Yerli Erkek Ünlüler

Levent Yüksel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Levent Yuksel 2017 Foto Galeri 6
Tam adı: Levent Uğur Yüksel / Levent Yüksel
Doğum tarihi: 21 Ekim 1964
Doğum yeri: Antalya / Türkiye
Boyu: 1,73 m
Ailesi:  İhsan Yüksel, Hülya Kalender
Eşi:  Sertab Erener (1990’da evlendi . 1996’da ayrıldılar)
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 1993’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi instagram-hesabi

Hakkında

Levent Yüksel Kimdir? Levent Yüksel ,kuşkusuz 90’ların en çok beğenilen parçalarını dilediğimiz sanatçılardan biri. Özellikle Medcezir albümüyle yani daha ilk albümüyle insanları etkisi altına almıştır. Sezen Aksu‘nın yetiştirdiği müzisyenlerdendir.

Tam adı Levent Uğur Yüksel’dir. Levent Yüksel, 21 Ekim 1964 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini ve Liseyi memleketi Antalya’da görmüştür . Antalya Lisesinden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olan Belediye Konservatuvarı’nın kontrbas bölümünü bitirmiştir.

Üniversite yıllarında , konservatuvar eğitimi sırasında gece kulüplerinde bas çalmış ve birçok sanatçıya eşlik etmiştir. Askerliğini yaptıktan sonra da gece kulüplerinde orkestrasında Fatih Erkoç ve Sertap Erener’le birlikte 2 sene boyunca sahne almıştır. 1990’da Sertap Erener‘le evlenmiştir. Çift 18 Haziran 1996 yılında ise boşanmışlardır. Ayrılmalarının ardından demeçte bulunan Yüksel,  “Sertap ile yaşadıklarımız herkes için örnek alınacak bir evlilik, örnek bir boşanma ve örnek bir ayrılıktır. Bunu her söylediğimde, insanlar nedense kendilerine değil de tuhaf tuhaf suratıma bakıyorlar.” demiştir.

Levent Yüksel müzikle çalışmalarını sürdürürken ,Aykut Gürel aracılığıyla Sezen Aksu’yla tanışmıştır. İlk albümü olan Med Cezir’i 1993 yılının Mayıs ayında çıkarmıştır. Ardından  1995 yılında kariyerinde ikinci stüdyo albümü olan Levent Yüksel’in 2. CD’si adlı albümünü çıkarmıştır. 1997 yılının Temmuz ayında çıkardığı Bi’Daha adlı single ile yine birçok müzik listesinde birinci olurken, bu yılın en çok albümü olmuştur.

1998’de Adı Menekşe albümünü , 2000 yılı Ekim ayında 14 şarkıdan oluşan Aşkla albümünü çıkartmıştır. 27 Mayıs 2004 tarihinde  Uslanmadım albümünü yayınlamış ve bu albümde Orhan Gencebay’ın şarkısı “Yarabbim”‘i yeniden seslendirmiştir.

Kadın sanatçıların seslendirmiş olduğu eski şarkıları yorumladığı 26 Mart 2006 tarihinde çıkardığı Kadın Şarkıları albümü ile listeleri alt üst etmiştir. Levent  Yüksel albümü için bir röportajında, yeni albümünde neden sadece kadın şarkılarına yer verdiğini, Tanju Okan‘ın, “Kadınım” şarkısı gibi erkeklere ait eserler var. Emre Altuğ ve Yaşarile de çalışmıştır. İbret-i Alem ve Sıcak albümündeki bazı şarkıları Emre Altuğ, Levent Yüksel ile düet yaparak söylemiştir.

Levent Yüksel  Albümleri

  1. 1993- Med Cezir
  2. 1995- Levent Yüksel’in 2. CD’si
  3. 1997- Bi’Daha
  4. 1998- Adı Menekşe
  5. 2000- Aşkla
  6. 2004- Uslanmadım
  7. 2006- Kadın Şarkıları
  8. 2009- Sıfır Km (Sıfır Km adlı grubuyla birlikte)
  9. 2010- Aşk Mümkün Müdür Hala
  10. 2012- Topyekûn

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu