Instagram’da Yer Alan Stillerinin Vazgeçilmezi 11 Parça

instagram takipçi hilesi

Yeni dönemde modayı dünyaca ünlü markalar ve düzenledikleri defileler değil Instagram belirliyor desek herhalde hata etmiş sayılmayız. Instagram yaşamımızda öyle bir hal almaya başladı ki hemen hemen herkesin yaşamını bütün detayları ile görebilmek mümkün hale geldi. Bir yemeğin tadının merak edilmesi, bir kitabın okunması… kısacası bir şeyin moda olabilmesi için binlerce milyonlarca takipçi sayısına sahip birinin bunu hesabından paylaşması yetiyor.

giyim 3

Bir anda sokak stili Instagram’a taşınarak neyin ne ile kombin yapılarak moda olduğunu fotoğraflara birkaç dakika bakarak anlayabiliyoruz. Çünkü hemen hemen herkes aynı şeyleri giymekte. Birkaç detay ve renkler değişse dahi genellikle herkesin üzerinde benzer şeyler varmış hissine kapılabiliyoruz. Bulunduğumuz dönem içinde Instagram’a göre insanlar genellikle ne satın almayı tercih ediyor veya stillerinin en önemli parçaları neler?

1) 90’lar Akımının En Revaçta Parçası: Bel Çantaları

giyim 13

Eğer ki sürekli olarak Instagram kullanıyorsanız bel çantası takan birisine rastlamamış olamazsınız. İlk başlarda birçoklarına demode gibi gözükse de farklı model ve renkler çıktıkça hemen hemen her marka mağazalarında bel çantalarını sergiledikçe bel çantası kullananların da sayısı günden güne arttı. Ayrıca bu çantalar kemer olarak da kullanılmakla beraber çapraz da takılabilmekte. Omzunuza atabilir veya standart biçimi ile belinizde kullanabilirsiniz.

2) Siyah Tutkunlarını Bile Kışın Ortasında Açık Renk Giymeye İkna Eden Beyaz Botlar/Çizmeler

giyim 1

Kış demek, soluk renkler, kahveler, siyahla demekti; beyaz bir ise kazakların dışında kendisine kolay kolay yer bulamayan bir renkti zamanında. Fakat devir değişti. Beyaz diğer parçalara nazaran göze en çok çarpan ise botlar. Sivri topuklu ya da bağcıklı fark etmeksizin her stil ve modelde beyaz bot bulabilmek mümkün.

3) Aşk – Nefret İlişkisi: Kargo Pantolonlar

giyim 4

90’lı yılların sonuna doğru oldukça moda olan kargo pantolonlar son dönemlerde tekrar yaşamımıza girmiş bulunmakta. O dönemlerde belde durabilmesi için sıkı bir kemer takmak gerekli iken bu dönemde her tarzı bulmak mümkündür. Haki, kahve, siyah, bol ya da lastikli paça, aşırı bol, dar… Fakat kargo pantolonların içine sığamayanların sayısı da oldukça fazla.

4) Son Dönemin Gözdesi: Ekoseli Ceketler

giyim 2

Ekoseler son zamanlarda herkesin tercihi. Fakat en çok tercih edilen parça ise ekose ceketler. İster bir t-shirt’ün, ister ceket elbisenin üzerine. Her şekli ile çok modern ve şık görünüyor. Sizi hem spor hem de klasik kombinlerin yıldızı yapabilir. Bütün bu özellikleri ile listenin en özel parçası diyebiliriz. Ve ne yazık ki ekoseli ceket giymeyen Instagrammer olamıyor ne yazık ki…

5) Havalı Pozların Vazgeçilmezi Postallar

giyim 8

Kim derdi ki ağır, kaba asker botları bir gün moda olacak ve model model renk renk herkesin ayağında olacak. İşte tam olarak da o dönemdeyiz. Aklınızdaki postalları unutun, beyazından ruganına he çeşidi mevcut ve hemen hemen herkesin dolabında bir adet var. Ayrıca kış için oldukça uygun ve kullanışlı.

6) Leoparın Yeni Hali Leopar Etekler

giyim 6

Leopar modasından haberi olmayan ya da daha gözü alışmamış olan yoktur herhalde. Fakat bu zamanlarda leopar etekler sınırları bir hayli zorlamakta. Üzerinde havalı sözcükler yazan bir t-shirt ve postal ile modern hale bürünebilir. Fakat Instagram’da öne çıkma niyetinde olanların vazgeçilmezlerinden.

7) Sevimli Ve Rahat: Peluş Montlar

giyim 7

Kış geldiğinde Instagram’da ve sokakta rengarenk peluş montlar görebilirsiniz. En çok tercih edilen renkler ise tarçın ve kahverengi. Hem çok rahat hem de kombinlemesi oldukça kolay.  Sönük bir parça olmamakla birlikte kullanım şeklinize göre dikkat çekmeniz de oldukça olası. Instagram pozları için de doğru bir tercih.

8) Leoparın Takipçisi: Yılan Derisinin Her Hali

giyim 11

Öncelik bluzlarda olmak üzere yılan derisi deseni de dört bir yanda. Hayvan desenlerinden dehşete kapılıp uzak duranlar çoğunlukta olsa da bu desenleri seven ve tercih eden sayısı da oldukça fazla.

9) Geri Döndü: Kovboy Botlar

giyim 5

Belirli zaman dilimlerinde ünlü markaların koleksiyonlarında yer almayı başaran kovboy botları tekrar moda durumda. Yine herkesin ayağında fakat uzak duranların sayısı da azımsanmayacak düzeyde.

10) Seksi Ve Popüler: Saten Elbiseler

giyim 9

Genelde yaz mevsimleri boyunca Instagram’da saten elbise görmeden geçirdiğiniz bir tek gününüz ahi olmamıştır. Düğünlerin bir numaralı tercih edilen elbisesi olan saten slip elbiseler, birçok farklı renk seçeneği ve askılı olmaları ile adeta bir popüler parçadır. Geçmiş dönemlerde giymesi cesaret isteyen ve olduksa seksi olan bu parça şimdi ki dönemde t-shirt’lerin üzerine ya da postallar ile giyilebilmektedir.

11) Şık Ve Havalı: Topuklu Çizmeler

giyim 10

Çorap çizmeleri unutturan bir parça varsa o da topuklu çizmelerdir. Yıllardır yaşamımızda olan bu parça genel olarak klasik giyinenlerin tercihi olurken bu dönemde her şekildeki kombine uyum sağlayabilen kurtarıcı bir parçadır.

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu