Yerli Kadın Ünlüler

İlknaz Bektaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ilknaz lauren bektas10
Tam adı: İlknaz Lauren Bektaş
Doğum tarihi: 26.01.1999
Doğum yeri:
Boyu: 1.72
Burcu: Kova
Ailesi: Annesi: Selen Görgüzel Alkan, Babası Yılmaz Bektaş
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu, İç Mimar
Aktif Yılları: 2016- Günümüz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

İlknaz Lauren Bektaş Kimdir? 26 Ocak 1999 tarihinde Selen Görgüzel ve Yılmaz Bektaş’ın kızı olarak dünyaya gelmiştir.

İlknaz Bektaş, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Selen Görgüzel annesi, Yılmaz Bektaş ise babasıdır. Çift 1997 yılında evlenmiştir. 1999 yılında İlknaz Bektaş dünyaya geldi. Çift 2003 yılında boşandı. İlknaz Bektaş’ın annesi Selen Görgüzel İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu ve oyunculuk yapıyor. Babası Yılmaz Bektaş ise INTEL & LİV Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor.

Selen Görgüzel ve Yılmaz Bektaş çiftinin tek çocukları İlknaz Bektaş’tır. Selen Görgüzel 24 Nisan 2014 tarihinde Hamdi Alkan ile evlenmiştir. Hamdi Alkan‘ın çocukları olan Zeynep Alkan ve Ayşe Alkan ile İlknaz’ın çok iyi anlaştığı bilinmektedir.

İlknaz Bektaş ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini İstanbul’da kolejde tamamlamıştır. 2016 yılında Bilkent Üniversitesi, İç Mimarlık bölümünü kazanmıştır. 2020 yılında İç Mimarlık bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra tekrar 2020 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesinde Dizayn ve Görsel İletişim bölümünü kazanmıştır. 2024 yılında bu bölümden mezun olması bekleniyor. Çocukluğundan beri oyunculuğa merakı olan İlknaz Bektaş, küçük yaştan beri oyunculuk eğitimleri de almaktadır. Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Müfit Aytekin Atölyesi’nde, Tiyatro eğitimleri almıştır. Şuan halen tiyatro eğitimlerine devam etmektedir.

Üniversiteden mezun olmadan, alanında daha iyi gelişebilmek için Mido Mimarlık firmasında 4 ay boyunca stajyerlik yaptı. Üniversite sırasında yurt dışına giderek kendisini burada da geliştirmek isteyen İlknaz Bektaş, New York’ta bulunan Harpoon House firmasında yönetici stajyerlik yaptı. 4 ay da burada eğitim aldıktan sonra ülkesine döndü.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Sarıyer’de bulunan Trusa Investment Management Gayrimenkul Danışmanlığı firmasında yatırım danışmanı olarak çalıştı. Son olarak 2021 yılında Şişli’de bulunan Galeri Artist firmasında stajyer olarak sanat danışmanlığı yapmaktadır. Yaklaşık 2 aydır burada çalışan İlknaz Bektaş aynı zamanda oyunculuk eğitimlerine de devam etmektedir. Black Listt Casting firmasında da oyunculuk için kaydı bulunmaktadır.

Kişisel hayatında Kick Box yapmayı oldukça seven, neşeli halleriyle tanınan biridir. Kendisinde Doğu Anadolu Şivesi vardır. Fakat günlük hayatında bu şiveyi kullanmamaktadır. İngilizceyi ana dili seviyesinde konuşan İlknaz Bektaş, Fransızca dilini de orta seviyede konuşabilmektedir. Aynı zamanda arkadaşlarının youtube kanallarına da sık sık konuk olan İlknaz Bektaş’ın instagramda 32.8 K takipçisi bulunuyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu