördür. Annesi Gürnar Uğurlu, modacıdır. Aynı zaman gelinlik üzerine işletmesi bulunmaktadır. Annesiyle babası uzun zamandır ayrılar. Fabrikatör olan babası Bedii Çapa’nın ilk evliliğinden Ahmet ve Celal adında iki üvey abisi vardır.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde işletme bölümü okurken, okulu bırakmıştır. Kariyeri boyunca çeşitli yerlerde işletme adına markalar açmıştır. Şöhret yönetimi konusunda oldukça başarılı isimlerdendir.

Kariyerinde ilk olarak eşi ile moda evi kurmuştur. Bu işyeri iflas ettiği için kapatmışlardır. Sonrasında annesinin gelinlik üzerine açmış olduğu işin başına geçerek kısa bir süre orayı yönetmiştir. Haber Türk Gazetesinde, gazeteci olarak çalışmaya başladı. Uzun bir süre burada ünlüler ile röportajlar yaptı. HT Magazin ve HT Pazar ekibine dâhil oldu. 1 yıl gibi bir süre burada çalıştıktan sonra, iş yerinden 2012 yılında istifa etti. O yıl içerisinde ‘’Hürriyet Kelebek’’ ekibinde çalışmaya başladı. Skytürk, 360, TV8 kanalında ‘’İzzet Paşa’’ adlı programı yapmaya başladı.

Ortaköy’de ‘’Dedikodulu Meyhane’’ adlı bir mekân açtı. 4 sene işlettiği iş yerini 4 sene sonra devretti. ‘’Akademi 14’’ mekânını açtı. Bu mekânda bıçaklanarak öldürülen kişiler oldu. Bu olay sonrasında Çapa, mekânı kapattı. Sonrasında ‘’Cahide’’ adlı mekânı açtı. Bu mekânda iflas ettiği için kapattı. Aynı zamanda ‘’Joke Perestroyka’’, ‘’Al Jamal’’ ‘’Joke Queen’’ ‘’Longtable’’ ‘’Joke College’’ gibi İstanbul’un gece hayatına yön veren mekânlarda işletme müdürlüğü yapmıştır.  Şuan ‘’ÇapaMag’’ magazin sayfasının kurucu olarak bilinmektedir.

1981 yılında Sema Heper ile tanışmıştır. 1983 yılında, İzzet Çapa ve Sema Heper evlenmiştir. Assolist olan Sema Heper, İzzet Çapa’dan 7 yaş büyüktür. 1986 yılında boşanmışlardır. Bu evliliğinden çocuğu olmamıştır. Daha sonrasında evlilik hayatı olmamıştır.

Şuan 65 yaşında olan Çapa’nın, ‘’ÇapaMag’’ instagram sayfasında 39,5 B takipçisi, kendi hesabında ise 454 B takipçisi bulunuyor. Aynı zamanda twitter hesabını da aktif olarak kullanan İzzet Çapa’nın twitter hesabında ise 430,5 B takipçisi var. Çıktığı Beyaz Show programında Afrikalı bir çocuğu evlat edinerek beslenme, barınma, okul gibi ihtiyaçlarını karşıladığını söylemiştir. Aynı zamanda sürprizlerden hiç hoşlanmadığını da belirmiştir.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=_9epF8QOlcw

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu