”HaberGalerisi.com”
”SosyoTurk.com”

İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

”Forex”

İlişkilerdeki klişe nedir? Çoğu zaman düzgün gitmesi mümkün bir sevgililiğin başlamadan bitmesine sebep olan bir takım söz ve davranışlar vardır. Bu davranışlar, çoğu zaman insana toplum tarafından adapte edilmiştir. Kadın ya da erkek, bu öğretilen tavır karşısında içinden geldiği gibi davranmaz. Çoğu zaman anlamsız hareketler yapar ve günün sonunda yalnız kalır. Siz siz olun, bu klişelerden kaçının ve aşağıdaki ilişki tavsiyelerimize uyun.

1. Kaçan Kovalanır

elele İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

Toplum tarafından öğretilen ve kulaktan kulağa gelen en büyük klişe; kaçan kovalanır sözüdür. Doğruluk noktasına bakıldığında; evet insanlar çoğu zaman kendini çeken insanları çekici bulurlar. Fakat, bu durum sadece bir süreliğinedir. Kimse sizi ömür boyu kovalayamaz. Ve siz de ömür boyu kaçamazsınız. Kaçmak ya da kovalanmak yerine karşınızdaki insanı tanımaya çalışmanız şiddetle önerilir.

ŞİMDİ OKU:
Şiddet Eğilimli Erkek Nasıl Anlaşılır?

2. Kadın Dediğin Kendini Ağırdan Satar

ayrılan kadın İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

İlişkilerdeki klişe nedir? sorusunun cevapları çoğu zaman kadınlara yöneliktir. Kadınlara kendini ağırdan satmayı öneren bu tarz sözler, kadının kendini istediği gibi ifade etmesine ve içinden geldiği gibi davranmasına engel olur. Bu nedenle kadınlar da tıpkı erkekler gibi istedikleri gibi davranmakta özgürdür.

3. Erkek Adam Sevdiğine Dokunamaz

öpüşmek İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

Seven erkeğin kadına dokunamayacağı sözü özellikle gençler arasında yaygındır. Erkekler sevdiği insana sarılmak ya da öpmek ister. Bu kadınlar için de geçerli bir durumdur. İnsan sevdiğine dokunmak ister. Bir erkek size dokundu diye sizi sevmiyor anlamına gelmez. Fakat şurası doğrudur: Erkek adam sevdiğine istemediği bir şeyi yaptırmaz ve kıyamaz (dayak ya da şiddet anlamında).

4. İlişkilerdeki Klişe Nedir? Evlenmeden Olmaz

elele gezmek İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

Toplumumuzun cinsellik ile ilgili düşüncesi ortadadır. Bir ilişki içindeyken, kendinize ve sevgilinize güveniyorsanız ve bir şeyler yaşamak istiyorsanız bu tamamen size kalmıştır. Elbette ideal ilişkide evlilik olmazsa olmazdır. Fakat siz evlenmeden olmaz dayatması yüzünden içgüdüleriniz ile savaşmayın. Sizin için doğru gelen ne ise onu yapın. Eğer evlenmeden birlikte olmak yanlış geliyorsa beraber olmayın. Fakat toplum için hiçbir şeye “evet” ya da “hayır” demeyin.

ŞİMDİ OKU:
Kadınların En Sevdiği Çiçekler

5. Yuvayı Dişi Kuş Yapar

sevgili İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

Toplumun dayatmalarından bir tanesi de yuvayı dişi kuşun yapması gerektiğidir. Elbette bir ilişkide kadın, hem özverili hem de sabırlı davranır, elinden geleni yapar. Fakat, sırf yuvayı dişi kuş yapar sözü yüzünden kendinden taviz vermesi, her şeye göz yumması da gerekmez. Bir yuva ancak iki kişinin çabası ile oluşur. Tek kişilik çabadan ortaya yuva falan çıkmaz. Çıksa çıksa kulübe çıkar.

BUNLARA DA GÖZ ATIN

avatar
  Abone ol  
Bildir
Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı