BiyografiFoto GaleriÜnlülerin Foto GalerisiYerli Kadın Ünlüler

İrem Sak

İrem Sak
İrem Sak

Tam adı: İrem Sak
Doğum tarihi:  9 Şubat 1986
Doğum yeri: Sivas / Türkiye
Boyu: 1,70 m
Ailesi:  Şemsettin Sak, Nermin Sak
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2010’dan bu yana
imdb-logo İrem Sak
Sosyal Medyada

İrem Sak İrem Sak İrem Sak İrem Sak
Başlıklar

Hakkında

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren,İrem Sak’ın biyografi sayfasındasınız.

İrem Sak, 9 Şubat 1986 yılında Sivas’da dünyaya gelmiştir. Annesi ev hanımıdır,babası ise doktordur.Ayrıca Ayberk adında da abisi vardır.

İrem Sak, ilkokulu,ortaokulu ve liseyi dünyaya geldiği,Sivas’da okumuştur.2006 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden  mezun olarak eğitimini tamamlamıştır.

Oyunculuğa ilk kez Tiyatro ile lise yıllarında tanışmıştır.Lise eğitimini alırken, birkaç tiyatro oyununda rol aldı.Daha sonrasında İstanbul’da üniversitedeyken, 2008 yılında Beşiktaş Kültür Merkezi’nde Sizinkiler adlı oyunda Zeytin karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl oyunculuk kariyerinin başlaması reklam filmleriyle devam etmiştir.2008 yılından itibaren “Domino’s Pizza, Garanti Bankası, Coffee Mate, Allianz, Teknosa ve Money Club” reklamlarında oynamıştır.

İrem Sak, 2010 yılında “Şen Yuva” dizisi ile televizyonlarda , ilk kez (Reklam filmleri haricinde) izleyiciler karşısına çıkmıştır. “Şen yuva ” dizisinden sonra,Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal’ın yönettiği 5′er Beşer programında Sinem karakterini canlandırmış ancak uzun sürmemiştir.

İrem Sak , asıl çıkışını ise 2012 yılında başlayan ve 2014 yılında biten, Gülse Birsel‘in yazdığı,”Yalan Dünya” adlı dizide pavyon şarkıcısı Tülay karakterini canlandırarak büyük sükse yapmıştır. Bu dizide usta oyuncular; Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan ile birlikte oynamıştır.

Dizi oyunculuğu,Tiyatro oyunculuğu ve reklam filmlerinin yanı sıra sunuculuk da yapmıştır. 2012 yılında Sarp Apak ve Öner Erkan ile birlikte Altın Kelebek Ödülleri’nin sunuculuğunu yapmıştır.

2016 yılının Haziran ayında çekimlerine başlanan “Dönerse Senindir” adlı sinema filminde başrolleri İrem Sak, Murat Boz ve Yasemin Allen ile birlikte rol almaktaydı.

Son olarak 2017 Nisan ayının sonunda, Samsung’un beyaz eşya reklam filmin oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri

  • 2017 – Dönerse Senindir (Film)
  • 2016 – Dedemin Fişi → Kader (Film)
  • 2015 – Buyur Burdan Bak → Kendisi (Tv Programı)
  • 2015 – BKM Güldür Güldür → Sinem (TV Dizisi)
  • 2012 – İnsanlar Alemi→ Sinem (TV Dizisi)
  • 2011 – 2014 – Yalan Dünya → Tülay (TV Dizisi)
  • 2011 – 5’er Beşer→ Sinem(TV Dizisi)
  • 2010 – Şen Yuva → Şehrazat(TV Dizisi)

Videoları

İrem Sak Bütün Vine’ları (38 Vine) – Vine Fenomenleri 

Beyaz Show – Dedemin Fişi filmine gitmelisiniz, çünkü..

Yalan Dünya Tülay ( İrem SAK ) Sürünüyorum

Fotoğrafları

Kaynaklar

Kaynaklardan toplanarak derlenmiştir.

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı