Yeni Teknolojiler

Spotify Şarkı Falı (Song Psychic) Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

Spotify Şarkı Falı, müzik severlere farklı yaşam kategorilerinden özelleştirilmiş sorular sorma ve bu sorulara özel olarak seçilmiş şarkılarla cevap alma fırsatı sunmaktadır. Spotify Song Psychic olarak da bilinen bu özellik “Okul, Arkadaşlar ve Aile, Aşk, Kariyer, Hayatın En Büyük Gizemleri, Geleceğim, Kendim, Stil ve Öğle Yemeği” gibi çeşitli seçenekler arasında gezinerek kullanıcılar, kişisel deneyimleri ve duygusal durumları hakkında özgün sorular sorabilirler. Bu özellik, kullanıcılara eğlenceli ve anlamlı cevaplar elde etme imkanı sağlamaktadır.

Fakat şöyle bir durum var. Sorular tamamen açık uçlu şekilde sorulamıyor. Önceden hazırlanmış olan sorular listesinden seçim yapmanız gerekiyor. İstediğiniz soruyu yazdıktan sonra aşağıda seçmeniz gereken sorular çıkıyor. Bu sorulardan birini seçtikten sonra size cevabını bir şarkı önererek veriyor. Örneğin; öğle yemeği için bir öneri istediniz. Bu sorunun cevabı olarak size Barış Manço‘nun “Domates, Biber Patlıcan” şarkısını önerebilir.

Spotify Şarkı Falı Nasıl Kullanılır?

Spotify şarkı falı özelliğinin arayüzü sizi biraz ürkütücü gelebilir. Fakat kullanımı oldukça basit. Aşağıdaki adımları uygulayarak şarkı falı özelliğini kullanabilirsiniz.

  • İlk olarak akıllı telefonunuz ya da tabletini üzerinden spotify.com/songpsychic adresine gidin.
  • Açılan sayfada “Kullanmaya Başla” düğmesine basın.
  • Uygulamanın size sunmuş olduğu “Okul, Arkadaşlar ve Aile, Aşk, Kariyer, Hayatın En Büyük Gizemleri, Geleceğim, Ben, Tarz ve Öğle Yemeği” başlıklarında bir tanesini seçin.
  • Başlık seçimi yaptıktan sonra sorunuzu sorun.
  • Metin alanına sorunuzu yazdıktan sonra aşağıda benzer sorular çıkacak. O sorulardan sormak istediğiniz soruya en yakını olanı seçmeniz gerekiyor.
  • Sorunuzu seçtikten sonra “Gönder” tuşuna tıkladıktan sonra bir kaç saniye beklemeniz gerekecek. (Yaklaşık 5-10 saniye)
  • Bekledikten sonra Spotify sorunuza uygun şarkıyı size önerecek. Önerilen şarkıyı ister dinleyebilir, isterseniz sosyal medya da paylaşabilir, isterseniz de başka bir soru sorabilirsiniz.

spotify sarki fali nedir 2

Spotify Şarkı Falı Ücretli Mi?

Spotify şarkı falı özelliği, ücretli bir özellik değildir. 64 ülke, 21 farklı dilde ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. İster Spotify Premium, isterseniz de Spotify Free üyesi olun bu özelliği kullanabilirsiniz. Tek şart var. Telefonunuzda Spotify uygulaması yüklü olması gerek. Eğer Spotify uygulaması hali hazırda telefonunuzda yüklü ise güncel sürümü kullanıyor olmanız gerek.

Spotify Şarkı Falı İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu