İlluminati Nedir?

instagram takipçi hilesi

İlluminati bir komple teorisi mi, bir örgüt mü, illuminati nedir, üçgen neyi ifade eder? Yıllardır pek çok kişinin merak ettiği bu soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. İllumünati hakkındaki bu yazımız, sitemizin amacına yönelik olarak bilgiyi paylaşmak üzere, herhangi bir inanç veya inançsızlıktan bağımsız olarak kaleme alınmıştır. Bahsi geçen isimler ve bilgiler çeşitli güvenilir kaynaklardan derlenmiştir.

İlluminati nedir sorusunun yanıtı ve illuminati hakkında detaylara geçmeden önce illuminati ne demek yanıtlamalıyız. Latince kökenli bu sözcük Türkçede aydınlanmışlar olarak karşılık bulur. Bavyeralı İlluminati olarak da bilinen İlluminati, Almanya’da Aydınlanma Çağı’nda ortaya çıkmıştır. John F. Kennedy suikastı ve 11 Eylül saldırıları gibi komple teorileriyle adı geçen İlluminati, bir örgüttür. Dini inançlardan kaynaklanan ön yargılara, batıl inançlara karşı koyan bir örgüt olarak ortaya çıkmıştır. Newton’cu fizik bilimini temel amaç olarak geliştirmiştir.

illuminati nedir
Adam Weishaupt.

İlluminati Tarihi

İlluminati Almanya’nın Ingolstadt ilçesinde 1 Mayıs 1776 yılında Adam Weishaupt tarafından beş kişiyle birlikte kurulmuştur. Ingolstadt Üniversitesi kilise hukuku profesörlerinden biri olan filozof Adam Weishaupt’ın kurduğu bu örgüt, Baveryan İlluminati diye adlandırılmış, ideolojisine “İlluminizm” denilmiştir. 5 üyeli bu topluluk Avrupa’da hızla yayılmış ve binlerce üye edinmiştir. Johann Wolfgang von Goethe, Johann Gottfried Herder ve Gotha ile Weimar gibi isimler de bu örgüte ilgi göstermiştir.

Bavyera Dükü Karl Theodor, 1784-1787 yılları arasında tüm gizli kulüpleri kapatmıştır. Ayrıca İlluminati’yi yasa dışı ilan etmiştir. Adam Weishaupt dahil örgüt dağılmış ve belgeleri toplatılmıştır. Kimileri örgütün halen varlığını sürdürdüğünü iddia etmektedir. 1987 Yeni Amerika Diyeti’nin yazarı John Robbins “Bir Komplonun Dellikleri” isimli kitabında insanları şöyle uyarmıştır:

İlluminati kaos yayıyordu. Fransa’daki mason örgütünü ele geçirmişlerdi. Dünyanın her yerinde faaliyet gösterdikleri için tüm hükümetler için tehlikeydi. Sağcı muhafazakâr bilgin Mark Dice, yazar Jüri Lina ve Morgan Gricar gibi isimler İlluminati’nin varlığını sürdürdüğünü savunmaktadır. İddialara göre Katy Perry, Beyoncé, Jay Z, Madonna, Kim Kardashian, Lady Gaga, Rihanna gibi isimler de örgüte üyedir.

illuminati nedir

İlluminati Örgütünün Faaliyetleri

İddialara göre örgüt her yıl bir kere toplanarak subliminal mesajlar vererek yeni dünya ve tek din planları yapmaktadır. Örgüt Backmasking ve 25. kare etkileme yöntemlerini kullanarak iz bırakmadan dünyayı kendi kurallarına göre yönetmeyi planlamaktadır. Örgüt hakkında pek çok iddia vardır. Bunlardan biri de XIX ve XX. yüzyıllarda ve günümüzde politik güç haline gelen ABD’nin örgütün iddia edilen planlarında büyük rol oynadığıdır. Buna kanıt olarak da 1 doların üzerindeki semboldür.

illuminati nedir

İlluminati Örgütünün Kullandığı Simgeler 

İlluminati hakkındaki iddialardan biri de şudur: İlluminati örgütü şeytana tapmaktadır. Bu iddianın kanıtı olarak eski tapınak şövalyelerinin kullanmış olduğu şeytani işaretin sembol olarak kullanılması gösterilir. İlluminati’nin kullandığı diğer simgeler şunlardır:

  • Vahiy Kitabı’nın 13. bölümünün 18. ayetinde Vahiy Canavarı ile ilişkilendirilmiş olan 666
  • Hristiyanlar tarafından satanizmle özdeşleştirilmiş olup evrensel olarak birlik ve sonsuzluk anlamına gelen Pentagram işareti
  • Dayanıklılığın ve dimdik ayakta durabilmenin temsili piramit
  • Mısır mitolojisinde iyileşme ve yenilenmeyle bağlantılı olan Horus’un Gözü
  • Antik dünyanın yedi harikasından ayakta kalan tek yapı olan Keops Piramidi
  • Bir gerçeği en iyi göz önüne sererek saklayabilirsiniz anlamına gelen üçgen. Ayrıca örgütte üçgenin iç açıları kadar yönetici görevinde üye vardır.

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi İlluminati hakkında birçok iddia vardır. Bunlardan biri de bu örgüte karşı gelenlerin öldürüldüğü ve ölümlerine intihar süsü verilmesidir. Bu kişilerden ünlü olanlar şunlar:

  • Afro-Amerikalı”Pop’un Kralı”Michael Joseph Jackson (sübyancılık iftirasını İlluminati’nin attığını söylemiştir)
  • İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Amy Winehouse (ölümünden 3 gün önce “bir piramite boyun eğecek değilim” sözlerini kullanmıştır)
  • Hollywood filmlerinde rol alan şarkıcı dansçı, oyuncu ve model Aaliyah (örgüt üyesi olduğu iddia edilen Beyonce’nin rakibi olarak görülüyordu)
  • Nirvana grubunun vokalisti, ritim ve solo gitaristi Kurt Cobain (zihin kontrol aracı olmaya karşı çıktığı iddia ediliyor)

Örgüte Üye Ünlüler

İllumünati’ye hizmet ettiği bilinen birçok ünlü vardır. Beyonce, Lady Gaga, Katy Perry, Beyonce’un eşi Jay Z, Chris Paul, Denzel Washington, Rihanna bunlardan en popüler olanlardır. Türk ünlüler arasında da birçok ismin örgüte üye olduğu iddia edilmektedir. Bu ünlüler Atiye, Aleyna Tilki, Tarkan, Can Banomo, Demet Akalın, Sıla Gencoğlu’dur. İddiaların kaynağı İllumünati sembollerini kullanmış olmalarıdır.

İlluminati’nin nerede olduğuna dair Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu 51. Bölge olduğu iddia edilmektedir. Amerika’nın uzaylılar ile ilgili deney yaptığı yer olarak bilinen bu bölgeye girenlerin cenazesinin çıktığı söylentisi yayılmıştır.

İlluminati ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu