Bilim ve Teknoloji

İnternette görünür olmanın yolları bu kitapta!

instagram takipçi hilesi

Hepinizin bildiği gibi WEB ağının her geçen gün genişlediği bir dünyada yaşıyoruz. Yüzlerce kurum ve kişi için çok büyük bir önem taşıyan bu ağda var olmak bilinmek tanınmak, hemen herkesin ihtiyacı olan şeyler arasındadır. Sayıca artan web siteleri kişi ve kurumların sitesini ister istemez gölgede bırakmaya başladı.

Artan web sitesi sayısı günden güne genişlerken beraberinde bir sektörü daha açığa çıkarttı. Bu sektörün adı SEO yani Search Engine Optimization oldu. Türkçe karşılığı olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen SEO, günümüz kişi ve kurumlarının web sayfaları için kaçınılmaz bir son olarak karşımızda.internette-gorunur-olmanin-yollari-bu-1388150-465x309

Bütün bunların yanında günümüzün en büyük yardımcıları olan arama motorları (Google, Yahoo..)  da zamanla çok geliştiler, karmaşıklaştılar. Etiketlemeyle ya da başka sitelerden copy-paste yöntemiyle içerik alarak, arama sonuçlarında kolayca öne geçme şansı da azaldıkça azaldı. SEO, bu nedenle giderek öne çıkan bir alan olmaya başladı: Web sitenizin o alanda en iyi olması ya da en zengin içerikli olması artık yetmiyor, arama motorları tarafından kolayca bulunabilmesi de önemli hale geliyor.

407157
SEO, web sitenizin “Arama Motorları” tarafından daha hızlı ve kolay bir şekilde bulunup arama motorları botları veya örümcekleri tarafından indekslenmesine ve arama sonuç sayfalarında (SERP) sitenizin ve kelime bazlı arama kriterinizin üst sıralara çıkmasını sağlamak için yapılan iyileştirme çalışmalarına verilen genel isimdir.

SEM ise Türkçe karşılığı Arama Motoru Pazarlamacılığı (Search Engine Marketing) olan bir tür reklam çeşididir. Arama motorlarında arattığınız kelimelerin karşılığı olarak açılan sayfanın üst kısmında ve sağ kısmında bulunan reklam kampanyaları buna bir örnek.. Kendisi de bu alanda çalışan Aykut Aslantaş, bu kitapta SEO ve SEM teknikleriyle bir sitenin nasıl daha popüler hale getirilebileceğini, arama motorlarının daha kolay ve hızlı bulabilmesi için bir web sitesinin nasıl yapılandırılması gerektiğini örnekleriyle anlatıyor.

Bu kitap sayesinde, çok küçük rötuşlar ve değişikliklerle, sitenizi Google, Yahoo ve kullanıcılar nezdinde çok daha popüler hale getirebileceksiniz… Yazarın verdiği ipuçlarına, anlattığı temel prensiplere uymak şartıyla. Aykut Aslantaş, SEO ve SEM tekniklerini ve stratejilerini anlatırken, aslında tanıtım ve pazarlamanın temel öğelerini de ele almış..

Pazar akşamı SEO & SEM kitabı ile ilgili belirteceğimiz bir#hashtag ile birlikte sorulacak basit bir soruyu Facebook’ta ilk cevaplayan 2 kişiye, Twitter’dan da ilk cevaplayan 3 kişiye SEO & SEM kitabını hediye ediyoruz. Takipte kalın!:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu